erkeklerin hoşlanma belirtileri 10 ilginç detay

Erkeklerin hoşlanıp hoşlanmadığının göstergeleri

Erkeklerin hoşlanma belirtilerinin neler olduğuna dair geniş kapsamlı bir incelemeyi sizlere sunuyoruz. Belki de ilk defa bu kadar ayrıntılı biçimde konunun işlendiğine tanık olacaksınız.

Bu yazıyı dikkatlice okuduğunuzda erkeklerin hoşlanma belirtileri nelerdir sorusuna bütün boyutlarıyla cevap verebilecek ve konu hakkında eksiksiz bilgiye sahip olabileceksiniz. Yazıdaki bütün maddeleri dikkatlice yorumladığınızda artık “Acaba benden hoşlanıyor mu?” sorusunu sormayacak kesin “evet” ve “hayır”lara ulaşabileceksiniz.

Keyifli okumalar dileyerek maddelerimize geçiyoruz. İşte erkeklerin hoşlanma belirtileri:

Erkeklerin hoşlanma belirtileri 1

Erkekler dudaklarınızdan gözlerini alamıyorsa…

Yapılan araştırmalara göre hoşlanan erkeklerin yüzde 92’si hoşlandıkları kadınların dudaklarına bakmaktadır. Her ne kadar şiirlerde ve filmlerde “göz göze gelmenin romantik tarafları” öne çıkarılsa da erkeğin hoşlandığına dair asıl belirti dudaklara derinliğine ve tutkuyla bakmalarıdır.

Eğer erkek gözlere bir iki saniye baktıktan sonra bakışlarını hemen aşağıya kaydırıp dudaklarınıza yöneliyorsa bilin ki yoğun bir hoşlanma söz konusudur.

Erkeklerin hoşlanma belirtileri 2

Erkeğin ses tonu değişmişse…

Hoşlanan erkeğin ses tonu önceki haline göre daha gür çıkmaktadır. Çünkü aşkla birlikte erkeğin öz güveninde ciddi bir yükselme olmuştur.  Bu özgüven kazanımı   ses tonunun daha canlı ve daha güçlü çıkmasını sağlamaktadır.

Kadınlarda ise durum tam tersidir. Seven kadının ses tonunda ciddi bir zayıflama görülür.

Ayrıca hoşlanan erkek daha hoşsohbet ve konuşkan hale gelirken seven kadın içine kapanır ve daha sönük bir ses tonu ile konuşmaya başlar.

Erkeğin hoşlanma belirtileri 3

Erkeğin giyim tarzında değişim olmuşsa…

Erkeklerin hayatında çok ciddi bir değişim olmadıkça erkekler giyim kuşamlarını değiştirmezler. Bazen aynı ceketi yıllarca giyebilirler. Eğer erkeğin giyim kuşamı değişmişse bu ciddi bir hoşlanma belirtisidir. Bütün önemli karar aşamalarında erkeğin giyiminde değişimler olmaktadır.

Savaşa giden erkek kamuflaj elbiseleri giymektedir, okullarda üniformalar ve iş yerinde işe özgü kıyafetler tercih edilmektedir. Yani erkek yaptığı eyleme göre kıyafet tercihinde bulunmaktadır.

Aynı şey aşk hayatı için de geçerlidir. Hoşlanan erkek bir anda eski giyim tarzını terk eder ve yepyeni kıyafetlerle karşımıza çıkar.

Yeni bir aşka yelken açan kadınlar işe kuaförden başlamaktadır. Yani aşkın kadın yaşamındaki ilk belirtisi saçlarında görülür. Erkeklerde ise yeni kıyafetler ve özellikle de yeni ayakkabılarda aşkın ilk izlerine tanıklık edilir.

Erkeklerin hoşlanma belirtileri 4

Erkek daha muhalif bir kişiliğe bürünmüşse…

Hoşlanan erkek sevdiği kadının yanında daha atılgan ve daha muhalif olur. Eğer erkek daha fazla itiraz etmeye başlamışsa ve olumsuz durumlarda hemen karşı çıkış yapıyorsa bu erkeğin hoşlandığına işarettir. Çünkü hoşlanan erkek her zaman daha cesurdur ve cesaretini sevdiği kadına ispatlama telaşı içindedir.

Sırf bu kendini gösterme çabasından ötürü işini kaybeden ya da ciddi risklere giren sayısız erkek vardır. Kadın bu durumu fark eder etmez erkeği bu tarz olası risklerden korumaya çalışmalıdır.

Erkeklerin hoşlanma belirtileri 5

Kadının ailesi ve arkadaşları da önemsenmeye başlamışsa…

Seven erkek sevdiği kadınla birlikte onun ilişkili olduğu her şeyi sevmeye başlar.  Kadının ailesine ve arkadaşlarına gösterilen yakın ilgi aslında kadına yöneltilen ilginin kılık değiştirmiş halidir ve ciddi bir hoşlanma belirtisidir.

