Kızla konuşulacak konular 15 harika konu, mutlaka oku!

Kızla Konuşulacak Konular 15 Harika Konu, Mutlaka Oku!

Sevgili hemcinslerim diye başlayamayacağım, çünkü ben bir kadınım. Evet, bir kadından kızla konuşulacak konular hakkında bilgi edinecek ve bu sayede günler boyu sürecek harika bilgilerle yolunu aydınlatmaya başlayacaksın.

Konuyla ilgili olarak şu noktanın altını ısrarla çizmek istiyorum: Kızla konuşulacak konular hakkındaki 15 harika konu başlığını okurken sadece konu başlıklarına bakıp geçme, aynı zamanda konunun içeriğini de tamamen oku. Çünkü içerikte çok ilginç bilgiler ve birçok sürpriz seni bekliyor olacak.

Kızla Konuşulacak Konular ve Önemli Bir Uyarı

Bu dünyada herkesin en az bir hikayesi vardır, sözünü unutma sakın. Bu söz, kızlar için de geçerlidir ve “kızın iç dünyasını deşmenin en güzel yolu” kızı konuşturmaktır. Evet, birazdan öğreneceğin sohbet konularını incelerken, özellikle kızın konuşmasını sağlamaya çalışmalısın. Çünkü kızlar, konuştukça aşık olurlar, tabi karşılarındaki erkek, dinlemeyi seven bir erkekse.

Kızla Konuşulacak Konular 1, Burçların Gizemi

 1. Burçların ilginç âlemi.

Kızların en çok merak ettiği ve neredeyse her ortamda dile getirdiği burçlar hakkında konuşmak “kızın tatmin olmasını” sağlayacak en etkili faktörlerden biridir. Bu nedenle hangi burcun ne gibi özelliklere sahip olduğunu, burçlar hakkındaki bilgilerin kökeninin ne olduğunu ve “yükselen burç-alçalan burç” gibi kavramları bilmelisin.

Kızla burçlar hakkında konuşmaya başlamak, onların kendilerini sohbete kaptırmaları için oldukça güzel bir girişimdir ve kendisini sohbete kaptıran bir kız, karşısındaki erkeğe yaklaşmaya başlamış demektir.

Kızla Konuşulacak Konular 2, Elin Gizemleri

 1. El falı ve eldeki çizgiler

Sana bunu bir kadın olarak söylüyorum, kızla konuşacağın zaman biraz “gizemli olmalı ve ve gizemden” söz etmelisin. Çünkü kızlar, illuminati gibi gizemli konuları çok severler. Peki el falındaki gizem nedir?

Sağ elin irade eli, sol elinse kader eli olduğunu, el ayasında bulunan her çizginin bir manası bulunduğunu ve insanın geçmişinde yaşadığı olayların, o kişinin “irade eli”ne izler bıraktığı şeklindeki bilgileri aktarmak, bir kız için oldukça ilginç ve eğlenceli bir deneyim olacaktır. Bu konuyla alakalı olarak hazırlanan kitaplara göz atıp konunun detaylarını öğrenmeni tavsiye ederim, çünkü kızlar bu tür konulara bayılır.

Kızla Konuşulacak Konular 3, Yüz Okuma Sanatı

 1. Yüz okuma sanatı

Kızla konuşulacak konulardan biri de “yüz okuma sanatı” dediğimiz sanattır ve bu sanatla ilgili olarak da “karakter analizi” yapılır. Yüz okuma da, kadınların ilgisini aşırı derecede çeken alımlı konulardan biridir ve kadınlar, bu tür konulara dair bilgi sahibi olmak için can atarlar.

Tabi sadece bilgi sahibi olmayı değil, başkalarının (özellikle de bir erkeğin) kendileri hakkında analiz yapmasını isterler. Dolayısıyla bu tür konuları işlerken mümkün mertebe, kızın analizini yapmaya çalış, tabi bunun için de az biraz bilgi sahibi olman gerekir.

