erkekleri mutlu etmenin yolları, bu taktikleri sakın kaçırma

Erkekleri Mutlu Etmenin YollariErkekleri Mutlu Etmenin Yolları, Bu Yazıyı Mutlaka Oku

Sevgili okur, konu erkekleri mutlu etmenin yolları olunca, ilk olarak şu noktanın altının ısrarla ve kalın çizgilerle çizmek şart:

Bir kadın, kendisinden taviz vererek erkeğini mutlu etmeli mi? Yoksa erkeği mutlu etmek için kendisinden ödün vermeyecek yollar üzerinde mi durmalı?

Bu sorunun cevabı, her halükarda ikinci şık olmalı; zaten erkekler de birinci şıkkı işaretleyen kadınların “kalitesiz kadın” olduğunu düşünürler.

Peki, erkekleri mutlu etmek adına hangi yolları pratiğe aktarmalıyız ve ben bu yazının başlığına niçin, “bu taktikleri sakın kaçırma” ifadesini ekledim?

Bu yazıda, 10 tane yol üzerinde durup erkekleri mutlu etmenin en pratik ve işlevsel noktalarını gözler önüne sereceğim. Yazıdaki maddelerden her biri, hayatına renk ve ışıltı katabilir, bu sebeple de bu yazıdaki taktikleri kaçırmaman gerektiğini düşündüm.

Erkekleri Mutlu Etmenin Yolları 1, Suyuna Gitmek

 1. Nabza göre şerbet vermek.

Bu yolu, bir fıkranın muhteşem anlatımına ve mesajına başvurarak izah edelim:

Adam, ameliyat olacaktır ve bu ameliyat, adamın ilk operasyonu olduğu için endişeli ve gergindir. Bu halini doktora anlatır ve doktordan kendisine çözüm bulmasını ister:

“Doktor bey, bu benim ilk ameliyatım olacağı için oldukça gergin ve stresliyim, ne yapsam acaba?” der.

Doktor, şu cevabı verir: “Beyefendi, gergin ve tedirgin olmanıza hiç gerek yok, bakın ameliyat, benim de ilk ameliyatım olacak. Hiç gergin miyim?”

Bu fıkra, bize nabza göre şerbet vermenin önemini ve erkekleri mutlu etmenin çok önemli bir sırrını veriyor. Bu sır hakkında biraz düşünmeni ve bulduğun cevabı yorum olarak paylaşmanı rica ediyorum.

Erkekleri Mutlu Etmenin Yolları 2, Cinsellik Mutlu Eder

 1. Cinselliğin gücü.

Kadın-erkek fark etmeksizin her insanın cinsel birleşme sırasında, mutluluk hormonu da denilen serotonin salgıladığı bilimsel bir veridir. Bu bağlamda erkeklerin mutlu olması, kaliteli ve nitelikli bir cinsel birliktelik ile yakından ilişkilidir.

Kaldı ki günümüz toplumunda cinsellik artık bir tabu olmaktan çıkıyor ve çıkmalı da. Hayata gelmemizi sağlayan ve türümüzün devamı adına yaşamsal öneme sahip olan cinselliği erkeklerin bu kadar önemsemesini asla yadırgamamalıyız. Hatta bu hususa gerekli özeni göstermeliyiz.

Erkekleri Mutlu Etmenin Yolları 3, Görsel Zevk Neden Önemlidir?

 1. Görsel zevkin önemi.

Erkeklerin genellikle bakımlı kadınlardan hoşlandıkları bir gerçektir ve bu gerçeğin tesadüfle açıklanması mümkün değildir. Böyledir, çünkü erkekler göz zevklerine çokça dikkat ederler. Gerçi bu durum, biz bayanlar için de geçerlidir.

Bu bilginin ışığında, yani görsel zevkin önemli olduğu bilgisinin ışığında erkekleri mutlu etmenin çok önemli bir yolunun da “erkeğin göz zevkine dikkat etmek” olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Konuyu sadece kılık kıyafet anlamında değerlendirmemek ve bu alana indirgememek gerekir. Gerçi kılık kıyafet konusu da oldukça önemlidir ve bir atasözü bu önemi şöyle anlatır: “Güzellik ondur, dokuzu dondur (elbisedir).”

