Rüyada Hazine Bulmak İyiye mi Kötüye mi İşaret Eder?

Rüyada Hazine Bulmak Nasıl Tabir Edilir?

Bilindiği üzere rüyalar alemi misal alemidir. Yani rüyada görülen şeylerin gerçek hayata yansımaları söz konusudur. Rüyada görülen şey aynı ile dünya hayatına yansımayabilir. Fakat hazine, gerçek hayatta da güzel şeyleri ifade etmektedir. Hazine inci, elmas, yakut gibi değerli şeylerden oluşmaktadır. Bundan dolayı görülen hazine mal ve para olarak anlamlandırılır. Genellikle güzel ve hayırlı olarak yorumlanan rüyada hazine bulmak, rüyayı gören kişinin eline çok ciddi meblağda servet, dünyevi zenginlik ve güzellik geçecek seklinde yorumlanır. Güzelliklerin sadece maddi anlamda sınırlı olmayacağı, huzur ve mutluluğu da beraberinde getireceği anlamına gelmektedir. Fakirlik, yoksulluk veya farklı anlamda maddi sıkıntı çekenler için rüyada hazine bulmak, her türlü sıkıntısından kurtulması anlamına yorumlanır. Zenginler için ise başarı ve daha da yükselme olarak anlamlandırılır. 

  • Altından meydana gelen hazinler pek hayra yorumlanmaz. Bu kişinin yaptığı yatırımlardan beklediği sonucu alamamasına, zarara girmesine, dünyevi hevesler peşinde koşmasına, bunu yaparken ahreti unutup tamamen dünyalık yaşadığına ve bazen de günah işlemesine delalet eder.

Rüyasında hazine bulan kişi gerçek hayatında büyük bir servete ulaşmışsa para kaybeder veya sıkıntıya düşer. Rüyada hazine bulmak, yatırımlarından büyük kazançlar elde edeceği ve elde ettiği bu kazançlar sayesinde kolay bir hayat yaşama şansını elde edeceğine, sonrasında ise daha kolay ve rahat gelir kazanacağına delalet eder. Bolluk ve bereket içinde olmaya işaret eden hazine her istediğine sahip olma imkanını da beraberinde getireceği anlamlarına gelir. Derler kişi için rüya hazine bulmak, o kişiyi çok güzel kazançların bekliyor olduğunun göstergesidir. Hazineye ulaşmak nasıl çok kolay değilse o güzel kazançları elde etmek içinde başlangıçta doğru yatırımlar yapacağına ve biraz çaba sarf edeceğine işaret eder.

Rüyada Hazine Bulmak Hazine Yeri Görmek

Rüyasında hazine yeri gören kişinin, lükse, rahata, konfora ve zengin bir hayata götürecek yolları bulacağı anlamanı gelir. İhtiyaçlarını giderme için hiçbir sıkıntı yaşamamaya, maddi bütün sıkıntılardan kurtulmaya, yokluk ve sıkıntıyla geçen günlerin geride kalacağına işaret etmektedir. Rüyada hazine bulmak için yapılan yorumlar gibi hazine yeri bulanın da rahat bir hayatı olacağı şeklinde yorumlanır. Hazine yeri gören kişi zengin ve bolluk içinde yaşamını sürdürürken ailesine ve yakınlarına oldukça güzel bir hayat sunacaktır. Hayatının uzun bir dönemi borçlar içinde geçen rüya sahibinin artık sıkıntılarından kurtulacağına delalet eden hayırlı bir rüyadır. 

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... 

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce yorum var.

 

Rüyada Hazine Bulmak Altından Oluşan

Rüya sahibinin çalışkanlığının, hırsının ve emeklerinin karşılığını layık olduğu şeklinde alacağına yorumlanır. Rüyada hazine bulmak ve bu hazinenin altın eşyalarla dolu olması bereketli mallara, helal olan lokmaya alamet eder ve bütün bunları elde edeceği şeklinde yorumlanır. Rüyayı gören kişinin hayatı boyunca döktüğü alın terinin karşılığını alacağı, meyvelerini toplayacağı ve elde ettiklerini rahat ve selamet içinde kullanacağı anlamlarına gelir.

Rüyada Hazine Bulmak Altın Gömüsü Görmek

Bir kişi rüyasında ne kadar altın gömüsü buluyor ise o oranda deden veya babadan toplu bir malın kalacağı şeklinde yorumlanır. Rüyayı gören kişiye toplu bir miktar para veya malın ulaşacağına işaret olarak görülür. Rüyada hazine bulmak ile benzer şekilde yorumlanan altın gömüsü bulmak, gören kişinin oturduğu yerden eline geçecek helal bir kazançla yaşam standartlarını ve zenginliğini artırması olarak kabul edilmektedir.

Sandığıyla Birlikte Rüyada Hazine Bulmak

Rüyada hazine sandığı bulmak veya görmek kısmetin açılması ve kısmet bulmak şeklinde yorumlanır. Rüyasında hazine sandığı gören veya hazine sandığı bulan kişinin hayatında her istediğine istediği miktarda ulaşacağına, hiçbir şeyde gözünün kalmayacağına, istediğine istediği kadar ulaşacağına delalet eder. Bu rüyayı gören kişi oldukça hırslıdır. Hırsının ve çalışmalarının karşılığını alacak ve rahata ve zenginliğe erişecektir.  Sandığıyla rüyada hazine bulmak, kişinin helal kazançla ailesine bakmasına, her içinde başarılı olup kendi emeği ile belli bir konuma gelmesine işaret eder. Gören kişi toplu bir para gelebilir veya mirasa konabilir. Yani kişinin zenginliğine zenginlik katacağına işaret eden hayırlı bir rüyadır.

