erkeklerin beden dili şifrelerine dair 7 çıkarım

Erkeklerin beden diline ait 7 farklı alanla ilgili detaylar

Erkeklerin beden dili onların kendilerini asla saklayamadıkları taraflarıdır. Sakın erkeklerin sözcüklerine ve yapmacık tavırlarına bakmayın. Erkeklerin büyük bir kısmı usta oyunculara taş çıkartır.

erkeklerin beden dili 1

Erkeklerin beden dili dışındaki bütün hal ve hareketlerinde sahneye çıkmış bir aktör havası hakimdir. Erkekler hayatlarının hemen hemen tüm alanlarında rol yaparak yaşarlar. Daha çok küçük yaşlardan itibaren erkekler evde, sokakta ve okulda farklı farklı kimliklerle roller oynamaya başlarlar.

İlerleyen yaşlarda bir kadınla birlikteolduğunda ise artık tek bir rol de yetmez olur. Her gün yeni roller üstlenirler. Rus matruşkaları gibi erkeklerin içinde de başka bir erkek vardır. Erkeği biraz derinlemesine inceleyip “içteki erkeğe” ulaştığınızda bir de bakarsınız ki orada da başka bir “iç erkek” vardır. Yani asla erkeğin “öz”üne ulaşmak mümkün değildir.

Peki erkeklerin bütün kişilik yapılarını çözebileceğimiz bir alan yok mudur? Vardır elbette. Bu alan erkeklerin beden dilidir.

Bu yazımızın konusu erkeği en çıplak haliyle görebildiğimiz ve onun hakkında kesin yargılara varabildiğimiz bir alan olan “erkeklerin beden dili”dir.

Erkeklerin beden dili ile alakalı sunacağımız 7 madde ile artık karışınızda rol yapan erkek sizi “oynadığı oyunlara” inandıramayacaktır.

İşte erkeklerin beden diline ait detaylar

1-Erkeklerin sevdiğine dair beden dili özellikleri

Seven erkekler “kadının gözlerine çok dikkatli ve normalden uzun bakmaktadır”. Bu bakış genellikle 4-5 saniye kadar sürer. Halbuki normal iki insanın bakışma süresi 2-3 saniyedir.

Seven erkekler gözlere odaklanıp konuşurken farkında olmadan sık sık “dudaklara bakarlar” ve ardından tekrar gözlere dönerler. Yani dudağa bakmak için yapılan kaçamak bakışlar sevgi belirtisidir.

Seven erkekler “hafif öne eğilerek konuşuyorlarsa” bu konuştukları kadına saygı duydukları ve onu önemsediklerini göstermektedir.

2-Erkeklerin gergin olduklarına dair beden dili hareketleri

Erkeklerin gerginliği en fazla “elleri” üzerinde kendisini dışa vurur. Gergin erkek elinde mutlaka bir nesne taşır. Bu tespih, araba anahtarı ya da bir kalem olabilir. Elde devamlı olarak taşınan eşya sıkıntının ve gerginliğin işaretidir.

Ayrıca gergin erkek ellerini nereye koyacağını bilmez. Eller masanın üzerinde mi kalacak yoksa aşağı mı indirilecek, eller cebe mi sokulacak yoksa iki yanda sallanacak mı? Bir türlü karar verilemez.

Gergin erkekler ellerini sık sık çenelerine götürerek “ağızlarını kapatırlar”. Ve bu sırada başlarını hafifçe öne eğerler. Bu durumdaki erkek gergin olmanın ötesinde ciddi sıkıntılar yaşamaktadır ve kesinlikle yardıma ihtiyacı vardır.

erkeklerin beden dili 2

3-Erkeklerin kadınlara kur yaptıklarına dair beden dili hareketleri

Erkeklerdeki kur yapma hareketleri doğaldır ve kendiliğinden gelişir. Yani erkeğin kendisi de çoğu zaman yaptığı hareketin bir kur yapma hareketi oluğunun farkında değildir. Bu hareketlerin bazıları şunlardır:

Erkekler elleri ile kemerlerini düzelttiklerinde bu aslında bir kur yapma hareketidir.

Aynı şekilde erkeklerin kol saatleri ve yüzükleri ile oynamaları da birer kendini gösterme çabası olarak değerlendirilir.

Erkeklerin dirseklerini masaya bırakıp konuşmaları da en yaygın kur yapma hareketlerinden biridir.

4-Erkeklerin yalan konuştuğunu gösteren beden dili işaretleri

Erkeklerin yalan konuştuklarını en iyi gösteren işaret “yüzlerindeki sahte gülücük”tür. Peki erkeklerin samimi bir şekilde mi güldüğünü yoksa sahte bir gülüş ifadesi mi takındıklarını nasıl tespit edebiliriz. Cevap aslında basittir: Erkek gülerken gözlerinin aldığı biçime bakmak.

