kadınlar ve erkekler arasındaki 6 önemli fark

Kadınlar ve erkeklere dair ilginç karşılaştırmalar

kadınlar ve erkekler

Kadınlar ve erkekler kainattaki en zıt iki varlığı temsil eden ama bu karşıtlığa rağmen büyük bir tutkuyla “bir” olmaya yönelen varlıklardır.

Kimi yazarlar kadınları Venüs’ten, erkekleri Mars’tan kabul etmiş ve bu iki kişinin “ayrı dünyaların insanı” olduğunu vurgulamıştır. Kimi yazarlar ise kadınları ve erkekleri bir elmanın iki yarısı gibi görerek farklılıklardan ziyade benzerlikler üzerinde durmuştur.

Bu yazımızda biz de farklılıklar üzerinde durduk. Çünkü bir varlığı tanımanın yolunun benzerliklerden değil farklılıklardan geçtiğini biliyoruz. Kadınların ve erkeklerin  ömür boyu süren birbirini tanıma serüvenlerine bir nebze de olsa katkımız olsun istedik.

Keyifle okunacak bilgilendirici bir yazı olmasını umarak maddelerimize geçelim.

Cesur kadınlar ve korkak erkekler

Kadınlar her konuda erkeklerden çok daha cesurdurlar. Kadınlar, bir şeye inanmışlarsa ya da bir kişiyi seviyorlarsa gözlerini kırpmadan her şeyi yapabilirler. Ne o anki koşullar ne başkalarının fikirleri ne de maddi imkanlar… Hiçbir şey kadınları baş koydukları yoldan alıkoyamaz.

Erkekler ise sık sık “Daha vakti var.” “Ama böyle yaparsam…” “Biraz beklemekte fayda var.” gibi erteleyici ya da cesaret kırıcı ifadeler kullanarak harekete geçmekten korkarlar.

kadınlar ve erkekler 6

Kadınlar için en zor olanı karar vermektir. Karar verdikten sonra kadınlarda o eylemi yapmak için hem güç hem de cesaret vardır. Erkekler ise çok kolay karar verirler. Erkeklerdeki asıl sorunlar karar verildikten sonraki aşamada baş gösterir. Çünkü karar aşamasından sonra erkeklerde yeni bir kararsızlık dönemi başlar ki bunun adı da tek kelime ile “korkaklık“tır.

Savurgan kadınlar ve cimri erkekler

Erkekler kadınların sık sık savurgan olduklarından yakınmaktadır. Peki bu suçlama haklı bir suçlama mıdır? Elbette ki evet.

Kadınların çoğu zaman aynı renk ve aynı model kıyafet almaları, hiçbir zaman kullanmayacakları eşyalar için para harcamaları savurganlığın kanıtlarıdır. Kadınlar alışverişe çıktıkları zaman kesinlikle “ihtiyaçlar” ekseninde düşünmezler ve kartlarının limitlerini hesaba katmazlar. Çünkü kadınlar her zaman potansiyel müşteridirler ve bol para harcamayı severler.

kadınlar ve erkekler 1

Erkekler ise kelimenin tam manası ile cimridirler. Bu cimrilik her ne kadar erkekler tarafından “tutumluluk” olarak ifade edilse de bu doğru değildir. Çünkü erkekler alışverişe çıktıkları zaman kadınlar gibi “güzel bir şeyler bulmak” maksadıyla hareket etmezler. Erkeğin alışverişteki en büyük amacı “en az para ile durumu kurtarmak”tır.

Fantezi kraliçesi kadınlar ve düş yoksunu erkekler

Kadınların cinsellik algıları erkeklere göre çok daha renkli ve zengindir. Kadının hayal dünyası ve yaratıcılığı erkeklerin sınırlarının çok ötesindedir. Bu nedenle söz konusu  seks yaşamı olunca kadınlar her zaman öğretmen, erkekler ise öğrencidir.

Yeni deneyimler genellikle kadının  yol göstericiliğinde denenir. Erkekler kadının olağanüstü fantezi dünyası ile karşılaştıklarında “harika” demekten kendilerini alamazlar. Erkeğin harika dediği bu durumda kadın “Daha ne gördün ki?” diyerek sınırlarının tahmin edilenden çok daha geniş olduğunu vurgulamaktadır.

