Muhabbet duası arıyorsan bu duayı sakın kaçırma!

Muhabbet Duasi 1Muhabbet Duası Arıyorsan Bu Duayı Sakın Kaçırma!

Not: Bu yazıda, muhabbet duası hakkında bilinmesi gereken ne varsa hepsini bütün detaylarıyla birlikte mercek altına alacağız. Yazı uzun olsa da, bu yazıyla karşılaştığınız için Allah’a şükredeceksiniz.

Sevgili okurlar, muhabbet duası konusunda internette birçok yanlış ve eksik bilgi var, bu yüzden de insanların aklı karışıyor.

Oysaki muhabbet duasının en doğru hali, Allah’ın 5 esma-yı hüsnası ile ve Kur’an-ı Azimüşşan’ın da 3 suresi ile yapılanıdır. Nitekim İslâm alimleri, birazdan aktaracağımız muhabbet duasının en etkili dua olduğunu dile getirip şöyle derler:

“Bir kişinin Allahu Teala’nın esmalarından ve Kur’an-ı Azimüşşan’ın surelerinden medet ummadan muhabbet duası yapması, boş bir uğraştan öteye geçemez.”

Bu önemli bilgileri aktardığımıza göre, muhabbet duasının yapılış aşamalarına geçebiliriz artık, şöyle ki:

Muhabbet Duası Nasıl Yapılır ve Hangi Esmalar ve Sureler Okunur?

Bu duada, Ya Vedûd, Ya Cemîl, Ya Câmi, Ya Rahmân ve Ya Raûf esmaları ile, Fatiha Suresi, İhlas Suresi ve Nas Suresi kullanılır. Fakat bu esmaların ve surelerin her birinin özel okunma şekilleri ve özel sözleri var. Detaylara geçelim:

İlk olarak, sabahın erken saatlerinde kalkılır ve mümkünse abdest alınır (mümkün değilse abdest almadan) ve kıbleye dönülür. Bu aşamadan sonra, diz üstü çökülür ve eller dergah-ı ilâhiyeye açılır.

Ellerimizi gökyüzüne kaldırıp içimizdeki tüm muhabbeti kelimelere akıtıp şöyle bir niyet getiririz:

“Allah’ım, ben falan kişinin muhabbeti ile yanıp tutuşan kalbimi, senin dergahına gelerek avutmak ve dualarımın kabulünü niyaz etmek için geldim. Ne olur, dualarımı öksüz, beni de onsuz bırakma. Âmin.”

Yukarıdaki niyet cümlelerinde “falan kişinin” yerine kendimize muhabbetle bağlanmasını arzu ettiğimiz kişinin adını söylemeliyiz. Örneğin Ahmet’in veya Büşra’nın gibi…

Ellerimiz gökyüzüne açıkken okuduğumuz bu niyet cümlesini tam 3 kez tekrar edip, tam bir içtenlikle Allah’a yönelmeye çalışmamız şart. Çünkü muhabbet duasının en önemli şartı “niyette samimiyet” olarak bilinir.

Muhabbet Duasi 2

Muhabbet Duasının Sureler Boyutu

Evet, muhabbet duasının bu niyet kısmını bitirdikten sonra, yine ellerimiz gökyüzüne çevrili iken, 1 kez Fatiha Suresi’ni, 1 kez İhlas Suresi’ni ve 1 kez de Nas Suresi’ni okuyup yine içtenlikle Allah’a hitaben şöyle mırıldanmalıyız:

“Allah’ım, muhabbeti insanın kalp odağına nakşeden ve evrene muhabbet tohumunu eken sen olduğun gibi, Peygamber Efendimiz’e sevgi ve muhabbet yolunu telkin eden de sensin. Her nesne, senin aşkınla ve şevkinle hareket ettiği gibi her kalp de senin iştiyakın ile ritmini sağlar.

Evrene hükmeden aşk kanunu hatırına, şevkle okuduğum mukaddes sureler hatırına ve gönüllerimizde estirdiğin sevda iklimi hatırına dualarımı kabul buyur, beni aşksız bırakma. Âmin.”

Muhabbet Duasının Esmaül Hüsna Boyutu

Yukarıdaki sözleri içtenlikle ve sükunetle söyleyip bu sözlere bütün varlığımızla onay verdikten sonra, şimdi de duamızın son aşaması olan “esmaül hüsna” boyutuna geçiyoruz.

Burada, Ya Vedûd, Ya Cemîl, Ya Câmi, Ya Rahmân ve Ya Raûf esmaül hüsnasından her birini sırasıyla 33 defa okuyacağız ve bu esmaların her birinden sonra da özel dualarımızı tatbik edeceğiz.

Yani, ilk olarak 33 kez Ya Vedûd okuyacağız, sonra Ya Vedûd’un özel duasını mırıldanacağız. Yine 33 kez Ya Cemîl okuyup Ya Cemîl’in özel duasını dile getireceğiz.

