Bu cesaret duası cesaret hapından daha etkili!

Bu Cesaret Duası Cesaret Hapından Daha Etkili!

Çok Önemli Not: Cesaret kazanmak için ister cesaret duası ister cesaret hapı arayışında olun ama bu yazıyı mutlaka ama mutlaka okuyun.

Cesaretli olmak için duaya başvurma ihtiyacı içinde olan değerli okurlar, merhaba.

Bu yazıda, size yapıldığında cesaret hapı kadar etkili olan bir duadan söz edeceğiz. Bu duanın adı, korkusuzluk duası veya cesaret duası olarak biliniyor. Bu muazzam duanın tüm detaylarına geçmeden önce, duanın neden cesaret hapı kadar etkili olduğunu 3 maddede izah etmeye çalışalım.

Cesaret Duası Hakkında 3 Önemli Detay

  1. Birincisi, cesaret hapı olarak bilinen ilaçlar birer antidepresan ve bu antidepresanların birçok yan etkisi var. Ayrıca bu ilaçların etki süresi için en az bir ay beklemek gerekir ve mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Çünkü bu tür kimyasallar, aspirin gibi herkesin rahatlıkla kullanabileceği ilaçlar değil. Ancak cesaret duası, Allah’ın izniyle kısa sürede etkisini gösterir ve hiçbir yan etkisi de yoktur.
  2. Cesaret hapı olarak bilinen antidepresanların yan etkisi bazen aşırı derecede korku ve tedirginlik oluyor, bazen de anksiyete (kaygı) artışı olabiliyor. Ne var ki birazdan aktaracağımız dua, Allah’ın izniyle hiçbir anksiyete ve tedirginlik belirtisi olmayan bir dua.
  3. Cesaret duası, başkasının yerine de kullanılıp tatbik edilebilir. Yani çevrenizde bulunan ve cesaretsizliği nedeniyle hayat kalitesi düşen herhangi bir kişi yerine de bu duayı uygulama şansınız var. Tabi bunun için niyet aşamasında o kişinin adını söylemeniz gerekir.

Şimdi cesaret duasının ayrıntılarını mercek altına alıp bu muhteşem duanın yapılış şeklini görelim:

Cesaret Duası Nasıl Yapılır?

Şunu ifade etmeliyiz ki duamızın girişinde ilk olarak abdest almamız gerekiyor, çünkü cesaret duasının abdestsiz uygulanması duanın etkisini ve gücünü bir hayli azaltır.

Abdest alıp kendimize rahat ve sakin bir ortam bularak hiç kimsenin bizi rahatsız edemeyeceği bir yere geçmeliyiz. Duamız abdestle birlikte ortalama 5 dakika süreceği için, 5 dakika boyunca kendimizi rahat hissedeceğimiz güzel bir ortama geçmeliyiz.

Cesaret Duasında Niyet Kısmı

Abdestimizi alıp rahat ortamı da bulduktan sonra, kıbleye dönerek diz üstü çöküp ellerimizi gökyüzüne açmalı ve şöyle niyet etmeliyiz:

“Bismillahirrahmanirrahîm. Besmelenin hatırı için ve okuyacağım esmaların ve surelerin hatırı için bana (veya Mehmet’e) güç ve cesaret ver. Yapacağım duayı kabul ederek yüce katından bize sonsuz destek ver. Âmin.”

Bu kısımda, niyet cümlelerinin parantez içindeki kısmını, sadece başkası için dua ettiğimizde okuyacağız. Eğer cesaret duasını kendimiz için tatbik ediyorsak, parantez içindeki kısmı okumayacağız.

Cesaret Duası ve Besmele

Niyet cümlelerini söyleyip kendimizi tamamen Allah’ın huzurunda hissettikten sonra, 21 kez besmele (bismillahirrahmanirrahîm) okuyup aşağıdaki özel duayı yapacağız:

“Allah’ım, Rahmân ve Rahîm esmalarının muazzam feyzi ve muhteşem bereketi hatırına, cesareti ve korkusuzluğu bize yoldaş eyle. Allah’ım, cesaretin ve özgüvenin en görkemli halini kalbimize nakşeyle ve bizi cesaret abidesi haline getir. Âmin.”

Cesaret Duası ve İhlas Suresi

Yukarıdaki duayı 1 kez okuduktan sonra, cesaretin olmazsa olmazı olan İhlas Suresi’ne geçeceğiz ve tam 7 kez de İhlas (kulhuvallah) okuyacağız.

