Rüyada Çiçek Görmek Enteresan Gelişmelere İşaret Eder, Şaşıracaksınız!

Rüyada Çiçek Görmek Ne Anlama Gelir?

Kişinin rüyasında çiçek görmesi rüyayı tabir ederken yeterli bilgi değildir. Rüya sahibinin gördüğü çiçeğin sayısı, rengi hangi çiçek türü olduğu canlı mı cansız mı olduğu gibi detaylar yorumu etkileyecek niteliktedir. Rüyada çiçek görmek bu anlamda çeşitli anlamlarda yorumlanabilir. Genel anlamda sıralayacak olursak;

 • Çiçek sayısının çok fazla olması mutlaka güzel ve mutlu haberlerin alınacağına işaret eder.
 • Kişinin rüyasında solmuş bir çiçek alması hastalanacağına işaret eder. Solmuş bir çiçeği başkasına hediye etmesi hastalıklardan kurtulacağına işarettir.
 • Açmamış tomurcuk halde bir çiçek görmek uzun vadede gelecek haberlerin müjdeleyicisidir.
 • Kişinin rüyasında kurumuş çiçek görmesi kısa vadede üzüleceğine sonra her şeyin normale döneceğine işaret eder.
 • Çiçeği gören kişi kadınsa başarılı işler yapacağına ve gebelik haberi alabileceğine yorumlanır.

Gerçek hayatta nasıl çiçek almak insanın içini açan güzel bir olaysa rüyada çiçek görmek için de aynı şey geçerlidir. Mutluluk, güzellik ve hayırla yorumlanır.

Rüyada Çiçek Görmek ve Farklı Renklerde Çiçek Görmek

Çiçek deyince aklımıza birbirinden güzel ve farklı çeşitte çiçek gelmektedir. Rüyada çiçek görmek bu anlamda rengârenk bir kişiliğe işaret eder. Rüya sahibinin yüreğinin temizliğine, niyetinin iyiliğine yorumlanır.

Kırmızı çiçek eğer çiçek koparılmamış halde dalında görülmüşse mutlu haberlere işaret eder. Koparılmış kırmızı renkte çiçek yeni aşklara yelken açılacağını işaret eder.

Beyaz çiçek görmek yakın zamanda ya aile çevresinde ya yakın arkadaşlar da beyaz gelinliğe düğün haberlerine yorulur.

Sarı çiçek görülmesi rüya sahibinin biraz telaşlı günler geçireceğine dair yorumlamalar vardır. Bu telaşlar kişide stres yaratacak bu stresli günlerle baş etmek zorunda kalacaktır.

Rüyada rengârenk çiçekler görmek ve onları toplamak, koklamak huzurlu güzel ve mutlu senelerin habercisidir. Rüyada çiçek görmek gören kişi için çok hayırlıdır ve güzel haberlerin geleceği umut dolu yılları vaat eder.

Rüyada Çiçek Görmek ve Çiçekleri Sulamak

Kişinin rüyasında evinde ya da başka yerlerde çiçekleri sulaması kendisinin dışında çocuklara, muhtaç kimselere iyiliğinin dokunacağının göstergesidir. Kişi eğer çiçekçi dükkânında kendini gördüyse ve çiçekleri suladıysa kişinin toplu para kazanacağına güzel makamlara geleceğine yorumlanır. Rüyada çiçek görmek ve sulamak eğitimle de ilişkilendirilebilir.

Rüya sahibi kişi yarım kalmış eğitimiyle ilgili çalışmalar yapabileceği gibi akademik başarılar da elde edebilir. Kişi kendisini başka şehirlerde başka evlerde görüyorsa gelecek yakın zamanda yurt dışı eğitimi planlıyor olması yüksek ihtimallerdendir.

Rüya sahibi başka evlerde başka tanımadığı bilmediği şehirler de kendisini çiçek sularken gördüyse rüya sahibinin çok seyahat edeceği yılların olacağını gösterir. Rüyada çiçek görmek genel anlamda kişiye hayır getirir hep iyiliklerle karşılaşacağına ve iyilikler yapacağına sonunda iç huzura kavuşacağına işaret eder.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... 

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce yorum var.

 

Rüyada Çiçek Görmek ve Kurumuş Çiçek Görmek

 Kişi rüyasında ellerinde kurumuş çiçekleri bir başkasına veriyorsa uzun süredir mücadele ettiği hastalıkların üstesinden geleceğine işaret eder. Bu hastalık dönemi kişiyi ruhen ve bedenen çok yıpratmış olabilir tüm bu yıpranmışlıklar yerini şifaya ve huzura bırakacaktır.

Rüya sahibi kurumuş çiçekleri bir başkasının elinden kendisine hediye edilir şekilde alıyorsa rüyada çiçek görmek biraz farklı bir boyut alabilir. Üzüntülü günlerin geliyor olması ya da uzaktan çok fazla sayıda misafir gelmesi bunların arasından çok yakın olmadığı kişilerin canını sıkmış olabileceği şeklinde yorumlamalar yapılır.

Kişi kurumuş çiçekleri hiç tanımadığı kimselerden alıyorsa hakkında hiç olmadık laf ve sözler duyacağına işaret eder. Bu dedikodular kişiyi üzecek stresli ve huzursuz günler geçirmesine sebep olacaktır.

