ters psikoloji ile eski sevgiliyi geri kazanmak çok kolaymış!

Ters Psikoloji ile Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak Çok Kolaymış!

Dostum, bu yazımda, eski sevgiliyi geri kazanmak için ters psikolojiyi nasıl kullanacağın üzerinde durup birkaç hususu göz önüne sermeye çalışacağım. Ters psikolojinin eski sevgiliyi geri kazanma hususunda çok etkili bir yöntem olduğunu bilmeni isterim ve bu gerçekten hareketle, bu yazıyı sindire sindire okumanı öneririm.

Dostum, psikolojide asıl adı “paradoksal müdahale”dir ters psikolojinin. Paradoksal müdahale, genellikle çocukların davranışlarını biçilendirmek için kullanılan bir yöntemdir. Fakat biz bu yöntemi eski sevgiliyi geri kazanmak için kullanacağız.

Herkesin içinde bir çocuk olduğu gerçeğini hesaba katarsak, bunun çok da mantıksız bir davranış biçimi olmadığını derhal anlarız zaten.

Dostum, demin, ters psikolojinin, çocuklara iyi davranış örüntüsü kazandırmak için kullanılan bir teknik olduğunu belirttim. Biraz açayım istersen:

İlginç Bir Ters Psikoloji Örneği

Yetişkinler, inatçı çocuklara istendik bir davranış yaptırmak istediklerinde çoğunlukla çocuğun karşı koyması ile baş başa kalırlar. Çocuk inat ederek yapılması istenen davranışa tepki gösterir; hatta bunun tam tersini yapar. İşte yetişkinler de çocuğun bu tepki gösterme davranışını bildikleri için çocuktan, yaptırmak istedikleri davranışın tam tersini yapmasını isterler.

Çocuk, haliyle yine inat eder ve ters psikoloji, istenilen davranışın kazanılması ile devreye girer. Aslında olay gayet basit, bunu yapma, diyerek o şeyi yaptırmaya çalışmak, ters psikoloji tekniğini gayet güzel özetliyor.

Peki, eski sevgiliyi geri kazanmak için nasıl kullanacağız ters psikolojiyi? Müsaade edersen, bu soruyu yanıtlamadan önce ters psikoloji ile alakalı güzel bir örnek olay aktarayım:

Yeni bir mahalleye taşınan yaşlı çift, sokak çocuklarının gürültüsüne dayanamazlar. İşin kötü tarafı kadın hastadır ve doktor ona, sakin bir ortamda dinlenmesi gerektiğini söylemiştir. Çocuklar her gün belli aralıklarla, ellerine aldıkları sopalarla teneke kutulara vurup mahalleyi gürültüye boğalar, hasta kadının eşi ise buna bir çözüm bulmak ister.

Nihayet çözümü bulur. Çocukları yanına çağırıp şöyle der: “Çocuklar, ne güzel teneke çalıyorsunuz. Eğer bunu her gün yaparsanız size günlük beş lira veririm.”

Çocuklar, gözleri sevinçten ışıl ışıl teklifi tereddütsüz kabul ederler. Birkaç gün boyunca teneke çalan çocuklar, her gün beşer liralarını alırlar. Ertesi gün adam, çocukları yanına çağırıp işlerinin pek iyi gitmediğini, bundan sonra yalnızca iki lira verebileceğini söyler.

Çocuklar, ilkin mırın kırın etseler de bu teklifi de kabul ederler. Birkaç gün de böyle geçer ve adam ters psikolojinin son noktasına gelir. Çocuklara, beş parasız kaldığını, artık teneke çalmaları karşılığında onlara para ödeyemeyeceğini söyler.

Çocuklar ise bu işi, para almadan yapamayacaklarını belirterek teneke çalmaktan vazgeçerler. Böylelikle hasta kadın da sükunet bulmuş olur.

Bu olay, ters psikoloji taktiğinin güzel örneklerinden biridir şüphesiz; ama biz bu örnek olayı, eski sevgiliyi geri kazanmak için kullanmalıyız değil mi? O halde, eski sevgiliyi geri kazanmak için ters psikolojiyi nasıl kullanabileceğimize gelelim şimdi de:

Dostum, sana çok zor gelse de, eski sevgilinden ayrıldıktan sonra, belli bir süre (en az bir ay) onunla asla iletişim kurmamalısın. İletişimsizlik, eski sevgiliyi geri kazanmak için ters psikolojinin temelini oluşturan kilit noktadır.

Onu arayıp sormayarak, ona ihtiyacın olmadığını, onu artık özlemediğini ve o olmadan da yaşayabileceğini söylüyorsun aslında. Bir nevi, ona söyle demiş oluyorsun: “Artık gelme, seni istemiyorum.”

Şairin dediği gibi, geçti istemem gelmeni, yokluğunda buldum seni, demiş oluyorsun. Şimdi bunun tersini düşünecek olursak, esasında onun gelmesi için onu tahrik ve teşvik etmiş oluyorsun. İşte ters psikoloji dediğimiz olay budur. Ve doğru kullanıldığında çok işlevsel bir yapıya sahip olduğunu belirtmeliyim.

Eğer, ters psikolojinin detaylarını öğrenmek ve bu güzel taktiğe dair daha etraflı bilgi edinerek eski sevgilini geri kazanmak istiyorsan, şu siteye de (tıkla) bakmanı öneririm.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

Daha bunlar gibi yüzlerce ilginç yorum, size müjdeli haberler veriyor; gidip okuyun ve görün.