Afrodizyak Yiyecekler Konusunda Okuyacağınız Detaylar Sizi Şaşkına Çevirecek, Kaçırmayın!

Afrodizyak Yiyecekler Konusunda Dev Rehber, Dikkatlice Okuyun!

Cinsellik toplumda çok dile gelmeyen bir konudur ancak toplumun sağlıklı bir şekilde diğer kuşaklara ulaşması için şarttır. Cinselliği aktif tutmak ve daha kaliteli bir birliktelik sürdürmek için doğal bazı yiyeceklerden faydalanmamız şarttır.

Afrodizyak yiyecekler bunların en başında yer alır, doğal oluşundan dolayı herkes tarafından tercih edilir ve en önemlisi ise bu doğal yiyeceklerin sağlığa herhangi bir etkisi olmayışıdır. Afrodizyak yiyecekler hakkında genel bilgiler vererek yazımıza devam edelim.

Afrodizyak Nedir?

Afrodizyak cinsel gücü artıran parfüm, ilaç ve yiyeceklere verilen genel bir isimdir. Anlamı Yunan mitolojinde bulunan afroditten kelimesinden gelmektedir, bu kelime güzellik ve aşk tanrıçası olarak bilinir. Eski Yunanlılar ilişkilerde devamlılığı artırmak için bu tarz yiyecekleri tüketmişler ve bu sayede neslin sağlıklı bir şekilde diğer kuşaklara geçmesini sağlamışlardır.

 • Yunanlılar için oldukça önemli bir yere sahip olan Afrodizyak yiyecekler, toplumdaki herkesim insandan ilgi görmüştür. Öyle ki geleneksel olarak bu yiyecekleri tüketme durumları da söz konusudur, yılın belli bir bölümünde festivaller düzenleyerek bu yiyecekleri tüketmişlerdir. Doğal olarak elde edildiği için yiyeceklerin ilerisi için bir sorun oluşturmayacağını da tüm dünyaya kanıtlamışlardır.

Afrodizyak Yiyecekler Sağlığa Zararlı mı?

Herkesin merak ettiği bir konuya değineceğiz, genelde birçok kişi Afrodizyak yiyecekler hakkında fazla bilgiye sahip değildir. Sağlığa zararlı mıdır? Veya herhangi bir yan etkisi var mıdır? Gibi sorular ile karşılaşmamız bu açıdan son derece normaldir. Afrodizyak yiyeceklerin sağlığa herhangi bir etkisi yoktur. Doğal yiyecekler olduğu için katkı malzemeleri kullanılmadan doğadan hazır alınır, bu açıdan kişinin bünyesini etkileyecek bir reaksiyonun ortaya çıkması olanaksızdır.

Afrodizyak yiyeceklerin sağlığa herhangi bir zararı yoktur ancak dikkat edilmesi gereken bir husus vardır, bu da yiyeceğin miktarıdır. Abartıya kaçarak bu yiyecekleri tüketirseniz bazı sorunlar yaşayabilirsiniz, aslında bu durum bütün yiyecekler için geçerlidir sonuçta her şeyin fazlası zarardır. Fazla tüketim sonrası beyin bu yiyeceği normal karşılar ve sürekli olarak vücuda almak ister, fazla alımlar ise yiyeceğin işlevini yitirmesine neden olur.

Afrodizyak Yiyeceklerin Faydaları

Genel olarak cinsel konularda faydalar sağlamaktadır, bunun dışında da bu yiyecekler sağlığa oldukça elverişlidir. Afrodizyak yiyecekler ne gibi faydalar sağlar?

 • Cinsel gücünüzü artırarak daha kaliteli bir hayat geçirmenizi sağlar, bunun dışında cinsel olarak isteksizlik söz konusu ise tercih etmeniz durumunda sorununuz büyük ihtimalle çözülecektir.
 • Çalışma hayatınızdan dolayı bazen aşırı derece de yorgun olabilirsiniz. Afrodizyak yiyecekler sayesinde bu durum ortadan kalkar, yorgunluk tamamen ortadan kalmaz ancak daha zihinde hissetmenizi sağlar.
 • Stres ve karşılıklı ilişki problemine yardımcı olur, genel olarak baktığımızda stres cinsel ilişkiyi olumsuz etkiler ve isteksizlik yaratır. Afrodizyak yiyecekler sayesinde istek oluşur ve stresi ortadan kaldıracak olan cinsel haz meydana gelir.
 • Hayatınızın daha çok düzene girmesini sağlar. Örnek olarak verecek olursak afrodizyak yiyeceği tüketmeyen biri dengesiz bir cinsel hayat yaşar. Bu dengesizlik kişinin bütün yaşamını etkileyeceği için hayatının düzensiz olmasına neden olabilir. Afrodizyak yiyecekleri tüketerek cinsel hayatınızı belli bir düzene sokarsanız, bundan normal yaşantınız da etkilenecektir.