7 kez kulhuvallah okuduktan sonra, İhlas Suresi’nin aşağıdaki özel duasını 1 defa okuyacağız:

“Allah’ım, senin varlığının ve birliğinin azametine ve senin Samed isminin bereketine istinat ederek, senden katıksız bir cesaret ve kendinden emin bir korkusuzluk talep ve niyaz ediyorum. Âmin.”

Cesaret Duası ve Ayete’l-Kürsi

İhlas Suresi’ne ait yukarıdaki duayı da okuyunca, şimdi de Ayete’l-Kürsi’nin tatbik edilmesine geçeceğiz ve 3 kez Ayetel Kürsi okuyacağız.

Tam 3 kez Ayete’l-Kürsi okuyunca da şu duayı tüm içtenliğimizle okuyacağız:

“Allah’ım, cesur kullarına bahşettiğin deryalar kadar geniş ve dağlar kadar ulvi cesaretin yüceliğine bizi de dahil et. Allah’ım, gözü pek kullarının yüreğine kazıdığın korkusuzluk, ömür boyunca bizi de eşlik etsin ve bizim de yolumuzu aydınlatsın. Allah’ım, herhangi bir işe başlarken kalbimizi kaplayan korkuyu ve tedirginliği kalbimizden kaldır ve bize onurlu bir duruş nasip et. Âmin.”

Cesaret Duası ve Ya Azîz Esması

Yukarıdaki duayı okuduktan sonra da, bazı esmaların belli sayılarda okunması ve bu esmaların özel dualarının içtenlikle söylenmesi gerekiyor. Nitekim bu özel duaları müteakip cesaret duamız da bitmiş oluyor.

İşte evvela, Ya Azîz esmasını 21 defa okuyacak ve sonra da şu duayı yapacağız:

“Ey izzetin ve azametin tek hakimi olan Azîz Allah’ım, senin izzet ve azamet verdiğin kul, cesaretin ve korkusuzluğun simgesi haline gelir. Ne olur, bizi de izzetin ve azametin ile cesaretin simgesi haline getir. Âmin.”

Cesaret Duası ve Ya Şâfi Esması

Bu duya takiben yine 21 kez Ya Şâfi okuyup şu duayı okuyacağız:

“Allah’ım, sen sadece hastalara ve dertlilere şifa vermezsin, zira senin şifa hazinen o kadar geniş ve sonsuz ki çekingen ve utangaç kullarına da şifa vererek onları korkusuzluk deryasına salarsın. Ne olur, bize de şifa kaynağın ile cesaret iksiri içir ve bizi korkusuzluğun sembolü kıl. Âmin.”

Cesaret Duası ve Ya Câmi Esması

Şimdi de 21 kez Ya Câmi okuyup şu duayı 1 defa okuyacağız:

“Ya Câmi, sen bir yürekte zıtlıkları cem eden (birleştiren) yegâne kudret sahibi ve gönüllere ferahlık ve izzet veren tek güçsün. İzzetine ve gücüne iltica edip senden ferahlık ve güven duygusu niyaz ediyor, yüreğimize cesaretin nakşolması için senin dergahına yöneliyoruz. Ne olur, bu yönelişe cevap ver. Âmin.”

Evet, böylelikle cesaret duasını tamamlamış oluyoruz. Sözün tam da burasında bir tavsiyede bulunmak istiyoruz:

Hayatınızla ilgili aklınıza gelebilecek her mevzuya dair en etkili duaları bir arada görmek istiyorsanız Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını okuyabilirsiniz.

Okurlardan çok olumlu yorumlar alan Her Kapıyı Açan Murad Duaları kitabını hemen indirip okumak için tıklayınız

İşte Kenzül Dua Kitabı'nın nasıl müthiş ve mucizevi etkilere sahip olduğunu kanıtlayan çok çok garip okuyucu yorumları! Bu yorumlar, en zor durumda olan insanların bile hayatının değişebileceğini gösteriyor. Şimdiye kadar herkes hayretler içerisinde kaldı ve mucizeye tanık oldu.

Bu mucizevi duaları taşıyan Kenzül Dua Kitabı'na ulaşabilmek için şuraya tıklayın lütfen. (Tıklayıp kitabın indirme sayfasına gidin.)

İşte o mucizevi yorumlar:

Sadece bu kadar değil, daha yüzlerce yorum var, gidip görün.

 

tırnak büyüsü hem aşık etme hem de ayırma büyüsü

İlgili kelimeler: cesaret hapı, cesaret duası