Erkekler samimi biçimde güldükleri zaman ağızları gerginleşip büzülürken  göz çevrelerinde de birçok kırışıklık oluşur. Fakat sahte gülücükte sadece ağız çevresinde bir hareketlenme görülür ve göz çevresinde kırışıklık görülmez.

Erkeklerin yalan konuştuğuna dair bir diğer işaret yaptıkları “ritmik hareketler”dir. Mesela düzenli olarak masaya eliyle hafifçe vurmak ya da bacaklarından birisini devamlı olarak sallamak erkeğin yalan konuştuğunu gösteren önemli detaylardır.

Erkeklerin yalan konuştuğunu gösteren önemli bir işaret de erkeğin tam yalan konuştuğu anda “elini ensesine ya da kulağına doğru götürmesi”dir. Birçok kumarbaz rakiplerinin ellerini enselerine götürüp götürmemelerine bakarak ciddi servetler kazanmışlardır. Tabi unutulmaması gereken bir nokta da erkeklerin bir kısmı bu hareketin anlamını bildiği için işine geldiği durumlarda karşıdaki kişiyi yanıltmak için de bu hareketi yapabilmektedir.

5-Erkeklerin cinsel arzu duyduklarına dair beden dili hareketleri

Bir erkeğin cinsel arzu duyduğunu gösteren en önemli hareket “kadının boynuna yoğun bir biçimde bakması”dır.

Normal iki kişinin konuşması sırasında göz teması olur. Fakat erkek arzuladığı kadının gözlerine bakarken sık sık arzuladığı kadının boynuna bakmaktadır. Dikkat edilirse dekoltesine ya da dudaklarına bakar, şeklinde bir ifade kullanmadık. Erkeğin kadının boynuna bakmasından bahsediyoruz ki bu çok yoğun bir cinsel istek belirtisidir.

Bir erkeğin cinsel arzularını dışa vuran ikinci detay ise bazı küçük hareketlerle farkında olmadan “kadına dokunması”dır. Mesela kadının omzuna ya da dirseğine rahatsız etmeyecek biçimde dokunan erkek aslında farkında olmadan cinsel isteklerini yansıtmaktadır.

erkeklerin beden dili 3

6-Erkeklerin sır sakladıklarına dair beden dili hareketleri

Bir erkeğin sır saklayıp saklamadığını “ağız hareketleri”nden çıkarmak mümkündür. Sır saklayan erkeklerin sanki ağızlarında sakız ya da lokma varmış hissi uyandırdığını bilmek gerekir.

Eğer daha önceden tanışılan bir erkek söz konusu ise ağız hareketlerinin değişmiş olup olmadığına bakılarak sır saklıyor olabileceğine kanaat getirilebilir. Fakat ilk defa karşılaşılan bir erkeğin ağız hareketlerinden bir sonuca ulaşmak mümkün olmayabilir.

Erkeklerin sır sakladığına dair ikinci işaret ise erkeklerin “küçük eşyaları ellerine alarak bakıp inceliyormuş gibi yaptıktan sonra bırakmaları”dır. Eğer erkek çok kısa bir zaman zarfında birkaç eşyayı eline almış, şöyle bir evirip çevirdikten sonra yerine bırakmışsa biliniz ki erkek sizden bir şeyler saklıyordur.

7-Aldatan erkeklerin beden diline dair bazı ipuçları

Aldatan erkekleri beden dilleri vasıtasıyla kesin olarak tespit etmek mümkün olmasa da bazı ipuçları sayesinde tahminlerde bulunmak mümkündür.

Aldatan erkekler “her zamankinden daha hızlı yürür”. Adımlarını sıklaştırırlar ve gidecekleri her yere çok çabuk yol alırlar.

Aldatan erkeklerin “ses tonu daha gür ve canlı çıkar”. Üstelik olur olmaz meselelerde “kahkaha ile gülerler”.

Aldatan erkekler eşleri ya da sevgililerine karşı “daha kibar davranmaya başlarlar” fakat onların ellerini tutmayı ya da bellerini kavramayı ciddi şekilde ihmal ederler.

Aldatan erkek zannedildiği gibi “bakışlarını kaçırmaz” aksine çok daha kararı ve dik dik bakmaya başlar.

Sevgili okurlarımız, erkeklerin beden diline ait çok daha geniş detaylara ve erkeklerle alakalı her türlü bilgiye “Erkeklerin Gözdesi” adlı kitaptan da ulaşabilirsiniz

Kitaba ulaşmak için tıklayınız.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

 

Daha bunlar gibi nice yorum, gideceğiniz sayfada sizi bekliyor.

 

Konuyla ilgili şu yazılarımız da ilginizi çekebilir.

 

bu nazar duası, muhteşem bir koruma kalkanı, mutlaka oku

 

kadınları kendine aşık etmek isteyen erkeklere 4 harika tüyo