İlginizi çekebilir: Rüyada Abiye Görmek

Altın Dolusu Küple Rüyada Hazine Bulmak

Hayırlı bir rüya olarak tabir edilir. Rüyayı gören kişinin geleceğinin parlak olacağına yorumlanır. Kısmeti ve şansı bol olan bu kişinin yarınlara güvenle bakacağı ve çok verimli yatırımlar yapacağı şeklinde anlamlandırılır. Rüyada hazine bulmak ve altın dol küp görmek kişinin yapacağı isabetli yatırımlar neticesinde kendini, ailesini ve çevresindekileri mutlu edeceği şeklinde tabir edilir. Bu rüyayı gören kişi büyük kısmetlerle ve bu kısmetleri taşıyan müjdeli haberlerle karşılaşabilir. Küp topraktan yapıldığı ve rüyada toprak alçak gönüllülüğü ve merhameti temsil ettiğinden rüya sahibinin elde edeceği zenginlik ve parayla çevresindeki insanlara büyük yardımlarda bulunup insanları mutlu edeceği anlamını da taşımaktadır.

Rüyada Hazine Bulmak Hazinedar Görmek

Rüyada hazineye bakan ve onu koruyan hazinedar görmek, gerçek hayatta patrona ve iş yeri sahibine delalet eder. Rüyada hazine bulmak ve görülen hazinedar, işyerindeki müdür olabileceği gibi insanlara maddi imkanlar tanıyan, onların çalışmasına iş imkanları sağlayan, çalışmaları için destekte bulunan nüfuzlu ve zengin kişilere de işaret edebilir.

İhya’ya Göre Rüyada Hazine Bulmak

Rüya yorumlarında isabetli tabirleri bulunan İhya, rüyada hazine bulmak ile ilgili, tüccar için bol kazanca, hayırlı yolda infak etmeye, öğrenci için ilme, yönetici için adil davranmaya, merhamet göstermeye, sanat ehli için mesleğinde ilerlemeye ve şöhretinin yayılmasına şeklinde tabirlerde bulunur.  Rüya aleminde görülen hazine, kişinin eşine, sırları saklamaya, kendi malına, iki yüzlülük yapmamaya veya güzel elbiseye delalet eder. Kişi rüyasında hazineyi bulsa fakat ona erişerek alamasa o kişinin cimriliğine ve zekatını vermemesine alamet eder. Aynı zamanda kendine ve çevresindekilere zulmetmesine tabir edilir.

İlginizi çekebilir: Rüyada Zengin Olmak

Nablusi’ye Göre Rüyada Hazine Bulmak

Keramet sahibi, Osmanlı alimi Nablusi’ye göre rüyada hazine görmek, ilme delalet eder. Hazineye rastlayan kişi öğrenci ise ilme ulaşır, esnaf ise karlı ticaret yapar, infakta bulunur. Şayet gören sultanın adamlarından biri veya sanatkar ise adalete ve hidayete nail olur. Hazineler görmek kişinin birçok şehirde erişeceği, görevler ve işlere işaret eder. İçinde az mal olan bir definenin bulunması görenin çabuk geçecek sıkıntıya düşeceğine, definede çok mal olursa kedere ve üzüntüye düşmesi şeklinde tabir edilir. Bazı durumlarda hazineye ulaşmak ölüme işaret eder.

  • Şayet bir hazine görülürse gören kişi zengin olur ve hakim ona zenginliği ile hükmeder. Fakat görülen mal büyükse görenin şahadet mertebesine ulaşabileceğine delalet eder. Rüyada hazine bulmak, işleri kolaylaştırmaya işaret eder. Bazen hazine elbiseye, evlenmek isteyen kişi için bekar bir kıza tabir edilirken bazen de kişinin biriktirip de zekatını vermediği malı hatırlatır. Ayrıca kar ve ticaret yapılabilecek yeni yere de delalet eder.

Kişi rüyasında hazine bulsa fakat hazineye ulaşmasına bazı engeller olduğunu görse kendisinin cimri olduğunu ve zekatını vermediği mallarının bulunduğuna işaret eder. Gören kişi valiyse emrindeki kişilere adaletsizlik yaptığına, şayet alimse ilminde cimrilik yaptığına yorulur. Rüyada hazine bulmak, mücevher satan veya altın satan kişiye delalet eder. Kaybolmuş bir şeyi bulmak veya unuttuktan sonra hatırlamaya işarettir. Kadınlar için hazineye ulaşmada engelin olması müsrif olmaya delalet ederken bu rüya erkekler için güzel ve hayırlıdır.

Melik, sultan veya yüksek yöneticinin içinde çok altın bulunan hazinesinin olması ve altınları halkın alması, melikin askerlerinin ona isyan etmesi olarak yorulur. Rüyada hazine bulmak bazen soyu, sopu, nesebi temiz bir çocuğa işaret eder.

Rüyada Hazine Bulmak Psikolojik Tabiri

Bazen rüyada hazine bulmak tarzındaki rüyalar bilinçaltı rüyalarından olabiliyor. Maddi sıkıntı içinde olan, paraya ihtiyaç duyan kişiler, paraya ve mala olan arzularını rüyalarına yansıtabilir. Görülen hazine, bilinçaltındaki zengin olma ve kazanma hırsının yansıması da olabilir.