Eski sevgiliyi özlemek, 8 garantili ve kesin çözüm burada!

eski sevgiliyi ozlemek 4Eski Sevgiliyi Özlemek, 8 Garantili ve Kesin Çözüm Burada!

Hayatının aşkını ve kalbinin sahibini bulmak amacıyla çırpınan ve çabalayan her aşık, hayatın çetrefilli yollarında öyle ya da böyle bir “özlem”in yakıcı ve yıkıcı ateşini yüreğinde hisseder. Bu ateş, bazen eski sevgilinin özlemi bazen de farklı bir kişinin özlemi olur. Tabi konu, eski sevgiliyi özlemek olduğu için bu yazımda bu özlemi mercek altına alacağım.

Bu özleme giriftar olan (yakalanan) insanlar Yunus Emre gibi:

“Gel gör beni aşk neyledi?
Derde giriftar eyledi.”

deyip yana yakıla dolaşır. Senin de yüreğinin acılarını dindirmek için avare avare gezdiğini biliyorum.

Öyleyse bu acıyı dindirmenin yolları konusuna yoğunlaşalım:

Eski Sevgiliyi Özlemek Nasıl Çözüme Kavuşur?

A. Onu geri kazanarak.
B. Onu tamamen unutarak.

Eğer eski sevgiliyi özlemek, ancak onu geri kazanmakla çözüme kavuşur, diyorsan şu siteye göz atıp mükemmel geri kazanma yollar bulabilirsin: Eski Sevgiliyi Geri Kazanmak

Yok, ben ikinci yolu tercih ediyorum ve eski sevgilimi bütün bedenimden (bedenimdeki, özellikle kalbimdeki bütün kıvrımlardan) kovmak ve söküp atmak istiyorum, diyorsan devam edelim.

İşte Eski Sevgiliyi Özlemekten Kurtulma Yolları 1, İletişim ve Sabır İkilemi

  1. Her türlü iletişim yolunu kapalı tut ve hiçbir şekilde “irtibata geçme fikrini” aklına bile getirme.

İnsan, sürekli irtibat halinde olduğu birini unutamaz; hele ki bu kişi, tatlı hatıraları birlikte yaşadığın biriyse unutmak tamamen imkansızlaşır. Bu sebeple, eski sevgiliyi özlemekten kurtulmak amacıyla onunla iletişime geçmekten vazgeçmeli ve onu unutkanlığın kalın perdesi altına hapsetmelisin.

eski sevgiliyi ozlemek 3

Eski Sevgiliyi Özlemekten Kurtulma Yolları 2, Anımsatıcı Nesneler Yağmuru

  1. Onu hatırlatan nesnelerin bilinçaltına gönderdiği saldırıdan kurtul ve her türlü “anımsatıcı”yı ortadan kaldır.

Eski sevgiliyi özlemek, en çok da onu hatırlatan objelerin olumsuz etkisi dolayısıyla tavan yapar; dolayısıyla bu tür objelerin olumsuz telkininden bir an evvel kurtulmak için, bu nesneleri mutlaka göz önünden kaldırmak gerekir.

Zihnin, “çağrışmalı bellek” yasası ile çalıştığı gerçeğini göz önünde bulundurursak, bu tür nesneler (kolye, mektup, yüzük, çiçek mektup vesaire) eski sevgilinin izini ve hatırasını çağrıştırıp seni daima rahatsız edeceklerdir.

Bu yüzden de, bu tip nesnelerin ya tamamen çöpe atılıp yakılması veya bir kutuya konulup tavan arasına kaldırılması şarttır. Aksi takdirde, eski sevgiliyi özlemekten kurtulup rahat nefes alma olasılığı bir hayli düşer.

Eski Sevgiliyi Özlemekten Kurtulma Yolları 3, Sohbetlerin Yıkıcı Etkisi

  1. Onun hatırasını yâd etmene vesile olacak sohbetlerin yıkıcı etkisini izale etmek için “eski sevgili sohbeti” içine girme.

Arkadaşların, mutlaka eski sevgilinden söz edip geçmiş günleri yâd etmek isteyeceklerdir; fakat bu tür sohbetler, onlara tatlı bir hatıra gibi gelse de sende acı bir nostalji hissini tetikleyerek aşk acısı çekmene sebep olacaktır.

Öyleyse, mümkün mertebe böyle sohbetlerin içine girmemeye çalışmalısın. Hatta mümkünse, arkadaşlarına, bu konuda biraz daha duyarlı olmaları gerektiğini hatırlatabilirsin; eminim seni anlayacaklardır.

eski sevgiliyi ozlemek

Eski Sevgiliyi Özlemekten Kurtulma Yolları 4, Telefon Rehberi ve Mesajlar

  1. Telefonundan mesajlarını ve rehberinden numarasını sil; çünkü telefonun belleği, senin belleğine kötü anılar gönderebilir.

