kadınları anlamak konusunda uzman olacaksın, oku!

Kadınları Anlamak Konusunda Uzman Olacaksın, Oku!

Not: Yazıyı sonuna kadar okursan “kadınları anlamak” konusunda uzmanlaşmanın ne kadar kolay olduğunu anlayabilirsin.

Kadınları anlamak mı istiyorsun? Bir kadın olarak, kadınları anlamak adına bilmen gereken çok önemli bazı noktalardan söz edeceğim sana. Değerli erkek okurum (kadın da olabilirsin; çünkü bazı kadınlar da kadınları anlamak konusunda güçlük çekiyor, senin erkek olma olasılığın yine de daha fazla) sana birazdan, kadınları anlamak için ne yapman gerektiğini anlatacağım. Ve yazının sonlarına doğru kadınları anlamakla ilgili çok değerli bir “sır” paylaşacağım.

Ama önce, sanal alemde dolaşan ve kadınları anlamanın imkansız olduğunu anlatmak için kullanılan iki fıkra ile giriş yapmak istiyorum:

Kadınları Anlamak Üzerine Fıkralar

  1. Fıkra şöyle:

Fıkra bu ya, adamın biri kumsalda yavaş yavaş dolaşırken aniden ayağına bir nesnenin çarptığını fark etmiş. Bu ne, diye baktığında bir şişe olduğunu görmüş. Derken şişeyi ovalamış ve gerçekten şişeden cin çıkmış.

Cin adama demiş ki: “Artık bu dünyaya gelmek istemiyorum, beni çıkarmanıza gerek yok. Benim küçük dünyam, sizinkinden çok daha emniyetli ve rahat. Benim rahatımı bozduğun için sana 3 dilek değil sadece 1 dilek hakkı veriyorum. Dile bakayım.”

Adam düşünüp taşındıktan sonra şöyle demiş: “Şu iki okyanusu birbirine bağlayan bir köprü yapmanı istiyorum.”

Cin: “Bu nasıl dilek yahu, daha makul bir dileğin yok mu?” demiş. Adam biraz düşündükten sonra bir şey bulanlara mahsus bir telaşla hemen diğer dileğini söylemiş: “Ben, şu kadın milletini hiç anlayamıyorum. Bana kadınları anlamak için ne yapmam gerektiğini söyle.”

Cinin tepkisi, çok komik olmuş: “Köprünün kaç şeritli olmasını istersin?”

Kadınları anlamak ile alakalı bu fıkra, gerçekten komik. Cin bile o kadar dileği rahatlıkla yerine getirebilmesine rağmen kadınları anlamak denince işin altından kalkamıyor. Pes artık.

Kadınları anlamakla ilgili bir diğer fıkra / hikaye ise şu:

2. Fıkra

Günün birinde bir adam ahrete göçer ve orada binlerce sene kalır. Nihayet oradan sıkılır, meleklerin yanına giderek şöyle der: “Ben boş boş oturmaktan bıktım, bir iş verin de vakit öldüreyim.” Melekler adama derler ki şu iğneyi al Himalayaları bununla kazarak toprağa döndür, gel. Adam tam 10 bin sene sonra gelir. Bu işi bitirdim der.

Melekler bu sefer, bir çay kaşığı verirler adamın eline ve şöyle derler: “Git, bu kaşıkla Atlas Okyanusu’nu boşalt.” Adam, 15 bin sene sonra tekrar döner ve yeni bir iş ister.

Bu sefer melekler, adama şu işi verirler: “Git, dünyaya in, oradaki kadınlardan birini seç ve onu anlamaya çalış.”

Aradan milyonlarca yıl geçmesine rağmen adam, bir türlü dönmez.

Kadınları anlamakla ilgili bu anekdot da güzel. Ama çok abartılı. Kadınları anlamak, esasında çok da zor bir olgu değil. Yeter ki dinlemeyi bil. Bak sana, bir kadın olarak bir tüyo vereyim:

Kadınları Dinlemek ve Anlamak

Kadınları dinle. Kadınlar, erkeklerin kendilerini dinlemesini ister ve severler. Ayrıca kendilerini dinleyen erkeklerin daha centilmen olduğunu düşünürler. Dinle dediysem Ahfeş’in keçisi gibi kadının her dediğine başını salla, demiyorum. Aktif dinlemeden söz ediyorum.

Aktif dinleme, özetle, kadının söylediğini tekrar ederek bunu mu söyledin, bunu mu kastettin, geri bildiriminde bulunmaktır. Aktif dinleme sayesinde kadın, erkek tarafından anlaşıldığını hisseder. Anlaşılmak, bir kadının en önemli ihtiyacıdır. Bir kadını anlamak için onu dinlemen ve onu anladığını ona söylemen gerekir.

Bir kadın, bir erkeğin kendisini dinleyip de anladığını hissettiğinde erkeğin kendisine değer verdiğini anlar. Bu aşamadan sonrası artık çok kolaydır. Bu tüyo, sana çok basit gelmiş olabilir; ama emin ol, göründüğü kadar basit değil ve uygulandığı zaman inanılmaz sonuçlar doğuruyor.

Kadınları anlamak konusunda sana az önce verdiğim tüyodan çok daha önemli bir yöntem daha söyleyeceğim. Binlerce yöntemi bünyesinde barındıran harika bir yöntem:

Sen de biliyorsun ki bazı erkekler, hemen hemen bütün kadınların ilgi odağı olmayı başarabiliyor. Bunun yolu elbette ki kadınları anlamaktan geçer. Peki, bu erkeklerin kadınları anlamak noktasında sahip oldukları bu yetenek, nereden geliyor? Bu erkekler az önce kadınları dinlemekle ilgili verdiğim tüyoda olduğu gibi “birkaç yöntem”in işe yaradığını fark edip hep aynı yöntemleri kullanarak kadınların ilgi odağı olmayı başarıyorlar.

Çok yakışıklı ya da çok zarif olduklarından değil yani. Çevrende, hiç de yakışıklı olmayan; ama kadınların cazibe merkezi olan erkekleri sen de görmüşsündür. Söylediğim gibi sadece birkaç yöntem sayesinde. Fakat birçok erkek, bu yöntemlerin farkında bile olmadığı için tabiri cazise “bön bön” seyretmekten başka bir şey yapmazlar.

Halbuki sadece bu yöntemler değil bunlara benzer yüzlerce yöntem, çok rahat bir şekilde öğrenilip hayata aktarılabilir. Nitekim aktaranlar var. Ben bunlardan onlarcasını tanıdığım için, bu erkelerin, neden tüm kadınların cazibe merkezi olduklarına şaşırmıyorum. Kadınları anlamakla tabi ki.

Mesela yakın çevremdeki bir erkek, hiç yakışıklı olmamasına rağmen her gün bir kadınla çıkıyor. Bunun sırrını araştırdığımda sadece 3-5 yöntemle bunu başardığını anladım. Oysaki sana birazdan tavsiye edeceğim “beden dili” ağırlıklı bir çalışma sayesinde bu tekniklerin yüzlercesini keşfedip uygulayabilir, kadınları anlamak ve “tavlamak” konusunda ihtiyacın olan her şeye sahip olabilirsin. Yüzlerce harika yöntem içeren bu güzel çalışmaya;

BURAYA tıklayarak ulaşabilirsin.

Açılan sayfada çok değerli bilgiler var, dikkatle ve sindirerek oku.

Ayrıca özgüven nedir, nasıl kazanılır? 12 mükemmel bilgi ve yöntem ve erkekleri tahrik eden hareketler 7 etkili taktik adlı yazıları da okumak isteyebilirsin.