eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yolları, 5 kesin yol

Eski Sevgiliyi Geri KazanmakEski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Garantili Yolları, 5 Garantili Kesin Yol

Sevgili okur, eski sevgilinden ayrı kalmanın hüznü ve ıstırabı, ruhunda fırtınaların kopmasına, içinin acıyla dolmasına ve uykularının kaçmasına neden oluyor değil mi? Bu ruh halini dindirip yatıştırmak ve aşk acısından kurtulmak için eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili ve kesin etkili yollarını keşfetmek ve eski sevgiliyi pişman etmek için etkili taktikler bulmak istiyorsun, doğru mu?

Öyleyse doğru yerdesin; çünkü birazdan aktaracağım taktikler ve yöntemler, eski sevgilimi pişman etmek istiyorum diyenler için ve garantili çözüm yolları sunuyor. Yeter ki yazının her kelimesine dikkatle odaklan ve söylenenleri harfiyen hayata geçir.

Eski Sevgiliyi Pişman Etmenin ve Geri Kazanmanın En Garantili Yolları 1, Sıkboğaz Etmek Doğru mu?

  1. Eski sevgilini asla sıkboğaz etme.

Bırak rahat nefes alsın, bırak kendi başına kalsın ve bırak seni özlemeye fırsat bulsun.

İlişkilerin (özellikle de ayrılıkla sonuçlanan ilişkilerin) en büyük açmazı, terk eden sevgiliyi sürekli özlemek ve bu özlemin etkisiyle onu habire rahatsız etmektir.

Oysaki, eski sevgili, bu dönemde “mola verme” ve kendini toplama ihtiyacı hisseder, ona bu ihtiyacını gidermesi için zaman ve fırsat vermek zorundasın.

Mola verme (time out) taktiği, ilişkinin yeniden düzene girmesi ve rayına oturması için etkili, geçerli ve bilimsel bir taktiktir. Özellikle ilişki danışmanları, bu taktiği danışanlarına sık sık salık verirler.

Bu yüzden, eski sevgiliyi pişman etmenin ve geri kazanmanın en garantili yollarından biri, onun sakin bir şekilde ilişki üzerine düşünmesine fırsat vermektir.

Bu yöntemin birçok faydası var elbet; ancak en büyük faydası, terk eden sevgilinin senin özleminle yanıp kavrulması ve ne büyük hata yaptığının bilincine varıp pişman olmasıdır.

Öyleyse, iletişim kurup bu avantajı, kendi aleyhine çevirme ve az biraz dişini sık.

Eski Sevgiliyi Pişman Etmenin ve Geri Kazanmanın En Garantili Yolları 2, Özlem Ateşi Kavursa da…

  1. Herkesin birbirine muhtaç olduğu bir dünyada yaşıyoruz.

Şair bunu ne güzel dile getirir:

“Zen merde, civan pire, keman tirine muhtaç.
Ecza-yı cihan cümle birbirine muhtaç.”

Biliyorum ki sen de eski sevgiline ihtiyaç duyuyor ve onun özlemine bir çare bulmak istiyorsun; fakat bu sancılı dönemde ona muhtaç olduğunu asla belli etmemelisin.

Çünkü ona muhtaç olduğunu belli etmen, onun geri kazanılmasını sekteye uğratır. Hele ki ona, ben sana muhtacım, sensiz nefes alamıyorum, şeklinde cümlelerle hitap etmen, ilişkinin bir daha toparlanamamasına bile sebebiyet verebilir.

Sevgili okurum, bu tür özlem ve aşk dolu cümleler, ilişkinin normal seyri içerisinde kullanılınca gayet yapıcı ve romantik olarak düşünülür ve gerçekten de ilişkiye renk katar; ancak ayrılık sonrasında kurulan bu tür cümleler, eski sevgiliyi geri kazanma yollarını tıkar ve onun geri dönüşünü baltalar.

Yüreğinin, Yılmaz Erdoğan gibi: “Sensiz olmaz, sensiz olmasın, sensiz olacaksa, olmasın!” dediğini biliyorum; ancak yüreğinin sana söylediğini şimdilik bir sır gibi sakla. Nasıl olsa, onu tekrar elde edecek bu sırrı ona yeniden fısıldama imkanına kavuşacaksın.

erkeklerin prensesi 24

Eski Sevgiliyi Pişman Etmenin ve Geri Kazanmanın En Garantili Yolları 3, Mutlu Olmak Zor mu?

  1. Kendini, seni mutlu edecek işlere kanalize et.

Değerli okurum, bu dönem mutlu olmaya en çok ihtiyaç duyacağın dönem olacak; ancak “seni mutlu edecek işlere odaklan” dememin sebebi, bu ihtiyacını karşılamak değil, bu taktiğin eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yollarından biri olmasıdır.

