vefk nedir aşk belgeleri mi kötülük vesikaları mı?

Vefk nedir, nasıl yazılır, etkileri nelerdir ?vefk nedir 3

Vefk yazıları aşık etme, bağlama, ayırma ve soğutma  gibi amaçlarla kullanılabilen büyü yazısı demektir. Yani aşk konusunda hem olumlu hem de olumsuz amaçları gerçekleştirmek üzere kullanılabilen tılsıma sahip yazılı kumaş parçası ya da kâğıtlardır.

Vefkler, çok etkili büyü yapma araçlarıdır. Bir kişinin duyguları vefk ile yönlendirilmişse kişinin bütün ruhsal yapısı kontrol altına alınmış olabilir. Vefk ile yapılan büyülerin tesiri diğer büyü araçlarına göre çok daha uzun sürelidir. Bazen yarım yüzyılı aşan etkilere dahi sahip olabilirler.

Vefk ile büyülenmiş kişi daha önce nefret ettiği birine sırılsıklam aşık olabilir. Ya da soğutma vefkleri ile birbirini seven kişiler iki “yabancı”ya dönüştürülebilir.

İşte bu yazımızda sizlere bu denli etkili olan aşık etme ve soğutma büyülerinin belgeleri olan vefkler hakkında bilgi vereceğiz.

Vefk olarak hazırlanmış büyü yazılarının görünümü

Bir kişi, evinde ya da iş yerinde anlamadığı bir alfabe ile yazılmış bir kağıt ya da bez parçası gördüğünde bunun vefk mi yoksa sıradan bir metin mi olduğu nasıl anlayabilir?

Vefkin belli başlı özellikleri bilinirse bu konuda bir sonuca ulaşmak mümkün olacaktır.

Vefkler, mutlaka mavi mürekkeple yazılmaktadır. Mavi mürekkep dışında çok az da olsa kırmızı ve siyah mürekkeple yazılmış vefkler de vardır. Fakat bu vefkler orijinal değildir. Asıl metinler mutlaka mavi mürekkeplidir.

Vefk yazıları geometrik şekillerin içine yazılan yazılardan oluşmaktadır. Daha çok kare ve çember şekilleri tercih edilir. Yani düz bir zemin üzerine yazılmış bir metin vefk değildir.

Vefk yazıları tek yönlü değildir. Yani sadece soldan sağa veya yukarıdan aşağıya yazılmış yazılar vefk değildir. Büyü için yazılmış metinler aynı anda en az iki yönlü yazılırlar. Yani aynı kağıt üzerinde hem soldan sağa hem de yukarıdan aşağıya yazılar yazılmaktadır.

Vefklar çok dikkatli bir şekilde gizlenirler. Bulunmaları zordur. Bütün vefkler özel biçimde hazırlanmış muhafazalar içinde saklanırlar. Bu muhafazalar genellikle deriden yapılan küçük torbacıklar şeklindedir.

vefk nedir

Vefk kelimesinin sözlük anlamı ve vefklerin ortaya çıkışı

Vefk, “uyum” ve “denge” anlamlarına gelir. Yazıların bir kağıt parçasına uyumlu ve düzgün bir şekilde yazılması anlamına gelir. Gerçekten de çok eski zamanlarda dahi yazılan vefklerde müthiş bir düzen ve kusursuza yakın çizimler söz konusudur.

Vefklerin ilk ortaya çıktığı yer Orta Doğu coğrafyası olup geçmişleri çok eskilere dayanmaktadır. Vefklerin ortaya çıktığı yer ve zaman ile alakalı net bir tespit yapmak gerekirse en sağlıklı cevap “vefklerin bugünkü Irak topraklarında ve milattan önceki çağlarda çıktığı” biçiminde bir yorum yapılabilir.

Vefk ile muska farklı şeyler midir?

Evet vefk ile muska bambaşka şeylerdir. Vefk, muskadan daha önce ortaya çıkmıştır. Yani “muskalar vefklerden etkilenerek yazılmıştır” denilirse yeridir.

Vefk, daha çok Süryani ve Asur kültürüne dayanmaktadır. İslamiyet öncesinde Orta Doğu’nun kadim milletleri olan bu kültürler vefklerin de kaynağı durumundadır. Muska ise İslamiyet’ten sonra bölgede ortaya çıkan simgesel uygulamalardan biridir.

Muska kelimesi aslında “mushaf” kelimesinin bozulmuş halidir. Yani halk mushaf kelimesini kullana kullana bozarak muska biçimine sokmuştur.  Mushaf, yazılı belge veya kitap demektir. Daha doğrusu dini içerikli her türlü yazı anlamına gelir. Ancak muskalar hiçbir dini otorite tarafından gerçek manada dini belge kabul edilmemektedir.