Fakat konu, sadece giyim kuşam konusu değil, bilakis erkeğin göz zevki hususundaki nabzını yoklayıp ona göre hareket etmektir.

Erkekleri Mutlu Etmenin Yollar3

Erkekleri Mutlu Etmenin Yolları 4, İlgi Alanı Faktörü

 1. İlgi alanına dair bilgi.

Erkeği mutlu etmek isteyen her kadın, muhakkak erkeğin ilgilendiği konuları araştırıp o konularda bilgi sahibi olmak zorundadır; çünkü erkeğin ilgi alanları, onu sevindirmenin en kestirme yoludur.

Tabi, erkeğin ilgi alanlarını tespit etmek yeterli değil, aksine bu konularda güzel ve etraflı bir araştırma yapıp bu bilgileri onunla paylaşmak gerekir. Sadece bu kadarını yapan birçok kadın, erkeğin gönül ülkesinde benzersiz ve eşsiz bir prenses olmaya aday sayılır.

Erkekleri Mutlu Etmenin Yolları 5, Konuşturma Taktiği

 1. Konuşmasını sağla.

Hangi erkek, kendisiyle ilgili konuşmayı sevmez ve istemez? Hele ki rahat ve stressiz bir ortam temin edilirse erkeği susturmak oldukça zordur. Peki, erkeğin konuşması, onun mutlu olmasını nasıl sağlar?

Birçok araştırma verisine göre, insanlar kendilerinden bahsederken serotonin (mutluluk hormonu) salgılar ve bu konuşma esnasında karşıdaki muhatap, ne kadar aktif bir dinleyici ise salgılanan serotonin düzeyi o oranda artar.

Bazılarının konuşmayı çok sevmeleri bir tesadüf değil yani, adam konuşurken mutlu oluyor. Tabi, burada konuşmanın “hakimiyet ve üstünlük” emaresi olduğu noktasını da göz önünde bulundurmak mümkün.

Erkekleri Mutlu Etmenin Yolları 6, İsteklerini Sor

 1. Ne istediğini sor.

Erkekler ne ister, sorusuyla ilgili olan bu maddede, onun isteklerini ve arzularını keşfetmeye çalışmak yerine bizzat ona sormak gibi bir “mutlu etme taktiği” yer alıyor.

Yeri gelmişken hemen belirtelim sevgili okur: Kadının erkeği mutlu etmeye çalışması, yaşanan ilişkinin daha sağlıklı, daha anlamlı ve daha kaliteli olmasını sağlar; haliyle bu durumda kadın da her anlamda doyuma ulaşır.

Gelelim erkeğin arzusunu sorma konusuna: Yapılan birçok araştırmada kadınların, erkeklerin istediklerini sadece tahmin ettikleri, bizzat sormadıkları ortaya çıkmıştır. Ve yine aynı araştırmalar, şu veriyi de ortaya koymuştur:

İstekleri sorulan ve önemsenen erkeklerin ilişkiden aldıkları doyum ve mutluluk katsayısı, istekleri sadece tahmin edilen erkeklere nispeten çok daha yüksek çıkmıştır.

Öyleyse erkeği mutlu etmek ve yaşamdan aldığı doyumu arttırmak, biraz da onun isteklerini sorup bunları karşılamaya çalışmakla ilgili.

Erkekleri Mutlu Etmenin Yollari 4

Erkekleri Mutlu Etmenin Yolları 7, Kısıtlama ve Sıkboğaz Etme Psikozu

 1. Kısıtlama hastalığı.

Kıskançlık veya içten gelen farklı dürtüler, kadınların erkekler üzerinde ciddi bir baskı ve otorite kurmalarına yol açabilir. Ne var ki hiçbir erkek, kendi özgürlüğünün bir kadının eline bırakılmasına rıza gösteremez ve bu durumda asla mutlu olamaz.

