Eski sevgili nasıl pişman edilir, bu 6 şeyi yapma sakın!

51Eski Sevgili Nasıl Pişman Edilir, Bu 6 Şeyi Yapma!

Evvela eski sevgili nasıl pişman edilir, sorusunu hangi amaçla sorduğunu netleştirmek zorundayız. Çünkü bu soruyu soranlar iki gruba ayrılır. Birinci grup, içten ve samimi duygularla eski sevgilisini tekrar kazanmak maksadıyla, eski sevgili nasıl pişman edilir, sorusunu sorar.

İkinci grup ise, eski sevgilisinden intikam almak amacıyla sorar bu soruyu. Ve bu grup, eski sevgilisinin tekrar geri dönmesini istemez.

Sen hangi gruptasın? Eğer ikinci grupta yer alıyorsan ve eski sevgilinin geri dönmesini istemiyorsan, sırf intikam almak amacıyla, eski sevgili nasıl pişman edilir, sorusuna cevap arıyorsan peşinen belirtmeliyim ki bu yazıda aradığını bulamayacaksın.

Şayet birinci grupta yer alıyor ve eski sevgilini geri döndürmek için onu pişman etmenin yollarını araştırıyorsan okumaya devam et, bu yazıda tüm önemli ayrıntıları bulacaksın:

Bunları Hiçbir Şekilde Yapma!

Eski Sevgili Nasıl Pişman Edilir 1, Sürekli Arayıp Sormak İşe Yarar mı?

  1. Sürekli arama!

Eski sevgiliden ayrılmanın en sıkıntılı yönlerinden biri de ayrıldıktan sonra sürekli arama ve ona dair haber alma girişimlerinde bulunma eğilimi ve isteğidir. Hâlbuki eski sevgiliyi pişman etmek için belli bir süreliğine onu hiçbir şekilde aramamalı ve onunla asla iletişim kurmamalısın.

Ayrılıklar, genelde “bari arkadaş kalalım” cümlesiyle biter ve arkadaş olarak ayrılan çiftlerden biri, diğerini sürekli arar. Aranan kişi ise genellikle iş arkadaşlarına, bu durumu şöyle anlatır:

“Yahu, ayrıldık; ama bundan bir türlü kurtulamadım, hâlâ ısrarla arıyor, ne yapsam acaba?”

Bu cümlenin veya bir benzerinin senin hakkında kullanılmasını istemezsin herhalde. Öyleyse, eski sevgili nasıl pişman edilir, sorusunun sık sık aramak olmadığını bilmek zorundasın.

Eski Sevgili Nasıl Pişman Edilir 2, Kıskandırma Tekniğinin Yanlışı

  1. Kıskandırma!

Çünkü kıskandırma tekniği, çoğu zaman yarardan çok zarar getirir. Özellikle eski sevgilisini geri döndürmek isteyen biri, onu kıskandırarak yapmamalı bunu. Çünkü kıskançlık duygusu, nefret duygusuyla kanka sayılır. Birinin olduğu yerde çoğunlukla öbürü de vardır. Hele ki onun yakın arkadaşlarından birini kullanarak kıskandırmayı hiç aklından bile geçirme.

Tecrübeyle sabittir ki sevgiliyi kıskandırmak, nefret hissinin körükler ve uzun vadede eski sevgiliyi pişman etmez; bilakis olabildiğince uzaklaştırır. Biliyorum, ona: “Vay be, hemencecik kapıverdiler.” cümlesini söyletmek için içinde muazzam bir arzu var; fakat emin ol, onu kıskandırdığın zaman bu kadar nezih bir cümle kurmayacak; aksine sunturlu küfürler savuracaktır.

kadinlari anlamak 3

Eski Sevgili Nasıl Pişman Edilir 3, Acizliğin ve Güçsüzlüğün Dışa Vurumu

  1. Acizliğini ve çaresizliğini dışa vuran cümleler kurmaktan vazgeç.

İnsan, sevgilisinin merhamet damarına hitap edip onu pişman etmenin mantıklı olduğunu düşünebilir ilk zamanlarda. Böyle düşündüğü için de ona merhamet dilenen gözlerle bakıp: “Daha ne’n olayım isterdin? Onursuzunum senin.” diyebilir.

Oysaki buna benzer çaresizlik cümleleri, eski sevgili olmadan ayakta durma ve yaşama dirayeti gösteremediğinin kanıtıdır.