İlginizi Çekecektir: Kadınlar nasıl erkeklerden hoşlanır, 8 kesin garantili yöntem

Afrodizyak Yiyecekler Nelerdir?

Afrodizyak yiyeceklerine baktığımızda karşımıza birçok seçenek çıkacaktır, bu kısımda dikkat edilmesi gereken husus ise kişinin sevdiği yiyeceği tercih etmesidir. Bazı kişilerin alerji olduğu yiyecekler olabilir eğer afrodizyak yiyeceklerinden herhangi bir tanesine alerjiniz varsa kesinlikle tüketmemelisiniz. Afrodizyak yiyecekler ise şu şekildedir:

 • Fındık: Kuruyemişler genel olarak afrodizyak yiyecekler kategorisine girmektedir ancak fındık bunların bir adım önündedir. Düğünlerde kuruyemiş dağıtma geleneği de aslında buradan gelmektedir.
 • Kereviz: Boşaltım sistemi için son derece önemli bir gıdadır, cinselliği doğrudan etkileyecek bir yapıya sahiptir ve en çok da çorba ile içildiğinde fayda sağlar.
 • Soğan: Faydası oldukça fazla olmasına rağmen yapmış olduğu kokudan dolayı fazla tercih edilmez. Kokunun oluşmasından dolayı cinsel istek ne kadar fazla olursa olsun eşler arasında cinsel ilişkinin başlamadan bitmesine neden olabilir.
 • İncir: Tercih edilebilecek en tatlı afrodizyak yiyecekler arasındadır, incir yunanlılar içinde önemlidir, incir ağacının kutsal olduğunu düşünürler ve bekâr kadınların çabuk birini bulması için ev kapılarına koyarlar.
 • Maca: Batı kaynaklı bir yiyecektir, besin değerini yüksektir ve akli dengeyi sağlar.
 • Antep Fıstığı: Fındık kadar etkilidir, iki yiyeceği aynı anda tüketmeniz durumunda afrodizyak ihtiyacınızın büyük çoğunluğu ortadan kalkacaktır.
 • Hurma: Cinsel ilişkide uyku büyük bir sorundur, hurma tükettiğinizde ise uyanık kalmanız kolaylaşır.
 • Polen: En etkili afrodizyak yiyecekler arasında yer alır ancak etkisini hemen göstermez. Yaklaşık olarak beş gün önceden tüketmeniz gerekecektir, güzel bir hafta sonu için pazartesinden itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz. Portakal suyu veya yoğurtla tüketebilirsiniz.
 • Pekmez: İçerdiği kalsiyum ve potasyumla birlikte kan akışını hızlandırır, tavsiye edilen tüketme biçimi ise tahin ile karıştırarak kullanmaktır. Bu sayede enerjiniz iki kat daha fazla olabilir.
 • Karpuz: Kan damarlarında viagra etkisi yaratır, gevşeme ile birlikte cinsel dürtüler harekete geçer.

En etkili afrodizyak yiyecekler bu şekildedir, ancak hepsi bunlarla sınırlı değildir. Yazımızın devamında diğer afrodizyak yiyeceklerine değineceğiz.

Afrodizyak Yiyecekler Neden Önemlidir?

Toplumda ne kadar dile gelmesi de cinsellik en önemli husustur çünkü toplumu oluşturan ve toplumun daha sağlıklı bir şekilde geleceğe ilerlemesini sağlayan şey üremedir. Afrodizyak yiyecekler genel olarak oluşabilecek sorunların önüne geçer, daha kaliteli bir cinsel hayatınızın olmasını sağlar.

İlişkilerde cinsel isteksizlik bazen yanlış anlaşılabilir, eşlerin bu isteksizliği karşı tarafı üzebilir. Artık beni istemiyorsun tarzında söylemlerin ortaya çıkması da bu dönemde olasıdır. Karşı tarafı istememek dışında bazen sorun kişinin fizyolojik ihtiyaçlarıdır. Afrodizyak yiyecekler ise kişinin bu ihtiyaçlarını kapatır ve normal olarak ilişkiyi sürdürmesine yardımcı olur.

