bir erkeği aşık etmenin yolları 10 etkili metot

Bir erkeği aşık etmenin yolları nelerdir?

Bir erkeği aşık etmenin yolları hakkında neler bildiğinizi şöyle bir zihninizden geçirin. Bir çırpıda ve düşünmeden kaç madde sıralayabilirsiniz? Ya da sıraladığınız maddeler içinde kaç tanesi bilgiye dayanıyor, kaç tanesi sadece tahminleriniz ile sınırlı?

Bir erkeği aşık etmenin yolları hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz ve konu hakkında faydalı bilgilere ulaşmak istiyorsanız bu araştırmamız tam da size göre.

Keyifle okuyup bilgileneceğiniz bir yazı olmasını temenni ederek maddelerimize geçiyoruz. İşte bir erkeği aşık etmenin yolları:

Bir erkeği aşık etmenin yolları 1

Ondan basit konularda yardım isteyin ki kendisini kahraman zannetsin

Erkeklerin en büyük hazlarından biri de zor işlerin üstesinden geldiklerini hissetmeleridir. Bir işi başarmış olmak duygusu erkeği adeta sarhoş eder.

Önce bir karşılaştırma yaparak erkeği yüceltmek ve ardından yardım istemek ise en etkili yollardan biridir. Mesela “Ben bu işi yapamadım, acaba sen bana yardımcı olabilir misin?” tarzındaki ifadeler erkeğin gururunu okşayarak onu kadına bağlar.

Erkeğe yapılması çok zor gelebilecek işler sunulmamalıdır. Çünkü erkek yardım istenen konularda başarısız olursa ciddi özgüven sorunu yaşayabilir ve söz konusu kadına bağlanmak yerine ondan uzaklaşabilir.

Bir erkeği aşık etmenin yolları 2

Pozitif bir kişilik 

Erkeklerin zihin dünyalarında kadınlar iki kimlikle yer edinirler. Birinci imajda kadın salt güzelliktir. Burada kadın arzulanandır, erkeğin kafasındaki kusursuz sevgili imgesidir. İkinci imajda ise kadın korkulan varlıktır. Sürekli konuşan ve her an kavga etmeye hazır kadın tipi deyim yerindeyse erkeğin kafasındaki “öcü” gibi durmaktadır.

Erkek zihnindeki bu olumlu ve olumsuz kadın tiplerini bir arada tutmakta ve kararsızlıklar içinde kalarak kadından “korkmaktadır” Evet gerçekten de erkek, kadının davranışlarını kestiremediği için kadından korkmaktadır. Kadının yapması gereken şey erkeğe pozitif yaklaşarak bu algıyı kırmaktır.

Hayatta uzlaşmayı esas alan ve pozitif düşünen kadınlar erkekler tarafından “ölümsüz aşkların kadını” olarak algılanmaktadır.

Bir erkeği aşık etmenin yolları 3

Bakımlı kadının karşı konulamaz cazibesi

Erkeklerin ilgisini çekmek isteyen bir kadın, en klasik yolun en güvenilir yol olduğunu bilerek hareket etmelidir. Yani her zaman ifade edilen ve söylene söylene anlamını yitiren “kadın bakımlı olmalıdır” öğüdünü yeniden yaşamın merkezine almak gerekmektedir.

Erkeğin en fazla dikkatini çeken unsurun ise kadının saçları ve süründüğü parfüm olduğunu bilerek hareket edilirse erkeğin kalbine giden yol çok daha kısalacaktır.

 

Bir erkeği aşık etmenin yolları 4

Özgüven sahibi cesur kadınlar…

Her şeye “evet” demeyen irade sahibi kadınlar erkeklerin dikkatini müthiş derecede çekmektedir.

Kendi başına karar alabilen, reddetmekten çekinmeyen ve arzularını açık yüreklilikle dile getirebilen kadınlar erkekleri etkileme konusunda çok daha avantajlıdırlar. Çünkü bu kadınlar her şeyden önce “kendileri” olabilmiş kadınlardır. Ve kendisi olabilmiş bir kadının erkeği kendisine aşık ettirmesi işten bile değildir.

Bir erkeği aşık etmenin yolları 5

Bırakın erkek kendisini anlatsın…

Erkeklerin en fazla ihtiyaç duydukları şey kendilerini sabırla dinleyecek bir arkadaştır. Çünkü erkek iş ve aile hayatında karşılıklı menfaat ilişkilerine dayalı bir ortamdan gelmektedir.

Bir erkeğin hayatındaki kişilerin büyük çoğunluğu ondan öyle ya da böyle faydalanan kişilerdir.  Erkeklerin “tanıdık”ları çok ama “dost”ları azdır. Erkek gün içinde çok farklı kişilerle çok farklı konularda uzun uzun sohbetler yapabilir. Ancak bu sohbetlerin konusu hiçbir zaman erkeğin “iç dünyası” olmaz.