Ve 5 esmanın hepsinde aynı yöntemle 33 esma, 1 özel dua sıralamasını takip edeceğiz. Sıralama şöyle olacak:

33 Ya Vedûd + 1 özel dua
33 Ya Cemîl + 1 özel dua
33 Ya Câmi + 1 özel dua
33 Ya Rahmân + 1 özel dua
33 Ya Raûf + 1 özel dua

Öyleyse başlıyoruz:

33 Ya Vedûd ve Muhabbet Duası

“Allah’ım, senin Vedûd esmana tabi olan bütün mahlukat, yüreklerinde yanan sevda ateşi ile birbirlerine sevgi gösterisinde bulunur, âdeta aşkla ve muhabbetle birbirlerinin imdadına koşarlar.

Sana sevgiyle boyun eğen bütün mahlukatın temiz kalbi için, ellerimi geri çevirir beni hüsrana uğratma. Âmin.”

33 Ya Cemîl ve Muhabbet Duası

Tekrar hatırlatalım ki, her esma 33 okunur ve her esmanın özel duası da 1 kez okunur; işte Ya Cemîl esmasının özel duası da şöyle olmalı:

“Allah’ım, cemalin ile her nesneye güzellik bahşeden ve kemalin ile her varlığa iyilik armağan eden yüceliğin, şüphesiz ki yaralı kalplerden de şifa dolu merhemini uzak tutmayacak ve esirgemeyecektir.

Allah’ım, Cemîl isminin sonsuz güzelliğine itimat ve iltica eden ve aşka giriftar olan kalbime, güzellik duygusunu nakşetmeni ve beni aşkın sonsuz sevgisi ile sermest etmeni niyaz ediyorum. Âmin.”

33 Ya Câmi ve Muhabbet Duası

1 kez okunacak özel dua şöyle:

“Allah’ım, yaralı gönüllerin şifa kaynağı olan sen, birbirini hiç tanımayan insanları bir araya getirip aralarında muazzam bir sevgi bağı kuran ve bize ihtiyacımız olan sevgiyi bağışlayan yegâne kudret sahibi Câmi’sin. Ne olur, benim yüreğime de bir sevgi ilmeği at ve beni de sevgi okyanusuna kat. Âmin.”

33 Ya Rahmân ve Muhabbet Duası

“Ey her varlığın iliklerine kadar nüfuz eden merhametin ve şefkatin, huzurun ve sükûnetin, esenliğin ve hikmetin sahibi olan Rahmân! Yüreğime sükûnet, ruhuma merhamet ve aklıma da basiret bahşet ve beni, ömür boyu sevgisiyle ayakta kalacağım hayırlı bir kısmete yâr et. Âmin.”

33 Ya Raûf ve Muhabbet Duası

Ve son olarak yine 33 kez Ya Raûf okuyacağız, sonra da aşağıdaki özel dua ile Allah’ın hikmet dolu dergahına kalbimizi bağlayacağız:

“Allah’ım, senin kullarına armağan ve ihsan ettiğin en ince ve naif duygular sayesinde dünya hâlâ düzen içinde varlığını sürdürüyor ve ayakta kalıyor. Sen, bu ince ve hassas hisleri en güzel şekilde yüreklere ilmek ilmek işleyen yegâne varlık olan Raûf’sun. Ne olur benim muradıma da bir ilmek at ve ne olur, benim zehrime de şerbet kat. Âmin.”

Evet, muhabbet duası yukarıdaki uygulamayı bitirdikten sonra bitmiş oluyor; ne var ki bu faziletli duanın yanlış tatbik edilmesine engel olmak için 3 noktanın daha altını çizmek zorundayız.

Muhabbet Duasi 3

Muhabbet Duası Hakkında 3 Önemli Uyarı

  1. Muhabbet duası, aslında esmaların ve surelerin toplamından oluşur, fakat esmalardan ve surelerden sonraki Türkçe dualar da oldukça önemlidir.
  2. Muhabbet duasının en güzel vaktinin cuma sabahı olduğu söylenir, ama isteyenler diğer günlerde de bu güzel duayı tatbik edebilirler.
  3. Bazı kişilerin maalesef muhabbet ve sevda büyüsü gibi haram yollara tevessül ettiklerini görüp üzülüyoruz.

Halbuki, En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı hiçbir büyünün yapamayacağı muhteşem bir etkiye sahip, hem de günahsız.

Bu kitabı incelemek isteyenler buradan (tıklayın) ulaşabilirler.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce yorum var.

 

Biz büyü yerine bu duaları kesinlikle tavsiye ediyoruz.

İsterseniz şu yazılarımızı da inceleyebilirsiniz:

10 maddede erkekler nasıl aşık olur

 

Kenzül arş duası yüzde 100 etkili bir dilek duası

İlgili kelimeler: muhabbet duası