Muska, bir duanın veya tılsımlı sözcüklerin üçgen biçiminde bir muhafaza içine alınarak boyunda taşınması suretiyle yapılmaktadır. Bu üçgen muhafaza genellikle kumaştır. Fakat bazı yerlerde deri veya gümüş muhafazaların kullanıldığı da görülmektedir.

Pek çok kişi muskalarda nelerin yazıldığını merak etmektedir. Çünkü halk arasında muskaların çok ciddi tesirleri olduğuna inanılmaktadır. Muskalarda yazılanlar çoğu zaman Allah’ın esmaları veya kısa surelerdir. Bazen Arapça kısa dua sözleri ve ebced hesabı ile yapılan kimi cümle kalıpları da kullanılabilmektedir.

vefk

Vefkler ile muskaları karşılaştırdığımızda vefklerin muskaya göre çok daha etkili olduğunu söylemek gerekir. Muskaların tutması her zaman vefklerin etkileme düzeyinin altındadır. Günlük yaşamda yapılan muskaların tutma oranı çok düşüktür. Fakat kendisine vefk yapılmış bir kişinin bundan etkilenememesi mümkün değildir.

Vefkler ile aşık ettirilen kişileri normal aşıklardan nasıl ayırabiliriz?

Vefk ile aşık ettirilmiş kişi ile normal biçimde aşık olmuş bir şahıs arasında çok ciddi farklılıklar vardır. Dikkatli bir inceleme sonucu vefk ile aşık ettirilmiş kişi tespit edilebilir. Bu aşıkların normal yolla aşık olmuş kişilerden şu yönleriyle farklı oldukları görülür:

Vefk ile aşık edilmiş kişi normal kişilere göre çok daha sorumsuz davranışlar içindedir. Faturaları ödemeyi ihmal eder, iş yerine zamanında gitmez ve kendi ailesini ihmal etmeye başlar. Bunun sebebi kişinin “sevgilisi” dışında her şeyi önemsiz görmesi ve bütün yaşamını ona adamasıdır.

Büyülenmiş kişi sevgili olarak bellediği kişi hakkında yapılan hiçbir eleştiriyi kabul etmemektedir. Yanlış davranışlar sergilediğini söyleyen kişileri art niyetli ve düşman olarak algılamaktadır.

Vefk ile büyülenmiş kişi hiçbir zaman yanında Kuran okunmasına tahammül edememektedir. Büyüye maruz kalan kişi Kuran okunan ortamı terk etmek için çok aceleci davranmaktadır. Eğer bu ortamda bulunmaya zorlanırsa çok fazla güçlük çekmektedir.

Vefklerle yapılmış büyüler nasıl bozulur?

Vefk ila yapılmış bir büyüyü bozmanın iki yolu vardır. Birinci yolda vefk metninin bulunması ve bu metni geçersiz kılınacak başka bir vefkin yazılması gerekmektedir. Fakat çoğu zaman vefk o kadar gizli bir yere saklanır ki bulunması neredeyse imkansız olur.

İkinci metot ise Kuran sureleri okuyarak büyüyü geçersiz kılma yoludur. Burada büyü yazısı olan vefkin bulunmasına da gerek yoktur. Çünkü Kuran’ın ayetleri vefki hükümsüz kılmaktadır. Büyüyü bozmak amacıyla okunan dua hükmündeki sureler Felak, Nas, Abese, Tarık ve Rahman sureleridir. Tabi bu surelerin okunma sayıları ve duaların adabı bozdurulmak istenen büyüye göre farklılık göstermektedir.

vefk nedir 2

Aşk için büyü yapmak 7 büyük günahtan biridir

Büyü yapmanın her türü Kuran’da kesin bir dil ile yasaklanmıştır. Hatta büyü yapmak İslam uleması tarafından 7 büyük günahtan biri kabul edilmiştir.

Fakat aşk öylesine etkili bir güçtür ki kişinin olumlu olumsuz her türlü yolu denemesine neden olmaktadır. Medyumların dünyasına giren, ciddi paralar harcayan ve sonuçta yine de üzülen çok sayıda insanla her gün karşılaşılmaktadır.

Aşk konusunda ilgili okurlarımıza tavsiyemiz, büyü yapmanın karanlık dehlizlerine  girmemeleri bunun yerine dua etmenin salim yolunu tercih etmeleridir. Zira büyü şeytani, dua etmek ise rahmani bir çabadır.

Son zamanlarda çıkan “En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları” kitabı konuyla ilgilenenlerin başucu kaynağı olacaktır. Bu kitabı okumanızı tavsiye ediyor, kalın sağlıcakla diyoruz.

Kitaba ulaşmak için tıklayınız.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce yorum var.

 

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

Bu şirinlik duası sayesinde acayip tatlı olacaksın

 

mum büyüsü en kadim aşık etme büyüsü