erkeklerin prensesi kitabı nedir ne değildir

Erkeklerin Prensesi kitabı hakkında her şeyerkeklerin prensesi

Son zamanlarda hakkında en fazla konuşulan ve üzerinde en çok tartışılan kitap hiç kuşkusuz ki Erkeklerin Prensesi adlı eserdir. Bu eser kimilerine göre erkekleri anlamak ve etkilemek üzerine yazılmış bir şaheser kimilerine göre ise sadece tanıtımı çok fazla yapılan bir kitap.

Peki gerçekte Erkeklerin Prensesi kitabı nedir, ne değildir? İşte bu yazımızda Erkeklerin Prensesi kitabını ve onun eki biçiminde verilen Yatağın Prensesi kitabını olumlu olumsuz tüm yönleri ile inceleyeceğiz.

Erkeklerin Prensesi kitabında neler anlatılmaktadır?

Net ve kısa bir cevap vermek gerekirse “erkekler hakkında her şey” demek en doğru yargı olur. Ama yine de tüm detayları ile bu eseri inceleyelim:

Erkeklerin Prensesi kitabı 181 sayfadan oluşuyor. Eser içinde erkeklere dair 18 farklı konuda ve toplamda 36 çalışmada bilgiler sunulmuş.

Erkeklerin Prensesi kitabında şu konularda detaylı bilgiler bulunuyor:

 • Erkekleri etkilemenin yolları
 • Erkekleri cezb etmenin yolları
 • Erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır
 • Erkekler neler ister
 • Erkekler nelerden hoşlanır
 • Erkekleri anlamak
 • Erkekleri baştan çıkaran hareketler
 • Erkekleri kendine aşık ettirme
 • Erkekleri mutlu etmenin yolları
 • Erkekleri tavlama
 • Erkeklerin beden dili
 • Erkeklerin hoşlanma belirtileri
 • Erkekleri kendine bağlamanın yolları

Bu sıralanan genel konuların yanı sıra karşılıksız aşk, güzel kokularla erkekleri etkilemek, giyiminizle erkekleri etkilemek, zekanızla erkekleri etkilemek, özgüven ve aşk gibi çok sayıda spesifik konuya da yer verilmiş.

Burada kitabın eleştirilecek tarafı “özgüven ve aşk” konusu gibi bir meseleye sadece bir makale ayrılması oysaki “erkeklerin hoşlanma belirtileri” ile “erkekleri aşık ettirme” gibi kimi konulara üçer çalışma ayırması gösterilebilir.

Sida Berberoğlu, bir röportajında bu eleştiriye karşılık “her konunun önem derecesinin farklı olması nedeniyle” cevabını vermiştir.

erkeklerin prensesi 2

Erkeklerin Prensesi kitabında sadece düz yazı ile yazılmış bilgiler mi mevcut?

Hayır, bu eser her şeyden önce çok kaliteli görsellerle zenginleştirilmiş. Kitapta özenle seçilmiş çok sayıda fotoğraf var.

Eserde görsellerin yanı sıra kişiye yol gösteren ve bazı konularda uyarılarda bulunan “Bunu Sakın Unutma!” kutucukları bulunuyor. Burada geçen kısa ifadelerin akılda kalıcı nitelikte olmasına özen gösterilmiş.

Kitabın zevkle okunmasını sağlayan bir diğer unsur ise kitabın belli yerlerine serpiştirilen “Biraz da Mizah” başlığını taşıyan kısa komik yazılardır. 

Eser içindeki ciddi makaleler; nitelikli görseller, komik anlatımlar ve uyarılarla birleşince kitap benzerlerinden çok daha farklı bir kimlikle okurun karşısına çıkıyor.

Erkeklerin Prensesi kitabının hazırlanma süreci

Erkeklerin Prensesi kitabı Sosyal İletişim Uzmanı Sida Berberoğlu tarafından kaleme alınmış. Ancak 18 ayrı bölümün her birisinde konu ile ilgili uzman görüşlerine de başvurulmuş. Kitabın araştırma süreci de dahil yazımı 17 ayda tamamlanmış.

Yazarın dili, son derece açık ve anlaşılır. Yazar bilimsel bir bakışla eseri kaleme almasına rağmen herkesin kolayca okuyup anlayabileceği bir tarz yakalamayı başarmış.

yatağın prensesi

Erkeklerin Prensesi kitabında anlatılan taktikleri neden başka kitaplarda ya da sitelerde bulmak mümkün değil?