Kestirmeci kadınlar ve oyalanan erkekler

Erkeklerin oyalanmacı karakteri ile kadınların kestirmeci tavırlarını ilk öpüşme  örneği üzerinden açıklamak çok daha faydalı olacaktır. Sadece bu örnek dahi dikkatle incelenirse konu bütün yönüyle açıklığa kavuşacaktır.

Bir erkeğin hoşlandığı kadınla öpüşmeyi içinden geçirdikten sonra harekete geçmesi için çok uzun bir sürenin geçmesi gerekir.

 

Erkek, ilk adımı attığı zaman kadının nasıl bir tepki vereceği konusunda ciddi tedirginlik yaşamaktadır. İmalı sözlerle ve küçük bazı hamlelerle kadının davranışları hakkında ipuçları elde etmeye çalışan erkek bir türlü hedefine ulaşamaz. Yapabildiği tek şey asıl amacının üstünü örterek konunun etrafında dolaşıp durmak olmaktadır.

Kadınlar ise bir şeyi akıllarına koyduklarında ona ulaşmak için ilk fırsatta harekete geçerler. Nerede olunduğunun ya da öpüşmek istenilen erkeğin kim olduğunun bir kıymeti yoktur. Kadın öpüşmek istiyorsa ilk fırsatta dudaklarını uzatmaktan çekinmeyecektir.

Mantıklı kadınlar ve kumarbaz erkekler

Kadınlar, her zaman hesaplı kitaplı insanlardır. Geleceğe dair planları vardır. Her şeyden önce bencildirler. Kendilerini düşünürler ve kendileri dışındaki insanlara asla kendileri kadar değer vermezler. İşte bu ben-merkezci kişilik yapısı kadınları oldukça tutarlı ve mantıklı yapmıştır.

Erkekler ise kadınların aksine çok daha dağınık bir yaşam tarzına sahiptir. Bundan da önemlisi erkeklerde ciddi bir riskten haz alma güdüsü vardır.

Riskten haz alma güdüsü erkekleri kumarbaz bir kişilik haline getirmektedir. Bu ruh hali onları çok riskli davranışlar sergilemeye itmektedir.

Sonu iflasla biteceği önceden belli olan ticari deneyimler, aykırı kişilikteki kadınlarla eşini aldatma, ani iş ve şehir değişiklikleri hep bu “kumarbaz” ruh halinin belirtileridir.

Eksik kadınlar ve bitmiş erkekler

Belki de kadınlar için “eksik” erkekler için “bitmiş” kelimeleri her iki grubun özelliklerini en iyi yansıtan sözcüklerdir.

Kadınlar, aşkın eksik olduğunu hisseder ve hayatı renklendirmeye çalışırlar.

kadınlar ve erkekler 3

Her zaman bilgilerinin eksik olduğunu düşünen kadınlar durup dinlenmeden öğrenmeye çalışırlar.

Eşyalar eksik olduğu için deli gibi alışveriş yaparlar.

Erkeklerde ise her şey olmuş bitmiş haldedir. Aşk bitmiştir, öğrenilecek bir şey kalmamıştır ve yaşam daha 30 yaşına gelmeden artık “büyük bir tekrar” haline gelmiştir.

İşte kadınlardaki bu eksiklik hissi ile erkeklerdeki bitmişlik duygusu çiftler arasında çoğu zaman “başka yerlerde olma” sorununu ortaya çıkarmaktadır. Yani erkek hayatın başka bir yerindedir, kadın başka bir yerde.

Aynı durum bedensel ve ruhsal yaşlanma için de geçerlidir. Kadınlar bedensel olarak erkeklere göre daha çabuk yaşlanırlar ama ruhsal yaşlanma sadece erkeklere özgüdür. Kadınlar her zaman ruhen “birer genç kız”dır.

Erkeklere dair her şey için Erkeklerin Prensesi kitabı

Erkekleri aşık etme, erkeklerin zevk noktaları, erkeklerin beden dili, erkekleri tahrik etme ve erkeklerin hoşlanma belirtileri gibi erkeklere dair onlarca konuda çok faydalı bilgilere ulaşabileceğiniz Erkeklerin Prensesi adlı kitabı okumanızı tavsiye ediyor ve kalın sağlıcakla diyoruz.

Kitaba ulaşmak için tıklayınız

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

erkeklerin fantezileri 10 farklı cinsellik düşü

 

Evlenmek için dua yapacaksanız bu yazıyı kaçırmayın!