kocaya güzel sözler 7 farklı alanda pratik bilgiler

Kocaya söylenecek güzel sözler nelerdirkocaya güzel sözler 4

Kocaya güzel sözler söyleyerek onu mutlu  etmek son derece kolaydır. Çünkü erkekler sözle dahi kolayca “tavlanabilecek” kişilerdir. Hele hele evlenilmiş ve birlikte yaşanan bir erkek söz konusu ise onu güzel sözlerle etkilemek işten bile değildir.

Ancak bu kadar “kolay” olduğunu vurguladığımız güzel sözlerle kocayı etkileme yolunda bir şeye mutlak surette sahip olunmalıdır ki o da “bilgi”dir.

Ne söyleyeceğini, ne zaman ve nasıl söyleyeceğini bilen kadınların her sözü bir “şiir gibi” etki yaratırken konu hakkında bilgi sahibi olmayan kadınların söyledikleri her cümle tartışmaları alevlendiren bir araca dönüşebilir.

Bu yazımızda kocaya güzel sözler başlığı ile evli çiftlerin diyaloğunu artıracak ve aradaki sevgiyi pekiştirecek iletişim becerilerini sunmayı uygun bulduk. Seçtiğimiz cümlelerin günlük hayatta kullanılabilir örneklerden seçilmesine dikkat ettik.

İşte belli alanlarla ilgili kocaya söylenecek güzel sözler

Sosyal ortamlarda kocaya söylenecek güzel sözler

Kadınlar, erkeklerin en fazla başka insanların bulunduğu ortamlarda onure olduklarını iyi bilmelidir. Tabi tersi durum da geçerlidir. Yani başka insanların bulunduğu bir ortamda erkeği üzecek herhangi bir söz söylendiğinde bunun yıkıcı etkisi çok daha fazla olacaktır.

Sosyal ortamlarda durup dururken erkeği uzun uzun övme biçiminde yapılacak bir konuşma tarzı çok da doğru olmayabilir. Bunun yerine erkeği kastederek söylenmiş “Eşimle bu konuyu henüz konuşmadık, şimdilik bir şey diyemem.” “Ona güveniyorum.” “Bana destek olacağını düşünüyorum.” tarzındaki kısa ve yüceltici ifadeler erkeğin çok fazla hoşuna gitmektedir.

Sosyal ortamlarda konuşmaktan çekinmeyen, konuşması ile insanları etkileyen ve bulunduğu ortamın merkezi haline gelen kadınların övgü sözcükleri söylemeden dahi erkeğin gözünü ve gönlünü doldurdukları da bilinen bir gerçektir. Çünkü bu tarz kadınlarla erkek övünç duymakta ve eşinin pozitif enerjisinden kendisine de pay çıkarmaktadır.

kocaya güzel sözler 3

Yatakta kocaya söylenecek güzel sözler

Yatak odasında mutlu olan koca hayatının diğer alanlarında da son derece mutlu olmaktadır. Hatta erkeğin yatak odası deneyimleri hayatının en önemli noktalarından biridir denilirse abartılı bir dil kullanılmış olmaz.

Kadınların cinselliğe bakışı ile erkeklerin cinselliğe bakışı birbirinden oldukça farklıdır. Kadın için cinsellik güzelliğinin onaylanması veya zevk alma durumu iken erkek için seks hayatının çok daha derin ve yoğun anlamları vardır.

Erkek, seks hayatına hem zevk alma durumu hem de kendisini ifade etme biçimi olarak bakar. Bundan ötürü cinsellik her erkeğin kişiliğinde önemli bir rol oynamaktadır.

Kadınlar erkeklerin bu algılarını bilerek ona göre davranmalı ve erkeklerin gururlarını okşayacak, onları motive edecek cümle kalıpları kullanmaya dikkat etmelidir.

Yatakta kocaya söylenecek güzel sözler daha çok bir iki kelimeden oluşan komut tarzı cümleler olmalıdır. “Devam et” “ Süpersin” “Asla durma” gibi ifadelerle erkek yatakta çok daha aktif hale getirilebilir.

Kadın, kocasına sevişmenin ertesi sabahında uzun uzun izahlarda bulunmamalıdır. Sadece “Güzeldi” gibi memnuniyet ifade eden sözler söylenmeli ve böylece erkeğe geri bildirimde bulunulmalıdır.

Çocuklu ailelerde kocaya güzel sözler

Çocuklu ailelerde karı kocanın diyalogu çocuksuz ailelere göre çok daha farklıdır. Çünkü söylenen her söz sadece kadın ve erkeği ilgilendirmez, çocuklar için de örnek teşkil eder.

Erkekler, çocuklarının yanında kendisine saygı duyulmasını istemektedir. Bu nedenle hitaplardan tutun da sohbet ifadelerine kadar her türlü konuşma büyük bir ciddiyetle yapılmalıdır.

Çocuklu çiftler, sarf ettikleri sözlerin tahmin edilenden çok daha etkili olduğunu ve çocukların geleceğini şekillendirdiğini iyi bilmelidir.

