kadın avcısı kitabı gerçekten işe yarıyor mu? mutlaka oku!

kadin avcisi 2

Kadın Avcısı Kitabı Gerçekten İşe Yarıyor mu? Mutlaka Oku!

Değerli erkek arkadaşım, bu yazımda Kadın Avcısı adlı kitabı tanıtıp bir kadın gözüyle kitabın içeriği hakkında seni bilgilendirmeye çalışacağım. Eğer bu sayfayı okumaya başladı isen kendini şanslı ve avantajlı olarak görebilirsin; çünkü birçok erkek, bu kitaba dair yapıcı ve tarafsız bir değerlendirme yazısı okumaktan mahrum kalacak.

Dikkat ettiysen yazının başlığını “Kadın Avcısı Kitabı Gerçekten İşe Yarıyor mu?” şeklinde attım; çünkü bu kitabın gerçekten etkili olup olmadığı üzerinde duracağım ve (tekrar etmekte fayda var) kitabın olumlu ve olumsuz yönlerini mercek altına alacağım.

Öyleyse başlayalım:

Kadın Avcısı Kitabının Olumlu Yönleri

İlk olarak Kadın Avcısı‘nın olumlu yönleriyle başlayalım:

Bu kitabın en güzel yönü, özgüven konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan ve bir kadına açılma cesareti gösteremeyen erkekleri gaza getirip özgüven takviyesi ile erkekleri kadınlara açılmaya teşvik etmesidir, diyebilirim. En azından benim gördüğüm en güzel yönlerinden biri budur, diyeyim.

Gerçekten, toplumdaki erkeklerin büyük bir çoğunluğu, özellikle kadınlarla konuşma ve onlara açılma konusunda ciddi bir özgüven sorunu yaşıyor. İşte Kadın Avcısı Kitabı‘nın benden artı puan almasını sağlayan en güçlü yönü, bu soruna ciddi bir şekilde eğilip özgüven konusunda erkekleri eğitmesidir.

Zaten bu özellik bile, başlı başına etkili ve başarılı bir özelliktir; üstelik yazar bu konuda kendine o kadar çok güveniyor ki bunu bir “sihirli hap” benzetmesi ile anlatıyor. Özetle şöyle diyor:

“Şimdi, elinin altında sihirli bir hap olsa ve bu hapı aldığında kadınlarla tanışma ve onlarla konuşma konusundaki tüm korkuların yok olsa; hatta cesaretle dolup taşsan nasıl olur? İşte Kadın Avcısı Kitabı, bu sihirli hapın insanlarda yaratacağı etkiye benzer olumlu ve yüreklendirici bir etkiye sahiptir.”

kadin avcisi

Peki yazar bu iddiasında haksız mı?

Olaya bir kadın gözüyle baktığımda ve kitabın bu konudaki donanımını dikkate aldığımda yazarın haklı olduğunu söylemek durumundayım.

Kadın Avcısı Kitabının Başka Olumlu Yönü Var mı?

Peki, Kadın Avcısı Kitabının tek olumlu yönü bu mu?

Hayır, benim bu kitapta gördüğüm en güzel yönlerden biri de “sıra dışı ve etkili” taktikler taşıyor olmasıdır.

Bu sıra dışı taktikler konusunda çok fazla detaya giremem; ama şu kadarını söyleyebilirim ki, bu eserdeki yöntemleri hayatına aktarabilen her erkek, bir kadın avcısı olmaya adaydır. Hatta en silik ve en deneyimsiz bir erkek bile, bu taktikler sayesinde, çekici ve karizmatik bir erkek olabilir.

Hatta, kitabı incelerken fark ettiğim bir noktayı şöylece özetleyebilirim:

Kitabın birçok sayfasında şöyle dedim:

“Vay be, bir erkeğin kadınları etkileme ve kendine aşık etme konusunda bu kadar detaylı bilgi birikimine sahip olması gerçekten şaşırtıcı! Hangi erkek bu yöntemlerle istediği kadını baştan çıkaramaz ki! Bu yöntemler gerçekten sıra dışı!”

Tabi ki çok sıradan ve bilindik taktikler de var kitapta; ama taktiklerin çoğunun sıra dışı ve çok etkili olduğunu söylemeliyim.

kadin avcisi 1

Kadın Avcısı Kitabının Olumsuz Yönleri

Peki, Kadın Avcısı Kitabının hiç mi olumsuz yönü yok? Var tabi, şöyle ki:

Ezeli kadın-erkek mücadelesinde kadınların elini zayıflatıyor olması, Kadın Avcısı Kitabının en olumsuz yönü. Kitap, kadınların elini gerçekten zayıflatıyor. Allah’tan, bu konuya odaklanan ve kadınlara yönelik yazılan etkili kitaplar da var:)

Az önce de söylediğim gibi olaya bir kadın gözüyle bakınca kitabın eksik ve olumsuz yönü olarak bu yönünü gördüm. Fakat bir de fiyat konusu var:

Kadın Avcısı Kitabı Çok Pahalı Değil mi?

Evet, bu kitabın belki de en büyük eksiği biraz pahalı olması. Bence yazar, fiyatı biraz daha düşürebilirdi.

Fakat, tüm bunlara rağmen, Kadın Avcısı Kitabının bu parayı hak ettiğini düşünüyorum; çünkü bir erkeğin yüzlerce kitap okuyarak elde edeceği bilgiyi tek bir kitapta toplamak maharet ister ve açıkçası yazar bunu ustalıkla yapmış.

Gerçekten de kitabı tarafsız bir gözle değerlendirmeye tabi tuttuğumuzda, bu kitabın, yüzlerce kitapta anlatılan hap bilgileri konsantre ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Şimdi, Kadın Avcısı Kitabını bir de kendin değerlendir istersen.

Şuraya tıkla ve açılan sayfayı dikkatle oku, bakalım bana hak verecek misin?

Not: Erkek dayanışmasını güçlendirmek ve erkeklerin yanlış yola sapmasına engel olmak için, aşağıya kendi yorumunu yaz. Biliyorum ki zaman içinde yüzlerce yorum yazılacak bu değerlendirme yazısına.

Eğer bu yorumları okumak ve kendi görüşünle katkıda bulunmak istersen buyur:

Ayrıca Kadınları Etkilemenin Yolları, 10 Mükemmel Taktik ve Kadınları Anlamak Konusunda Uzman Olacaksın, Oku! adlı makaleleri de okumalısın.