Erkek iç dünyasını paylaşan ve onunla hiçbir çıkar gözetmeden birlikte olan bir kadınla tanıştığında adeta  “dünyanın öteki yüzü” ile karşılaşmış olur. Bu tanışıklığın aşka dönüşme şansı da elbette ki çok yüksektir.

Bir erkeği aşık etmenin yolları 6

Tartışın ama tartışmada dayatmacı olmayın

Erkekler özellikle güncel konularda kendileri ile tartışan kadınlara daha fazla ilgi göstermektedir. Eğer kadın herhangi bir konuda erkeğe katılmıyorsa bunu açık açık dile getirmelidir.

Gündemdeki konularla alakalı erkekle tartışmak fakat bu tartışmayı belli bir düzeydeyken kesmek gerekir. Çünkü erkekler tartışma çok ilerlediğinde en sevdikleri varlıkları bile gözden çıkarabilirler.

Kadın, hafif dozdaki tartışmaların sevgiyi artırdığını ama yoğun tartışmanın arayı soğutabileceğini bilmelidir.

Bir erkeği aşık etmenin yolları 7

Erkeğe zamanınızın tümüne sahip olamayacağını hissettirmek

Erkekler buluşup görüşmek için özel çaba sarf ettikleri kadınlara daha çabuk aşık olmaktadır.

Eğer bir kadın, her zaman ulaşılabiliyorsa ve  erkeğin her buluşma teklifine olumlu cevap veriyorsa bilinmelidir ki bu kadın “birlikte olunan” bir kadındır fakat bu kadının “aşık olunan” kadın olması mümkün değildir.

Erkek kadına ulaşıp ulaşmayacağı konusunda tereddüt içinde olmalıdır. Kadın, kendisine göre planlarının olduğunu ve erkek onunla görüşmek istiyorsa önceden randevu ayarlaması gerektiğini ona hissettirmelidir.

Bir erkeği aşık etmenin yolları 8

Değer vermek ve zor zamanlarda yanında olmak

Erkekler sıkıntılı süreçler yaşadıklarında yanlarında bulunanları asla unutmazlar. Erkeğin vefa duygusu çok gelişmiştir.

Hastalık ve kaza gibi sıkıntılı zamanlarda erkeği arayıp birkaç kelime ile destekte bulunmak erkeği müthiş derecede duygulandırır. Böyle durumlarda erkeğin yanında olunursa erkek kendisini arayan kadına dost gözüyle bakmaya başlayacaktır. Erkeğin dünyasında “dost” ile “sevgili” ifadeleri arasında çok ince bir çizgi vardır ve bu çizgi çoğu zaman dostluktan sevgiliye geçmek üzere bir çırpıda aşılmaktadır.

Bir erkeği aşık etmenin yolları 9

İltifat edin, gururunu okşayın

Erkekler de tıpkı kadınlar gibi iltifata dayanamazlar. Yerinde ve zekice yapılmış bir iltifat erkeğin duyguları üzerinde oldukça büyük etkiler yapar. Ancak erkeğe yöneltilecek iltifatların kısa ve doğal olmasına özen gösterilmelidir.

“Süpersin” ” harika” “ne kadar güzel” gibi bir iki kelimelik övgüler erkekleri çok daha fazla etkilemekte ve erkeği övgüyü yapan kadına bağlamaktadır.

Bir erkeği aşık etmenin yolları 10

Yeteneklerinizi sergileyin fakat her zaman gizemli kalmaya dikkat edin

Kur yapmanın ve aşık ettirmenin mantığı aslında “kendini göstermek”tir. Kişi kendisini ne kadar güzel ve başarılı biçimde sunarsa erkeği aşık ettirme şansı da o kadar artmaktadır.

Ancak kadın “gizemli olma”nın da en az “kendisini göstermek” kadar önemli olduğunu bilmelidir. Erkek tam bir gizem avcısıdır. Onu bir kadına tutkuyla yönlendiren şeylerden biri de içindeki tanıma ve keşfetme arzusudur.

Kadın erkeğin bu arzusunu diri tutmak için kendisini bütün yönleri ile  bir defada tanıtmamalı ve erkeğe lazım olduğu kadarıyla azar azar bilgi vermelidir. Gizemin en az doğallık ve güzellik kadar erkeğin gözüne çekici göründüğünü unutmamak gerekir.

Erkekler hakkında çok daha detaylı bilgilere ulaşmak, onları tanıyıp aşık ettirmek için Erkeklerin Gözdesi kitabını da okumanızı tavsiye ediyoruz.

Bu alandaki en yetkin eser olan Erkeklerin Gözdesi’ne ulaşmak için tıklayınız.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

Daha bunlar gibi nice yorum, gideceğiniz sayfada sizi bekliyor.