Rüya sahibinin rüyasında rüyada çiçek görmek şeklinde gerçekleşen rüyasında kurumuş çiçeklerin olması her zaman iyiye yorumlanmaz ve bu durum kişiye stresli günler yaşamasına sebep olur.

İlginizi Çekebilir: Rüyada Hazine Bulmak

Rüyada Çiçek Görmek ve Başkasına Çiçek Hediye Etmek

 Rüya sahibi kendisini renkli farklı farklı çeşitte çiçek tarlasında görüyorsa ve buradan çiçek topluyorsa hayırlı başarılar görecek ve yüksek mevkiler elde edecektir.

 • Kişi tanıdığı ve sevdiği arkadaş ve aile çevresi için çiçek topluyorsa evin içinde kalabalık misafirlerin olacağına ve bu misafirlerin hayırlı iş için geleceği şeklinde yorumlanır.
 • Rüya sahibi rüyasında çiçek toplayıp rüyada çiçek görmek şeklinde bakıyorsa eksik yorumlamalar olabilir bu sebeple her ayrıntı önemlidir.
 • Kişi uzun süredir iş değişikliği arıyorsa ve bunu bir türlü başaramamışsa yakın zamanda güzel farklı bir işle uğraşacağına yorumlanır.
 • Bu iş değişikliği kişinin özel hayatında bazı çalkantılara sebep olabilir aile hayatı biraz sarsılabilir ama rüya sahibi aile büyükleri vasıtasıyla bu olayları rahat atlatacaktır şeklinde yorumlar vardır.
 • Rüyada çiçek görmek onu koklamak ve hediye edip hediye almak genel anlam itibari hayırlı işlerin olacağına işaret eder.

Rüyada Çiçek Görmek ve Çiçeğin Saksıda Olması

 Kişi için saksıda çiçek görmek çok eğlenceli bir ömrün habercisidir. Özellikle saksı sayısının çok olması güzel haberlere işarettir. Rüyada çiçek görmek ne kadar güzelse o çiçekleri saksıda görmek bir o kadar güzel ve hayırlı bir rüyadır.

Saksılar ve çiçeklerin renkli olması hayatın renkli geçeceğine inişli çıkışlı yollar olsa da bu yolların hep güzelliklere çıkacağına işaret eder. Bu yollarda rüya sahibi zaman zaman yalnız kalsa da çoğu zaman kendisine destek olacak bir dost eline rastlayacaktır.bu dost eli unutulmaz olur.

Kişinin hayatta ömrü boyunca yalnız kalmayacağına ve rüyada çiçek görmek kişinin kalabalık bir aileye hayırlı evlatlara iyi niyetli insanlara sahip olacağına işaret eder.

İlginizi Çekebilir: Rüyada Çay Görmek

Rüyada Çiçek Görmek Neye İşaret Eder

 Rüyaların farklı farklı yorumlamaları vardır. Rüyada çiçek görmek sadece bu haliyle yorumlanamaz aynı zamanda farklı parametrelerde yorumlamak için ayrıntılar önemlidir. Şöyle ki;

 • Çiçeklerin arasında yeşil renk ağırlıktaysa uzaktan gelecek misafirlere ve kişinin manevi dünyasının zenginleşeceğine yorumlanır.
 • Çiçeklerin arasında mavilerin çok olması huzura yorumlanır. Rüyada çiçek görmek o rüyanın ve geleceğin bereketli olacağını haber verir.
 • Çiçeklerin arasında beyazların ağırlıkta olması uzak diyarlarda hayırlı haberlerin geleceğine yorumlanır.
 • Çiçek sayısının fazla olması çocuk sevincine vesile olacağına yorumlanır.
 • Farklı çeşitlerde çiçeklerden yapılmış aynı bukette buluşmuş çiçekler ayrı görüşlerde oldukları insanlarla orta yolu bulabileceklerine işaret eder.
 • Saksılar ve çiçeklerin renkli olması ömrün renkli geçeceğine zorlu yollar olsa da bu yolların hep iyiliklere çıkacağına işaret eder.
 • Seven kimsenin rahatlıkla sevdiğine kavuşacağı günlerin habercisidir.
 • Ayrılık yaşayan tartışan kavga eden eşler için rüyada çiçek görmenin hep hayırlı ve huzurlu bir tarafı vardır.

 Rüyada Çiçek Görmek ve İslami Yorumu

Çiçek gerçek hayatta insana nasıl güzellikleri huzuru ve masumiyeti hatırlatıyorsa rüya âlemi için de temizlik ve ferahlık anlamına gelir. Rüyada çiçek görmek insanın içine huzur verir ve güzelliklerle doldurur.

Çiçeklerin her zaman masumiyetle bir ilgisi ve bağlantısı vardır. Çiçek görmek toplamak koklamak insana hem gerçek hayatta hem de rüya âlemi için de iyi gelir. Çok çeşitli çiçeklerin olması çok çeşitli güzel haber demektir. Manevi huzur anlamına gelir.

İnandığımız din açısından güle atfedilen güzellik diğer çiçeklere atfedilen güzellikler gibidir. Rüyada çiçek görmek rüya sahibine güzel ve çok sayıda müjdeleyiciyi beraberinde getirir.

Kişi rüya âleminde yaşadığını zaman zaman gerçek hayata yansıtabilir bu onun rüyasından ne kadar etkilendiğini gösterir. Tüm bu yorumlamalar sonucu en nihayetinde bir rüya olduğu da unutulmamalıdır.