İnsanın her halinin bir olmadığı malum; bazen eşref saatte oluruz bazen de “eşek saat”te. İşte eşek saat diye ifade ettiğim kötü zaman dilimlerinden birinde, telefonu öylesine kurcalarken eski sevgilinin mesajları ile karşılaşmak nasıl olur?

Eminim ki bu durumda, eski sevgiliyi özlemek, dayanılmaz bir hale gelerek insanın tahammül sınırlarını zorlar.

En kötüsü de bu tür durumlarda, eski sevgiliyi arama ihtiyacının kalbi zorlamasıdır.

Madem aşk acısına çözüm arıyoruz; o halde kendimizi riske atmaya ve tehlikeli sularda yüzmeye hiç gerek yok. İyisi mi telefonunun belleğini eski sevgiline kapat.

Eski Sevgiliyi Özlemekten Kurtulma Yolları 5, Katil Benzetmesi Doğru Maalesef!

  1. Eski sevgilinin aramalarına cevap verme; çünkü her katil, olay yeri incelemesi yapar. Buna eski sevgilin de dahil.

Evet, benzetme yerindeyse katillerin merak duygusuyla olay mahallini bir kez daha görmek istemeleri gibi, terk eden sevgililer de tarifi imkansız bir arzu ile, geride bıraktığı enkazın yıkıntılarını bir kez daha görmek ister.

Yani eski sevgilin, son darbeyi indirmek ve seni psikolojik olarak nakavt etmek için bir kez daha arayabilir.

En güzeli tedbirli olup bu riski göze almak yerine onun aramalarına hiç cevap vermemek. Ne de olsa ilişkiniz sona erdi, onun sesini duymasan da olur. Hem onun eline bir kez daha koz vermenin ne mantığı var ki?

Eski Sevgiliyi Özlemekten Kurtulma Yolları 6, Spor Yapmak Neden İşe Yarar?

  1. Spor yap ve yaparken mutlu olduğun uğraşlarla vakit geçir.

Bu dönem, mutlu olmaya en çok gereksinim duyduğun dönem olduğundan, hiçbir şey yapmayıp acı acı eski sevgiliyi özlemek yerine, seni mutlu edecek uğraşlar bulmaya çalış.

Ve bu mutsuz dönemi, mutluluk hormonunu aktive edecek bir egzersiz ile, spor yaparak atlat. Bilindiği gibi spor yapmak, serotonin adı verilen hormonun (mutluluk hormonu) daha aktif olmasını sağlayıp insanların daha mutlu olmalarını temin ediyor. Bu mutluluktan sen de payını al.

eski sevgiliyi ozlemek 2

Eski Sevgiliyi Özlemekten Kurtulma Yolları 7, Yalnızlığın Ağır Darbesi

  1. Yalnızlık, bazen bunaltıcı olur; yalnız kalıp kendi başına aşk acısı ile kıvranma.

Yalnızlık özellikle de bu zaman diliminde insanın telafisi olmayan hatalar yapmasına kapı aralar. Eğer kendini yalnızlığa hapsedersen, gerçekten yaşam zevkini ve hayat umudunu yitirebilirsin. Bu yüzden, yalnızlık yerine birlikteliği seçmeli ve arkadaşlarınla vakit geçirmenin daha anlamlı olduğunu bilmelisin.

Eski Sevgiliyi Özlemekten Kurtulma Yolları 8, Sızan Kova Hipotezi Doğru mu?

  1. Beynin garip işleyişini bilmelisin.

İnsan beyni, çoğu kez yeni bilgiler öğrendiğinde eski bilgileri unutma eğilimi gösterir. Bilim dünyası bunu “sızan kova hipotezi” olarak niteler ve şöyle açıklar:

Nasıl ki sızan bir kovaya üstten su doldurulunca eski su aşağıdan dökülüp yenisi gelirse, insan beyni de yeni bilgiler edindikçe eski bilgiler kaybolmaya başlar. Peki, bu bilginin ve sızan kova hipotezinin bize faydası ne?

Şu: Eğer yeni meşguliyetler bulup beynini yeni kavramlara odaklamaya başlarsan, eski sevgilin beynini sızan tarafına doğru sürüklenmeye başlayacaktır. Zaten amacımız da eski sevgiliyi özlemekten kurtulup onun gerilere gitmesini sağlamak değil mi?

Tüm bu yollarla birlikte “eski sevgiliyi özlemek”ten ve aşk acısından kurtaracak “duasal yöntemler” istiyorsan “En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı” adlı kitabı da inceleyebilirsin.

Kitaba buradan (tıklayıp kitap sayfasına gidin) ulaşıp oradaki kullanıcı yorumlarını dikkatlice incelemeni öneririm.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce yorum var.

 

İstersen şu yazıları da okuyabilirsin:

erkeklerin prensesi kitabı nedir ne değildir

Özgüven eksikliği nasıl giderilir, 8 garantili ve mükemmel yol

İlgili kelimeler: eski sevgiliyi özlemek