Kızla Konuşulacak Konular 4, Metafizik Her Kadını İlgilendirir mi?

 1. Metafizik konular

Bazı kızlar, metafizik ve mistik konuları çok fazla merak ederler, bazıları ise bu konulara dair konuşmayı bırak, düşünmeyi bile gereksiz bulurlar.

Sana tavsiyem, bu konuyu biraz ertele ve belli bir aşamadan sonra bu konuya yönel. Eğer tavlamaya çalıştığın kız, metafizik ve mistik konulara ilgisi olan bir kız ise kendini şanslı hissedebilirsin. Çünkü bu konu, ucu bucağı olmayan sınırsız bir okyanus gibidir. Tabi, öncelikle senin bu tür konulara dair bilgi edinip bunu uygun bir şekilde sunabilmen gerekiyor.

Kızla Konuşulacak Konular 5, Kadın-Erkek İlişkileri Üzerine

 1. Kadın-erkek ilişkileri

Bir kızla konuşulacak konular içerisinde başı çeken konulardan biri de şüphesiz ki kadın-erkek ilişkileridir. Bu konu, öylesine geniş ve sınırsız bir alana sahiptir ki istediğin konuya sözü çekebilir, istediğin şeyi kızdan öğrenebilir ve her istediğini ona yaptırabilirsin.

Kızla Konuşulacak Konular 6, Ders Konuları

 1. Ders konuları

Neredeyse herkesin bir şekilde okul okuduğu günümüzde ders konuları ve derslerin kendisi, yeterince geniş bir konu olarak önümüzde durur. Bu konu, seni en az iki saat idare eder. Hatta istersen ve biraz da zekice davranırsan konuyu bayağı dallanıp budaklanırabilir,ders konularının eğlenceli yönlerini de gündeme getirebilirsin. Kısasa bu konuda da marifet, konuşulan konuda değil konuşan kişide yani sende.

Kızla Konuşulacak Konular 7, Okul Anıları

 1. Okul anıları

Her öğrencinin ders konuları dışında mutlaka ama mutlaka birkaç tane okul anısı vardır. İşte kıza, bu okul anılarına ilişkin sözler söyleyip onun da gizli sırlarını aşikar edebilirsin.

Okul anılarının farklı yönü, kızların birçoğunun bu anıları çok fazla değerli görüp onlarla ilgili konuşmayı sevmeleridir.

Kızla Konuşulacak Konular 8, Çocukluk Anıları Adına!

 1. Çocukluk anıları

Söz okul anılarından açılmışken bir de çocukluk anıları üzerinde durmak şart. Kızların hem babaları hem de anneleri ile iletişimleri, birçok erkekten farklı olduğu için onların anıları da oldukça ilginç olabiliyor.

Gerçi bazı kızlar, çocukluk anılarına dair konuşmayı istemez ama samimi bir erkek dinleyici bulan her kız, çocukluk anılarını anlatmayı ister. Tabi bu arada sen de kendi ilginç çocukluk anılarını anlatarak sohbeti uzatabilirsin.

Kızla Konuşulacak Konular 9, Seyahat

 1. Seyahat anıları

Kızların genellikle erkeklere nazaran daha az seyahat ettikleri bilinir, ne var ki az yaşanan şeyler daha kalıcı olabiliyor.

Örneğin birçok üniversite mezunu, bazı ilkokul arkadaşlarının ismini hatırlamaz. Ama birçok ilkokul mezunu öğrenci, ilkokul arkadaşlarının neredeyse hepsinin ismini hatırlar. Dolayısıyla kızlar da az seyahat etmiş olsalar da o yolculuklarını anlatmak isterler, çünkü onlar için yolculuk oldukça farklı bir deneyim haline gelmiştir.

