göğüs büyütme egzersizleri ve bazı yardımcı uygulamalar

Göğüs büyütme egzersizleri ile güzel ve büyük göğüslere sahip olma

Göğüs büyütmede en etkili araçlardan biri hiç kuşkusuz ki göğüs büyütme egzersizleridir. Göğüs büyütme egzersizleri diğer fiziki egzersizlerden daha kısa sürelidir ve beslenme tarzı ile bazı pratik uygulamalarla desteklenmelidir. 

Göğüs büyütme egzersizleri kesinlikle “spor” tarzında bir uygulama değildir. Çünkü çok hafif yapılan ve çoğu zaman kişi yormayan basit kol ve omuz egzersizleridir. Bu egzersizlerde amaç göğüslerdeki yan kasları çalıştırmak ve göğüslere daha fazla kanın gitmesini sağlamaktır.

Bu yazımızda göğüs büyütme egzersizleri hakkında bilgi verilirken bazı pratik destekleyici uygulamalar ve alınması gereken gıdalar hakkında da bilgi vereceğiz. Çünkü sadece egzersizlerle çok etkili sonuçlar almak mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka beslenme-masaj-egzersiz üçlüsü göz önünde bulundurularak göğüs büyütme çalışmaları sürdürülmelidir.

Göğüs büyütme masajı yapanların dikkat etmesi gereken destekleyici uygulamalar

Egzersiz yapmaya başlayan bir kadın öncelikle uygun sutyen seçimine dikkat etmelidir. Sarkmayı önleyen ve destekleyici kısmı bulunan iç çamaşırlar tercih edilmelidir. Göğüsleri çok fazla sıkan sutyenler de çok bol olanlar da göğüslerin sağlıklı büyümesinde olumsuz etkiler göstermektedir. Bu nedenle iç çamaşırı seçimi son derece önemlidir.

Göğüs büyütme çalışmasına başlayan biri mutlaka yeterli süre ve rahat bir biçimde uyumaya dikkat etmelidir. Uyku kalitesi de son derece önemlidir. Kişinin uyuduğu yerin ortopedik olması ve yatış pozisyonu da göğüslerin estetik görünümünü etkilemektedir.

Göğüs büyütme egzersizleri yapan kişinin ılık suyla duş alması gerekmektedir. Bazı kadınlar göğüs büyütme çabasına girdiklerinde günde birkaç defa duş almaktadır. Bu yanlış bir tutumdur. Çünkü çok fazla duş almak deri tahrişlerine bazen de egzamaya yol açabilmektedir.

Göğüs büyütme egzersizi yapan bir kişinin beslenme tarzına dikkat etmesi gerekir. Sıralanan şu gıdaların belli miktarda alınması göğüs büyütmede faydalı olacaktır.

  • Meyvelerden elma, üzüm, muz, hurma ve portakal
  • Sebzelerden maydanoz, karalahana ve yer elması
  • Yemişlerden kaysı çekirdeği, ayçiçeği çekirdeği ve fındık
  • İçeceklerden süt, ada çayı ve rezene en etkili biçimde göğüs büyüten gıdalardandır. Tabi deniz ürünlerini de bu listeye eklemekte fayda vardır.

Göğüs büyütme egzersizleri ile ilgili önemli bilgiler

Göğüs büyütme egzersizleri günde biri sabah, diğeri gece yatmadan önce olmak üzere iki defa uygulanır. Eğer sadece bir defa yapma imkanı varsa gece seansı tercih edilmelidir.

Egzersizlerin süresi 5-10 dakika kadardır. Bu süre kişiye kısa gelse de uzmanlar bu sürenin yeterli olduğunu ifade etmektedir.

Egzersizler sırasında vücudun dik bir pozisyonda olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü pek çok kişi göğüs büyütme egzersizleri yaparken vücudun duruşunu bozmaktadır. Özellikle omuzları öne doğru daraltmaktan özellikle kaçınılmalıdır.

Egzersizlerde kol ve omuz kaslarının çalıştırılmasına dikkat edilmeli, ayrıca karın sıkılaştırma egzersizleri ihmal edilmemelidir.

Erkeklerin Prensesi

Yazımızı önemli bir tavsiye ile bitirmek istiyoruz. Son zamanlarda çıkan Erkeklerin Prensesi adlı kitap ile eki durumundaki Yatağın Prensesi kitapları konu ile ilgilenen kadınların başucu kaynağı olacaktır.

Eserde erkekleri etkilemenin yolları, erkeklerin zevk noktaları, erkeklerin hoşlanma belirtileri, erkekleri etkileyen sözler, yatakta erkeği çıldırtma gibi birbirinden farklı onlarca konuda bilgi edinebilirsiniz.

Kitaba ulaşmak için tıklayınız

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

Cesaret nasıl kazanılır, 10 mükemmel yöntemle cesaret kazan!

 

Kız tavlama sanatında 15 mükemmel ve garantili teknik