Evet, ilişki devam ederken, buna benzer romantik cümlelerle sevgiliye hitap etmek, cazibeli ve estetik durur, sevgiliyi cezbeder; ancak hatırlatmalıyım ki, şimdilerde “eski sevgili nasıl pişman edilir” sorusuyla cebelleşiyorsun ve bu soruyu sorduğun bu sancılı dönem, çaresizliğini ve acizliğini ortaya koyan cümlelerle devam ettirilmemeli.

Eski Sevgili Nasıl Pişman Edilir 4, Araya Elçi Sokmak Doğru mu?

  1. Başkalarını araya sokma!

En sık yapılan yanlışlardan biri olan ve “başkalarını çaktırmadan araya sokma” şeklinde tarif edilebilecek olan bu yöntem, acizliğin ve çaresizliğin dip noktası sayılır ve “eski sevgili nasıl pişman edilir” sorusunun yanıtları arasında çaresizliğin olmadığını şimdiye kadar anlamış olmalısın.

Evet, eski sevgilini pişman etmek için yanıp tutuşabilir, kalbinde önü alınamaz bir arzu duyuyor olabilirsin; ancak bir çuval inciri berbat etmemek ve çuvallamamak için bunun yolunun araya başkalarını sokmak olmadığını bilmelisin.

Peki, başkalarını araya sokmak niçin işe yaramaz?

Çünkü bir kere, eski sevgilinin bunu anlama ve senden daha çok uzaklaşma olasılığı çok büyük. Hile yaparak ve tuzak kurarak onu yeniden elde etmek istediğini anlaması hiç de hoş olmaz değil mi?

İkincisi, eski sevgilin bu hileyi anlamasa bile, bir başkasının ona gidip: “Eski sevgilin, ayrılık acısıyla şimdilerde harap bir halde. Dön de kurtar onu bu çileli durumdan.” demesi, tam bir acizlik ve çaresizlik batağında olduğunu kanıtlamaz mı?

aşık etme

Eski Sevgili Nasıl Pişman Edilir 5,Ortadan Kaybolmak Ne Kadar Doğru?

  1. Tamamen kaybolma!

Bazen, insan ayrılık sonrası yaşadığı acının derinliğine tahammül edemez ve bu acının hesabını eski sevgilisinden sormak için büsbütün ortadan kaybolup onu yalnızlığa mahkûm etmek ister. Gideyim de anlasın Hanya’yı Konya’yı, der.

Bu tavır anlaşılır bir tavırdır aslında ve yadırganacak bir tarafı da yoktur. Çünkü terk edilmenin ıstırabını karşı tarafa da yaşatmak, kısasa kısastır aslında.

Fakat bu tavır, eski sevgili nasıl pişman edilir, diyen biri için sakıncalıdır; çünkü insan, yalnızlığa çok fazla tahammül edemez ve bulamadığı insanın yerini bir başkasıyla doldurur.

Bu noktada, şayet eski sevgilinin sana ulaşamadığı için bir başka kişinin kollarında teselli aramasını istemiyorsan, ulaşılabilir bir mesafede durman gerektiğini hatırlatmalıyım. Ulaşılamaz olursan bir başkasına ulaşabilir.

Eski Sevgili Nasıl Pişman Edilir 6, İntihar Tehdidi veya…

  1. İntihar tehdidi ile korkutmaya çalışma!

Eğer dönmezsen kendimi öldürürüm, gibi bir söylem, çok çocukça ve çiğ bir söylemdir. Bu söylem, olgun bir kişiye yakışmaz ve derinlerinde şu anlamı barındırır:

“Ben, sensizliğe dayanacak güçte değilim. Sen olmadan ben bir hiçim. Sensiz ölüden farkım yok.”

Bu anlamın çaresizlik ve acizlikle dolu olduğu aşikâr, değil mi?

Bununla birlikte, aklı başında hiç kimse kendine zarar verme eğilimi olan biriyle hayatını birleştirmek istemez.

Evet, eski sevgili nasıl pişman edilir, sorusuna yönelik “bunları yapma” şeklinde verdiğim cevaplar, özetle bu kadar. Belki birkaç yanlış yöntem daha eklenebilir bunlara; ama özetle bunları yapmazsan eski sevgilini pişman etme hususunda yanlışa düşmezsin, diyebilirim.

Neleri yapmamam gerektiğini anladım, peki neleri yapmalıyım, biraz da ondan bahset, diyorsan sana önerim şudur:

Şu kaynağı (tıkla) okumakla işe başla ve olabildiğince güçlü ol, güçlü görün.

İstersen şu yazıları da inceleyebilirsin:

erkekleri tahrik etme 7 fıkra ile 7 taktik

 

Rüya tabirleri hakkında 20 hayati bilgi, mutlaka okuyun!

İlgili kelimeler: eski sevgili nasıl pişman edilir