Evet, mutlu olmak, eski sevgiliyi pişman etmenin ve geri kazanmanın en garantili ve etkili yollarından biridir; çünkü:

Mutlu olduğun takdirde, seni terk eden eski sevgilin senin bu halini şöyle yorumlayacak (biz buna hayra yoracak diyelim):

“Demek ki bu, bensiz de mutlu olmayı başarabiliyor. Belli ki benden ayrı kalması onu çok fazla hırpalamamış. Hâlâ mutlu olmanın ve ayakta kalmanın bir yolunu bulduğuna göre çok güçlü bir motive kaynağı olmalı.”

Eski sevgilin bu şekilde düşünmeye başladığında (ki kesinlikle böyle düşünmeye başlayacak) pişman olma sürecine girmiş olacaktır. Bu sayede sen de eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yollarından birini hayata geçirmiş olacaksın tabi.

Bu yöntemin (ama gerçekten mutlu olmanın) eski sevgiline göndereceği şu mesaj da bayağı işine yarayacak:

“Sen beni güçsüz ve aciz biri olarak görüyordun ya. Bak işte ben, sensiz da hayatın keyfini çıkaracak donanıma sahibim. Artık gelmesen de olur; hatta gelme!”

Bu mesaj, aslında eski sevgilinin bilinçaltına “gel” şeklinde ekilecek ve bu düşünce tohumu onun zihninde yeşerdikçe sana geri dönmek adeta can atacaktır.

Bu üçüncü yöntem, insan psikolojisinin temelinde var, bu yöntemi hafife alma.

erkeklerin prensesi 22

Eski Sevgiliyi Pişman Etmenin ve Geri Kazanmanın En Garantili Yolları 4, Aceleci Davranmak Mantıklı mı?

  1. Acele etme ve onun bir başkasına yar olacağı düşüncesine kapılma.

İlişkiler biter ve yeniden başlar; hatta en ümitsiz ilişki vakalarında bile ilişkinin tamiri mümkün olmuştur. Çünkü eski sevgili, daima cazibesini korur. Bu sadece senin için böyle değil, herkes için böyledir. Biraz daha açayım:

Dostum, birçok istatistik, ayrılan sevgilinin başka bir aşka yelken açma ihtimalinin çok düşük olduğunu (% 5) dile getirir. Yani sevgilisinden ayrılan biri, yeni bir kişi ile birlikte olmayı planladığında, büyük olasılıkla (% 95) bunu başaramayacaktır. Çünkü eski sevgilinin hayali, yeni ilişkiye set çeker.

Bu duruma, psikolojide “gölgeleme” adı verilir ve gölgeleme, eskinin yeniye engel olması şeklinde ifade edilebilir.

Tabi, gölgeleme, yalnızca eski sevgili için düşünülecek bir kavram değil, hayatın her alanında kendini gösteren bir niteliğe sahiptir.

Eski muhabbet kuşu ölen bir amcanın yenisine alışma sürecinde yaşadığı sıkıntıya bizzat tanık oldum. Hatta yeni kuşunun çok daha iyi olduğunu itiraf ettiği halde eskisini bir türlü unutamıyordu.

Aynı şekilde, yeni ve daha tecrübeli öğretmenine alışmakta zorlanan binlerce öğrenci tanıyorum. Hatta ben de onlardan biriyim.

Özetle, “gölgeleme” hayatın her alanında hükmünü yürütür; öyleyse eski sevgilinin bir başkasıyla birlikte olma olasılığının oldukça düşük bir ihtimal olduğunu bilerek rahatlamalı ve eski sevgiliyi geri kazanmanın ve pişman etmenin garantili yollarına odaklanmalısın.

Eski Sevgiliyi Pişman Etmenin ve Geri Kazanmanın En Garantili Yolları 5, Deneme-Yanılmanın Riski

  1. Eski sevgilinin bir deneme tahtası olmadığını ve onu deneme-yanılma yoluyla geri kazanma olasılığının çok tehlikeli bir fikir olduğunu bilmelisin.

Eğer, eski sevgilini pişman etmek ve geri kazanmak istiyorsan, bir eylem planı oluşturup bu plana riayet ederek yola çıkmalısın. Aksi takdirde, karanlığa kurşun sıkmış olabilirsin.

Eğer derli toplu bir eylem planı istiyorsan şu siteyi (tıkla), mutlaka okumalısın.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

Daha bunlar gibi yüzlerce ilginç yorum, size müjdeli haberler veriyor; gidip okuyun ve görün.

 

Ayrıca Eski Sevgiliyi Unutmanın Pratik Yolları, 5 İnanılmaz Yol ve Aşk Acısından Kurtulma Yolları, 7 Mükemmel ve Garantili Yol başlıklı yazılar da ilgini çekebilir.

İlgili kelimeler: eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yolları