Erkeklerin Prensesi kitabında anlatılan her şey Telif Hakları Yasası gereğince koruma altında. Yani tanıtım dışında eserden belli bölümleri almak ve bunları yayınlamak suç. Sadece kitabı aracı şirket vasıtasıyla satın almak mümkün.

Zaten biz de bu yazımızda dikkat edilirse kitap hakkında sadece genel bilgilerle yetiniyoruz ve eserin içeriğine değinemiyoruz.

Kitabın matbu değil de e-kitap olmasının asıl sebebi de bu. Yayıncı kuruluştaki yetkililer, Erkeklerin Prensesi gibi ilgi çekici kitapların normal kitap biçiminde çıkması halinde sadece birkaç günde on binlerce korsan basımının olmasından endişe ettikleri için eseri sadece e-kitap formatında ve lisanslı bir ürün olarak sattıklarını ifade ediyorlar.

Erkeklerin Prensesi kitabının hediye eki Yatağın Prensesi kitabı

Yatağın Prensesi adlı eser aslında Erkeklerin Prensesi’ne ek olsun diye yazılan bir kitap değil. Bu eser başlangıçta ayrı bir kitap olarak düşünülmüş. Zaten 79 sayfadan ve 8 bölümden oluşan bu kitap başlı başına bir eser.

Fakat yayınevi her iki kitabın fiyatını Türk okurları için çok yüksek bulunca böyle bir yol tercih edilmiş ve Yatağın Prensesi kitabı Erkeklerin Prensesi kitabının eki olarak ücretsiz verilmeye başlanmış.

Yatağın Prensesi’nde şu konu başlıklarında detaylı bilgiler verilmiş:

 • Baştan çıkarma
 • Cilve nasıl yapılır
 • Erkeği baştan çıkaran hareketler
 • Erkeği yatakta mutlu etmenin yolları
 • Erkekler nasıl azar
 • Erkekler nasıl tahrik olur
 • Erkekler neden aldatır
 • Erkeklerin zevk noktaları

Bu konu başlıklarında günlük hayatta pratik olarak uygulanabilecek çok sayıda teknik hakkında detaylı bilgiler bulunmakta.

erkeklerin prensesi ve yatağın prensesi kitapları

Yatağın Prensesi adlı eserde her makaleden sonra “Mini Seks Kültür Ansiklopedisi” adı altında son derece ilginç ve şaşırtıcı bilgilere de yer verilmiş.

Bu bölümde vamp kadın, kurtizan ve erkek fahişeler gibi kısmen bilinen konular hakkında bilgi verilirken idiogami, karezza, pajizm gibi okurlarca az bilinen meselelere de değinilmiş.

Yatağın Prensesi kitabında kullanılan görseller konusunda kimi eleştiriler yapılmaktadır. Bazı okurlar yazarın kullandığı fotoğraflarda yatak odası sahnelerinin bulunduğunu fakat çıplaklıktan ısrarla uzak durularak cesur davranılmadığını ifade etmişlerdir.

Yazarın bu eleştiriye cevabı son derece ilginçtir: “Eseri yazarken amacım bir fotoğraf albümü hazırlamak değildi. Tek gayem cinsellik gibi hayatın çok önemli bir alanını aydınlatmaktı. Bunun da fotoğraflarla değil bilgiyle olabileceğine inanıyorum.” 

Yatağın  Prensesi’nde özellikle erkeklerin zevk noktaları ile baştan çıkarma bölümlerinde cinsel yaşamı derinden etkileyecek taktiklere yer verilmiş. Cinsellik konusunda çok deneyimli olan şahısların bile okuyunca şaşıracakları bilgilere değinilmiş. Bu iki bölüm bu yönüyle eserin en özgün kısımları olarak öne çıkmaktadır.

Erkeklerin Prensesi ve Yatağın Prensesi kitaplarına nasıl ulaşabilirim?

Kitabın resmi tanıtım ve satış sayfası için tıklayınız

Bu arada kitabın garantili bir eser olduğunu ve bu anlamda da yayıncı ekibin kitap konusunda kendilerine çok fazla güvendiklerini de son söz olarak eklemekte fayda var.