Dilek Tesbihi ile 5 Kişi Daha Mucizeye Tanık Oldu

Bırak Dilek Tesbihi Senin de Hayatına Dokunsun

İnsanların dileklerinin ve arzularının sonsuz olduğu bir dünyada yaşıyoruz, çünkü insanı yaratan ve en güzel şekilde biçim veren Yüce Allah, insanın kalbine sonsuz arzular ve sonsuz dilekler yerleştirmiştir.

  • Fakat bu işi yapıp insana inanılmaz derecede değer verdiğini gösteren Yüce Rabbimiz aynı zamanda dilek tesbihi ile kendisine yönelen kullarına da sonsuz ihsanlarda ve bağışlarda bulunacağını vaad etmiştir.

Nitekim Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam ve diğer din büyükleri, dilek tesbihi uygulaması ile mükemmel sonuçlar alınabileceğini ve insanın her arzusunu gerçekleştirilebileceğini ifade etmişlerdir.

  • Fakat bu uygulamayı yapacak olan insanlar dilek tesbihini mutlaka ama mutlaka Hakem esması, Adl esması ve Kerim esması ile yapılması gerektiğini de bilmek durumundadırlar.

Gerçekten de Hakem, Adl ve Kerim esmaları ile yapılan dilek tesbihi son derece güçlü sonuçlara vesile olarak uygulamayı yapan kişinin kalbindeki her türlü meşru arzunun açılmasına ve inkişaf etmesine kapı aralamaktadır.

  • Ben bizzat bu esmalar ile dilek tesbihi uygulamasını yaparak birçok amacıma ulaştım, çevremdeki insanlara da bu esmalar ile yapılan dilek tesbihinin son derece güçlü sonuçlara vesile olduğunu ifade ettim.

Bu uygulamanın onlar üzerinde de çok güzel neticelere vesile olduğunu fark edince uygulamayı sizinle de paylaşmak istedim.

Dilek Tesbihi ve Etki Alanları: Nelere Fayda Sağlar?

Öncelikle şunu söylemeliyim ki dilek tesbihini yaparak bir kişi fakirlikten kurtulup zenginlik ve bereket içerisinde mutlu bir hayat yaşayabileceği gibi, prestij ve itibar kazanıp öz güvenli bir şekilde herhangi bir ortamda kendini kanıtlayabilir.

  • Ya da dilek tesbihi ile bir kişi istediği insanın kalbine girip ona şirin gözükebilir ve onun duygularını kendisine yönlendirebilir.

Daha bunun gibi yüzlerce, hatta binlerce istek ve arzu için yapılabilecek dilek tesbihi şöyle uygulanmalıdır:

Dilek Tesbihinde Sarı veya Kırmızı Renk ve Esmalar

Evvela yanına 33 taneli bir tesbih al, bu tesbihin kırmızı veya sarı olması çok daha makbul olacaktır, çünkü İslam alimleri dilek tesbihinin 33 taneli olmasının önemli olduğunu vurgularken, aynı zamanda sarı ya da kırmızı olmasının da mühim olduğunu dile getirmişlerdir.

İlgili Yazı: Cesaret Duası

Bu tesbihi temin ettikten sonra sessiz bir yere geçerek tesbihin üzerine 33 defa Ya Hakem esmasını oku, yani 33 defa Ya Hakem de ve ardından da şunları söyle:

  • “Hükmünün ve buyruğunun, emrinin ve iradenin, insiyatifinin ve gücünün farkına varan aciz kullar, sadece sana ihtiyaçlarını arz etmeleri gerektiğini elbette ki bilir ve öylece hareket eder. Zaten seni tanıyan ve seni bilen bir insan başka herhangi bir varlığa iltica etmemesi gerektiğini, sadece sana yönelip senden medet istemesi gerektiğini bilir. Ya Hakem, bana hükmünü ve iradeni, tecellini ve faziletini, adaletini ve varlığını armağan ederek dilek tesbihi uygulamasını neden yapıyorsam onu bana ihsan eyle, amin.”

Bu ifadeler bittikten sonra tesbihi sağ eline alıp tesbihin üzerine 33 defa Ya Adl esmasını oku, yani 33 defa Ya Adl söyle ve ardından da şunları yine tesbihin üzerine oku:

  • “Adaletin dünyadaki tüm varlıklara sirayet eder, onların her türlü arzularını ve her türlü dileklerini güzel bir şekilde yerine getirir, onlara fazilet ve güzellikler içerisinde bir ömür yaşayabilecekleri bir yeterlilik ihsan eder. Adaletine bel bağlayan kullar hiçbir zaman yarı yolda kalmadı, hiçbir zaman tökezlemedi ve hiçbir zaman geri adım atmak zorunda kalmadı. Adaletinin yüceliğine ve azametine, adaletinin faziletine ve şerefine bel bağlayarak ben de senden dilek tesbihinin faziletini bana da yaşatmanı temenni ediyorum Allah’ım.”

Dilek Tesbihinde Son Aşamalar ve Son Esma İksiri

Bu ifadeleri de tesbihin üzerine okuduktan sonra şimdi 21 defa Ya Kerîm esmasını çek, yani 21 defa Ya Kerîm ifadesini telaffuz et ve ardından şunları söyle:

  • “Keremin ve ikramın bizlere tarifi imkansız bahtiyarlıklar nasip eder, vermiş olduğun nimetler karşısında iki büklüm olmaktayız ve saygıyla eğilip senden her türlü dileğimiz için yeniden ve tekrar güzellikler talep etmekteyiz Allah’ım. Kereminin sonsuzluğu ve ikramların hoşluğu karşısında bütün minnetimiz ve bütün duyarlılığımız ile hassasiyet içerisinde sana yöneliyor, senden başkasından yardım dilememek gerektiğini biliyor ve sadece sana ibadet ediyoruz. Bize dilek tesbihinin güzelliğini nasip eyle.”

Bu ifadelerde bittikten sonra şimdi 33 taneli kırmızı ya da sarı tesbihi eline alıp bu 33 tanenin her birine 1 defa besmele çekerek toplamda 33 kez Bismillahirrahmanirrahim de ve nihayetinde de tesbihin imamesine bir kez Bismillahirrahmanirrahim diyerek 33 sayısını 34 sayısına tamamla ve dilek tesbihi uygulamasını bitir.

  • Ardından da bu tesbihi götürüp bir duvara as ve bu tesbihi her gördüğünde üzerine 1 defa Bismillahirrahmanirrahim okuyarak yeniden niyetini ve dileğini tefekkür etmeye çalış.

Bu şekilde duayı tamamlamış olacaksın, inşallah duanın bereketinden istifade edip feyzine nail olan kutlu kullardan biri olursun. Bu sayede şu tavsiyemizi de incelemelisin:

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız.

Şuraya tıklayıp En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı'nı indirin.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... 

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce yorum var.