Kişilerin ilişkideki sorunlarının tamamı fizyolojik ihtiyaçlar olmayabilir, psikolojik olarak da kişi cinsel isteksiz sorunu yaşayabilir. Cinsel isteksizlik varsa bunu sadece yiyecek ya da içeceklere bağlamak bu açıdan doğru değildir. Kişi öncelikle kendisini tanımalı ve varsa psikolojik sorununu gerekli destekleri alarak çözmelidir.

En Çok Tüketilen Afrodizyak Yiyecekler Hangileridir?

Yazımızda popüler olan afrodizyak yiyeceklerinden bahsettik, şimdi ise diğerlerinden bahsederek konuyu bitireceğiz. Tüketim açısından afrodizyak yiyecekler farklılık gösterebilmektedir, bölgeden bölgeye ya da toplumdan topluma değişeceği için biz genel olarak en çok tüketilen afrodizyak yiyeceklerini açıklayacağız.

 • Avokado
 • Çam fıstığı
 • Kırmızıbiber
 • Su yosunu
 • Salam
 • Ahududu
 • Zeytin
 • İstiridye
 • Karides
 • Çilek
 • Vanilya
 • Zencefil
 • Kekik ve nane
 • Şarap
 • Çikolata
 • Muz
 • Tarçın
 • Üzüm
 • Yulav ezmesi
 • Nar

En çok tüketilen afrodizyak yiyecekler bu şekildedir, daha önce sürekli olarak tükettiğiniz ancak faydalarını bilmediğiniz gıdalar arasında yer almasıoldukça yüksek ihtimaldir. Toplum olarak ülkemizde fazlasıyla tüketilir, sağlıklı bir nesil için bu tarz gıdaları bilinçli bir şekilde tüketmeliyiz.

Abartıya kaçmadan tüketmek son derece önemlidir, ne kadar tüketirsem o kadar faydalı olur şeklinde düşünmek son derece yanlıştır. Her şeyden önemlisi sağlıktır, iyi bir cinsel hayat için sağlıklı olmamız şarttır. Fazla tüketerek sağlığınıza zarar vermeyiniz.

Şimdi de Afrodizyak Yiyecekler Konusunda Mükemmel Bir Tavsiye

İnternet ortamında yer alan ve afrodizyak yiyecekler şeklinde tarif edilen birçok yazının tamamen içi boş ve işlevsiz bilgilerle dolu olduğunu ifade etmek durumundayız. Çünkü internetin sisli dumanlı ve karanlık ortamında birçok bilgi tamamen sallama ve yalan dolan şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Oysaki biz afrodizyak yiyecekler konusunu ele alırken tamamen bilimsel bilgileri esas aldık ve konunun uzmanlarına başvurup bu yazıyı öyle kaleme aldık. Şimdi de size belki de aşk hayatınızda bir kraliçe olmanızı sağlayacak muhteşem bir eser tavsiyesinde bulunmak istiyoruz.

 • Bu eser, Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi adıyla bilinen ve ilişki uzmanı olan Suna Kaval tarafından kaleme alınan harika bir eser. Şimdiye kadar birçok kadının hem günlük hayatta hem de yatakta muhteşem değişimler yaşayarak harika ilerlemeler kaydetmesine vesile olan ve eski sönük kişiliğinden sıyrılıp muhteşem bir kişilik ve harika bir cazibe kazanmasını sağlayan Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi seti sizin de hayatınızı değiştirebilecek potansiyele sahip.

Bu eserin ne kadar ciddi bir potansiyele sahip olduğunu ve mucizevi bir şekilde insanların hayatına dokunduğunu daha yakından görebilmek için okuyucu yorumlarını inceleyip bunu bizzat kendiniz de gözlemleyebilirsiniz. Bu anlamda Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi setinin indirme linkini ve bazı okuyucu yorumlarını aşağıya alıyoruz.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız.

Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için şu linke tıklayın. (Tıklayıp Erkeklerin Gözdesi ve Yatağın Gözdesi'ni indir.)

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

Daha bunlar gibi nice yorum, gideceğiniz sayfada sizi bekliyor.

 

Eğer kadın erkek ilişkileri konusuna daha derinden bakmak ve bu konuyu tamamen uzman görüşlerinden derlediğimiz bilgilerle incelemek isterseniz, sitedeki diğer yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Mesela şu yazımız da dikkatinizi çekecektir: Kadınlar ne ister diyorsan bu yazıyı mutlaka oku!