Tabi, birçok erkekten çok fazla yolculuk yapan kızlar olduğunu da biliyoruz. Öyleyse kızla konuşulacak konular arasında yolculuk anıları, güzel bir yer tutar.

 

Kızla Konuşulacak Konular 10, Dizi ve Filmler

 1. Diziler ve filmler

İzlenen diziler ve filmler üzerine konuşmak, en verimli konulardan biridir ve bir ömür devam edebilir. Çünkü sohbet esnasında dizilerdeki ve filmlerdeki karakterlerden tutan oradaki olay örgüsüne kadar birçok değişik konuya temas etme imkanınız var.

Kaldı ki aynı filmi veya diziyi izlemişseniz konuyu istediğiniz kadar uzatıp “ortak noktalarınız”a da vurgu yapabilirsiniz.

Kızla Konuşulacak Konular 11, İnsani Duygular

 1. İnsani duygular

Kızlar, duyguların sultanı olarak bilinir çünkü kızların duygusal yönü erkeklere nispeten çok daha zengin ve köklüdür. Bu nedenle bir kızla duygular üzerine konuşmak, sizi oldukça ilginç mecralara götürebilir.

Sana önerim, duygular konusuna özellikle ağırlık verip bu konuyu enine boyuna incelemeye çalış.

Kızla Konuşulacak Konular 12, Farklı Düşünceler

 1. Düşünce farklılıkları

Kızlar, erkeklerin düşüncelerini her zaman olmasa da merak ederler. Yani bir erkeğin nasıl düşündüğünü ve kendisinden farklı “düşünce boyutları”nı çoğu kez bilmek isterler.

İşte bu bağlamda, kıza bilmek istediği şeyi verip kadın-erkek düşünceleri üzerine konuşabilirsin. Aynı zamanda, insanların neden farklı düşündükleri üzerine de birçok farklı örnekle değişik görüşler sunabilirsin.

Kızla Konuşulacak Konular 13, Cahil İnsanlar ve Cehalet

 1. Cahil insanlar

Kızlar, çoğu zaman (özellikle ergenlik döneminde) kendisini hiç kimsenin anlamadığını ve anlamayacağını düşünür. Ve kendisini anlamayan insanların da “cehalet”e bulanmış olduklarını düşünür. Bu nedenle bir kızla cehalet ve cahiller üzerine konuşmak, kızın düşünce dünyasına yolculuk yapmak adına çok eğlenceli ve zevkli olabilir.

Kızla Konuşulacak Konular 14, Bilinç ve Bilinçaltı

 1. Bilinç ve bilinçaltı

Bilinçaltı ve bilinç gibi kavramlar, son dönemlerde üzerinde sıkça konuşulan ama bir nevi şehir efsanesine dönüşen konular. Ne gariptir ki bu konularda herkes bir şeyler söylüyor ama neredeyse hiç kimse doğru nokta üzerinde duramıyor.

Sana önerim, bir kızı tamamen etkilemek ve sana kopmamacasına bağlanmasını sağlamak için bilinç-bilinçaltı meselesini detayları ile öğren ve bu konuyu konuş.

Kızla Konuşulacak Konular 15, Tecrübe Edinmelisin

 1. Tecrübenin gücü

Bir kızla hangi konuları konuşabileceğin hakkında tecrübe edinmek ve nabza göre şerbet vermek, aslında yapılması gereken en önemli şeylerden biri.

Peki, bu konuda nasıl tecrübe edinebilirsin? Tabi ki konuyu tüm detaylarıyla anlatan kaynakları inceleyerek. Peki, var mı böyle bir kaynak?

Evet, bu konuda mükemmel bir kaynak var ve bu kaynakla aşk hayatın değişebilir. Sözünü ettiğim kitabı buradan (tıkla) inceleyebilirsin.

Dilersen Özgüven ve Cesaret Sözleri ve Özgüven Sahibi Olmak adlı yazıları da inceleyebilirsin.

İlgili kelimeler: kızla konuşulacak konular