tırnak büyüsü hem aşık etme hem de ayırma büyüsü

Çift ağızlı bir büyü tırnak büyüsü

Tırnak büyüsü vefk hazırlanarak yapılan çok etkili bir aşık etme ve ayırma büyüsüdür. Birbirine tamamen zıt iki farklı amaç için  uygulandığından “çift ağızlı büyü” kategorisinde değerlendirilir. Yani birbirinden hiç hoşlanmayan iki kişiyi aşık ettireceği gibi en tutkulu aşıkları dahi ayırabilmektedir.

Tırnak büyüsü köken bakımından Yunan- Roma kültürüne dayanır. Fakat uygulama yöntemleri Eski Yahudi geleneklerini çağrıştırmaktadır. Bu bakımdan bu büyüye “Akdeniz havzasının karma büyüsü” demek daha doğru olur. Akdeniz büyülerinin genel özelliği çok güçlü tutkulara hitap etmesi ve kısa sürede tesirini göstermesidir.

Tırnak büyüsü hem vefk hazırlamaya hem de büyü malzemesi kullanmaya dayanır. Bundan ötürü derin uzmanlık gerektiren bir alandır.

Tırnak büyüsü İlk Çağda daha çok saray halkı arasında yapılmaktaydı. Bunun sebebi tahtın evlilikler yoluyla sık sık el değiştirmesi ve iktidara sahip olmak isteyenlerin bu büyüyü etkili bir silah olarak kullanmasıydı.

Orta Çağdan sonra ise büyü deniz ticareti yapan tüccarlar vasıtasıyla tüm dünyaya yayıldı. Günümüzde neredeyse tüm dünyada tırnak büyüsü yaygın biçimde uygulanmaktadır. Fakat kültürden kültüre bazı küçük değişikliklerle gösterebilmektedir.

Tırnak büyüsü nasıl yapılır?

Tırnak büyüsü 4 aşamada icra edilen bir büyüdür. İlk üç aşama tırnak büyüsünün aşık etme ile ayırma versiyonlarında ortaktır. Fakat büyünün niyetini ortaya koyan son aşama birbirinden farklıdır. Bilindiği üzere dua etmede niyet duaya başlar başlamaz yapılmaktadır. Ancak büyü yapmada niyet kısmı genellikle son aşamada belirtilir. Tırnak büyüsünün son aşaması işte bu anlamda son derece önemlidir ve büyünün tüm icrası üzerinde etkilidir.

 

Tırnak büyüsü 1. aşama

Vefk hazırlama

Vefk, büyü yazısı demektir. Gri ya da beyaz kumaş üzerine mavi mürekkeple yazılar yazılmak sureti ile yapılır. Yazılar kare ve dikdörtgen  gibi geometrik şekillerin içine yazılır. Kadını temsil eden ifadeler yukarıdan aşağıya yazılırken erkeği temsil eden kelimeler soldan sağa doğru yazılır.

Kadının ve erkeğin ismi vefklerde asla açık açık yazılmaz. İsimler yerine sembolik ifadeler kullanılır. Bazen de vefklerde Tevrat’tan ya da diğer kutsal metinlerden kısa cümlecikler bulunur.

Tırnak büyüsü 2. aşama

Tırnakları öğütme aşaması

Eski dönemlerde aşık ettirilecek ya da sevgilisinden ayırtılacak kişinin tırnağına ulaşmak çok zordu. Bu nedenle hizmetçilere ya da ev halkından birilerine büyük paralar verilerek işbirliği yapılmaya çalışılırdı. Hatta bir rivayette sevdiği kadının tırnaklarına ulaşmak isteyen zengin bir Arap beyinin cariyelere 500 altın verdiği iddiası vardır.

Tırnakları öğütme aşamasında aşık ettirilecek ya da uzaklaştırılacak kişinin tırnakları gizlice alınarak mümkün olduğu kadar ezilir ve un ufak edilir. Bu işlem için demir havan, çekiç veya taş kullanılabilir. Ancak unutulmamalıdır ki tırnak oldukça sağlam bir maddeden yapıldığı için onu ufaltmak biraz zaman alır.