Çünkü erkekler, yaratılış itibariyle özgürlük ve serbestlik güdüsüne sahiptirler ve bu güdü, onların kadınlar tarafından kısıtlanmalarına başkaldırır.

Bir kadın, erkekleri mutlu etmenin yolları arayışına girecekse, erkeğin iliklerine kadar işleyen bu güdüsel tavra karşı koymamalı ve erkeği “nispeten rahat” bırakmalıdır.

Burada da “rahatlık dozajı”nın iyi ayarlanması gerekir; çünkü aşırı serbest bırakmak da beklenmedik ve istenmedik sorunlara yol açabilir.

Erkekleri Mutlu Etmenin Yolları 8, Yemeğin Kabı Önemli

 1. Yemeğin kabı değişince tadı da değişir.

Anadolu’da, yemeğin kabı değişince tadı da değişir, şeklinde bir söylem vardır. Gerçekten de böyledir, aynı yemeği daha kaliteli ve lüks bir kapta yemek, yemeğin lezzetine ve çeşnisine renk katar.

Tabi, bu söylemin mecaz anlamdaki karşılığı ve erkekleri mutlu etme taktiklerine uyarlanması şöyledir:

Bir kadın, aynı kadın olarak kalmasına rağmen kendisini kültürel anlamda değiştirip eski düşünsel kalıplarını (fikirsel kabını) değiştirirse, erkekler tarafından daha fazla dikkat çeker ve birlikte olduğu erkeğin hem mutluluğuna hem de doyumuna daha çok katkı sağlar.

Öyleyse, bilgi ve birikim anlamında kendimizi dönüştürüp “lüks kaplar” ile donatmalıyız.

Erkekleri Mutlu Etmenin Yolları 9, İcra ve İcraat Kadını Olmak

 1. Rica yerine icrayı dene.

Bilirsin, hayatta “tozu dumana katanlar ve tozu dumanı yutanlar” şeklinde iki grup yer alır. Bu gruplardan birincisini “ricacılar” ikincisini de “icracılar” şeklinde kategorize etmek mümkün.

Peki, erkekler icracı kadınlarla mı mutlu olur ricacı kadınlarla mı?

Erkeklerin karakter sahibi kadınları tercih ettiklerini göz önünde bulundurursak, ricacı grubun hem kısa vadede hem de uzun vadede kaybedeceği kesin.

Erkekleri Mutlu Etmenin Yolları 10, Bağlılık mı Bağımlılık mı?

 1. Bağlı ol, bağımlı olma.

Psikolojide “bağlılık-bağımlılık” diye iki kavramdan bahsedilir, bu kavramlardan ilki olan bağlılık, sağlıklı bağlanmayı ifade eder.

İkincisi olan bağımlılık ise, herhangi bir kişiye tiryakilik derecesinde bağlanmayı ifade eder ve haliyle bu bağlanma türü, hastalıklı olarak ifade edilir.

Peki, bu bilgiyi konumuz olan “erkekleri mutlu etmenin yolları”na adapte edecek olursak ne diyebiliriz?

Sadece şunu söylememiz yeterli: “Erkekler, kendilerinin tiryakisi olan kadınlarla asla mutlu olamazlar; çünkü bu tür kadınları sakız tabiatlı olarak görürler. Dolayısıyla bağlanmanın dozajı da oldukça önemli bir konu.

Bu durumu, ateşe çok yaklaşmayın yanarsınız, çok uzaklaşmayın donarsınız, sözündeki denge durumu ile de izah edebiliriz.

Erkekleri Mutlu Etmenin Yolları 11, Tecrübe

 1. Şu kitabın (tıkla) tecrübe dolu dünyasına muhakkak göz atmalısın.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

 

Daha bunlar gibi nice yorum, gideceğiniz sayfada sizi bekliyor.

 

Ayrıca Sevdiğimi Nasıl Geri Kazanabilirim Diyenler Okusun ve Erkekleri Etkileyen Sözlere Dair En İlginç Yaklaşımlar başlıkları da dikkatini çekebilir.

İlgili kelimeler: erkekleri mutlu etmenin yolları