Anne ve babalar birbirleri ile kurdukları “seviyeli” iletişim tarzını çocuklarıyla da yürütmelidir. Çocukların yaşları ne olursa olsun onlara değer verildiği gösterilmeli ve her bir çocuğa “birey” gözü ile bakılmalıdır. Çocuklara asla lakaplar takılmamalı, onlara güzel sıfatlarla hitap edilmelidir.

kocaya güzel sözler

Telefonda kocaya güzel sözler

Erkeklerin eşleri ile telefonda görüşme biçimleri onların ilişkileri hakkında çok ciddi ipuçları vermektedir. Çünkü telefonda görüşmek belli bir standardı yakalamayı gerekli kılar.

Birçok erkek eşlerinden gelen telefon üzerine hemen strese girer. Çünkü telefondaki eşinin ne diyeceği konusunda hiçbir fikri yoktur. Birçok erkek için eşinden gelen telefon sadece stres kaynağıdır.

Kadınların kocaları ile yaptıkları telefon görüşmelerini de birer sevgi muhabbetine çevirmeleri gerekir. Bunun yolu da erkeklerin ne tür telefon konuşmalarından hoşlandıklarını bilmekten geçmektedir. Kadınlar erkeklerin telefon görüşmeleri ile alakalı şu detayları kesinlikle bilmelidir:

  1. Erkekler iş yerinde iken ya da arkadaşları ile birlikteyken telefon konuşmaları mümkün olduğu kadar kısa kesilmelidir.
  2. Telefon görüşmelerinde mutlaka söze selamlaşma ile başlanmalı ve hal hatır sorulmadan asıl meseleye geçilmemelidir.
  3. Bazı kadınların sık sık yaptıkları gibi görüşme bittikten hemen sonra ikinci kez arayıp aklına yeni bir şey geldiği söylenmemelidir. Çünkü önemsiz bir detay için ikinci kez aranan erkek, müthiş derecede rahatsız olmaktadır.
  4. Erkek gün içinde herhangi bir mesele için aradığında telefon görüşmesini bitirmek için kadın, aceleci davranmamalıdır. “Komşular burada başka bir şey yoksa kapatıyorum.” “Daha yemek yapacağım, gerisini akşam konuşuruz.” tarzındaki cümleler erkeklerin canını müthiş derecede sıkmaktadır.

kocaya güzel sözler 5

Önemli günlerde kocaya söylenecek güzel sözler

Evlilik yıldönümü gibi özel günlerde veya ailenin başına gelmiş bir musibet anında erkeğe söylenecek sözler çok önemlidir.

İster sevinçli ister üzüntülü bir an olsun erkeklerin özel günlere dair konuşma yetenekleri çok zayıftır. Bu tür günlerde neşeyi paylaştıracak olan da üzüntüyü hafifletecek olan da kadının kendisidir.

Mutlu günlerde kadının mutluluğunun kaynağı olarak erkeği göstermesi ve ona yaşatılan güzel günler için teşekkür edilmesi erkeğin çok hoşuna gitmektedir.

Aynı biçimde ailece zor süreçler atlatılırken erkeğe güvendiğini ve her halükarda erkeğin yanında olacağını ifade eden kadın, erkeğin doğrudan yüreğine dokunarak onu oldukça mutlu edecektir.

Gözleri ile kocaya güzel sözler söylemek

Bir kadının kocası ile iletişimi sadece sözcüklerle sınırlı olmamalıdır. Söze dayanmayan ve sezgilerin rehberliğinde ilerleyen sözsüz iletişim de çifter için çok önemli bir anlaşma aracıdır.

Pek çok kadın ve erkek birbirlerine duygularını sözlerle değil beden dilleri ile yansıtmaktadır. Çünkü dilin her tarafa çekilebilecek ve yanlış anlaşılabilecek yapısına karşın sözsüz iletişim tamamen samimiyete dayanır. Bazen bir bakış ya da bir gülümseme saatler süren uzun konuşmalardan çok daha etkili mesajlar verebilmektedir.

Ayrıca kadının giyimi, seçtiği kıyafetler, saç modeli ve özgüveni de erkek için birer mesaj niteliği taşımaktadır. Erkek kadının bu alanlardaki icraatlarına bakarak kendisine ne kadar değer verildiğini anlayabilir ve ona göre kadının davranış kalıplarından belli çıkarımlara varabilir.

Kocanın kalbine dokunmak için Erkeklerin Gözdesi kitabı

Erkekleri etkilemenin yolları, erkekleri mutlu etmenin yolları, erkeklerin zevk noktaları, erkeklerin beden dili, erkek tavlama ve erkeklerin fantezileri gibi erkeklere dair onlarca konuda çok detaylı bilgiler veren Erkeklerin Gözdesi ve eki durumundaki Yatağın Gözdesi kitaplarını okumanızı öneriyor, kalın sağlıcakla diyoruz.

Erkeklerin Gözdesi kitabına ulaşmak için tıklayınız.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

 

Daha bunlar gibi nice yorum, gideceğiniz sayfada sizi bekliyor.

 

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

7 maddede karşılıksız aşk hakkında her şey

 

Muhabbet duası arıyorsan bu duayı sakın kaçırma!