Toz haline getirilen tırnaklar vefk bezinin içine atılır ve bez parçası bir bohça misali sıkıca kapatılır.

 

Tırnak büyüsü 3. aşama

“Ale turu” atma aşaması

“Ale” sözcük anlamı olarak “öküz başı” demektir. Yunancadaki “alfa” harfi de Latin alfabesindeki “a” harfi de buradan gelir.

Ale turu ise içinde tırnak olan vefk bezinin alfa harfi şeklindeki bir rota üzerinde 12 defa gezdirilmesidir. Tabi gezdirilme sırasında ilahi tarzındaki şiirler olunur. Bu törende okunan dizeler Yunanlı kadın şair Sapho’ya aittir. Büyünün bazı versiyonlarında bu gezdirme aşamasında Tevrat’ın Ferisliler bölümünden cümleler okunmaktadır.

Tırnak büyüsü 4. aşama

Büyüyü aşık etme veya ayırma büyüsü biçiminde ayırma

Bu aşamada vefk için hazırlanan bez parçası yakılır. Vefkin muhafaza ettiği tırnakların atıldığı yer ise büyünün mahiyetini belirler. 

Eğer tırnaklar toprağa gömülürse ayırma büyüsü, tırnaklar herhangi bir akarsuya atılırsa aşık etme büyüsü yapılmış olacaktır. Çünkü toprak, ölümü ve durgunluğu temsil ederken akarsular hareketi ve yaşamı simgelemektedir.

Tırnak büyüsünün tutmaya başlaması

Tırnak büyüsünde ister ayırma amacı güdülsün ister aşık etme gayesi taşınsın büyünün her bakımdan diğer büyü türlerinden etkili olduğu zihinden çıkarılmamalıdır.

Tırnak büyüsü büyüyü yaptıranları dahi şaşırtacak hızda etkisini göstermektedir. Bazen evli kişilere yönelik de yaptırılan bu büyü “yuva yıkan büyü” ismini alarak çok yıkıcı sonuçlara yol açabilmektedir.

 

Tırnak büyüsü nasıl bozulur?

Tırnak büyüsünün iki farklı bozdurulma yolu vardır. Birinci yol bütün büyü aşamalarını tersten yaparak büyüyü işlevsiz kılmak biçimindedir. Fakat bu metotta bazen büyünün bozulmadığı görülmektedir. Yön değiştiren büyü işleri daha da içinden çıkılmaz hale getirmektedir. Zaten büyü bozma uygulamaları her zaman büyü yapma çalışmalarından daha zordur.

İkinci büyü bozma yolu ise bazı Kuran surelerini belli sayıda okumaktır. Özellikle Felak, Abese ve Tarık sureleri çok etkili boyu bozma duası hükmünde okunabilecek surelerdir. En tesirli büyüler dahi Kuran sureleri okunarak etkisiz kılınmaktadır. Üstelik bu metotta aracı bir kişiye yani medyuma da ihtiyaç yoktur, kişinin kendisi de bu sureleri okuyarak büyüyü bozabilir.

Önemli bir tavsiye

Son zamanlarda özellikle aşk konusunda pek çok insanın büyü yaptırdığına tanık olmaktayız. Ancak bilinmelidir ki büyü yaptırmak dinen caiz değildir. Kuran’da büyü kesin bir dille yasaklanmıştır. Üstelik medyumların dünyasına girmek tehlikeli ve risklidir.

Aşk konusunda dua etmek ise hem daha etkili hem de daha güvenilir bir yoldur. Bu konuda son zamanlarda çıkan  “En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları” kitabı konuyla ilgilenen okurların başucu kaynağı olacaktır.

Kitaba ulaşmak için tıklayınız.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce yorum var.

 

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

lamia büyüsü kıskanç kadınların kara büyüsü

 

çingene büyüsü eşleri aldatmaya sevk eden büyü