Eğer erkek kadının annesine ve kardeşlerine çok fazla saygı gösterilerinde bulunuyorsa veya kadının yakın arkadaşlarıyla esprili ve hoş sohbetler yapıyorsa bilinmelidir ki bütün bu çabalar kadının yüreğine ulaşmak içindir.

Erkeklerin hoşlanma belirtileri 6

Geçmişi sorgulama ve hobileri merak etme…

Bir erkek kadının geçmişini soruyorsa ya da hobileri hakkında bilgi sahibi olmaya gayret gösteriyorsa bu hoşlanma belirtisidir. Bu konuda sık sık kadının nasıl bir çocukluk geçirdiği ya da hafta sonlarında neler yapıldığı gibi sorular sorulabilir.

Bu durumda erkek hoşlandığı kadını daha detaylı tanımak istemekte böylece psikolojik olarak sevgisini pekiştirmeye çalışmaktadır. Çünkü bilmeye ve anlama çalışmak hoşlanmanın önemli bir belirtisidir.

Erkeklerin hoşlanma belirtisi 7

Hafif dokunuşlar…

Hoşlanan erkek, hoşlandığı kadına karşı müthiş bir dokunma arzusu içindedir. Bu arzusunu çoğu zaman küçük dokunuşlarla hissettirmektedir. Normalden uzun süren tokalaşmalar, dirseğe ya da omuza hafif temas bu dokunma güdüsünün masumane ilk yansımalarıdır.

Bu hafif dokunma çabaları aslında erkeğin içinde sakladığı yoğun tutkunun küçük dışavurumlarıdır ve karşı tarafa tahmin edilenden daha fazla mesaj vermektedir. Çünkü kadınlar bu tür küçük detaylardan büyük sonuçlar çıkarabilecek zekaya ve öngörüye sahiptir.

Erkeklerin hoşlanma belirtileri 8

Ben varım, ben buradayım diyen erkek…

Mütevazilik, erkeklerin en olumlu özelliklerinden biridir. Erkek başarıları ve yeteneklerini hemen yansıtmaz. Hatta birçok erkek, övüldüklerinde rahatsız olmaktadır.

Ancak hoşlanan erkek kur yapma ihtiyacının da etkisi ile bütün başarılarını ve yeteneklerini ortaya döker. Adeta “ben buradayım, beni gör” der gibi bir hali vardır. Diplomalarını, yeteneklerini ve başarılarını doğrudan kadınla paylaşmayan erkek, kadının bunları görmesi için bu özellikleri uygun bir biçimde sunar. Sunumunu yaparken de tek derdi hoşlandığı kadından “takdir görmek”tir.

karşılıksız aşk hakkında

Erkeklerin hoşlanma belirtileri 9

Göz hapsi…

Kıskançlık erkeğin mayasında vardır. Bir erkeğin kıskanç olamaması doğa kanunlarına aykırıdır. Her erkek az ya da çok kıskançtır. Kıskançlık bir kişiye değer verildiği anda başlamaktadır. Erkeklerin en çok annelerini, kız kardeşlerini ve sevgililerini kıskanma sebebi işte bu “değer verme anlayışı”dır.

Hoşlanan erkek doğal olarak kıskanmakta ve kıskançlığını da kadını devamlı göz hapsinde tutarak göstermektedir. Kalabalık bir ortamda erkeğin gözleri devamlı kadının üzerindeyse ve onu göz hapsinde tutuyorsa buna kesinlikle hoşlanma belirtisi demek gerekmektedir.

Erkeklerin hoşlanma belirtileri 10

Erkeğin sakarlığı…

Hoşlanan erkek doğal halinden uzaklaşır ve sakar biri haline gelir. El becerilerini yitiren ve normalden fazla heyecanlan erkek aşkın pençesine düşmüş demektir. Çünkü aşkın en önemli özelliği kişiyi sarsması ve elini ayağını titretmesidir (!)

Fakat erkeğin bu sakarlığına kadın nasıl yaklaşacağını bilmelidir. Eğer kadın heyecandan kaynaklanan bu sakarlığı alçaltıcı bir durumun bahanesi haline getirirse erkeği şiddetli biçimde kıracaktır. Ama kadın bu sakarlığı iletişime geçme ve erkeğe yaklaşma fırsatı olarak değerlendirirse artık erkeğin duyguları karşılık buluyor demektir.

Erkekleri tanıma ve onları etkileme üzerine yazılmış son zamanların en başarı kitabı olan Erkeklerin Prensesi’ni okuyarak bu konuda çok daha ilginç ve faydalı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Erkeklerin Prensesi’ne ulaşmak için tıklayınız