erkekleri etkileyen sözlere dair en ilginç yaklaşımlar

Erkekleri etkileyen sözler hakkında önemli bilgiler

Erkekleri etkileyen sözlerin neler olduğunu bilen bir kadın, erkeğin kalbinin kapılarını açacak anahtarı elinde bulunduruyor demektir. Çünkü erkekler için bir söz sadece bir söz değildir. Gerçeklik ile kelimeler, erkeklerin hayatında bir ve özdeştir. Bu nedenle erkekleri etkileyen sözleri bilmek kadınlar için hayati önem taşımaktadır.

erkeklerin prensesi 4

Erkekler söylenen bir sözü hiç dinlemiyormuş yani duymamış gibi davranabilirler. Fakat erkekler sözcüklere kadınlardan çok daha fazla önem verirler. Erkekler, sıradan bir konu hakkında yapılmış bir konuşmanın dahi üzerinde en ince ayrıntılarına kadar düşünürler.

Eğer söz konusu olan kadın-erkek ilişkileri ise erkekler yapılan her tür konuşmayı zihinlerinde birkaç defa evirip çevirirler. Yani aynı konuşmayı defalarca zihinlerinden geçirirler. Bu nedenle erkeğe ne söyleneceği bilinirse onu aşık etmek, kendine bağlamak, tahrik etmek, ikna etmek gibi aklınıza gelebilecek her konuda erkeğin duygu ve düşünce dünyasına hakim olunabilir.

İşte bu yazımızı kadınlar için son derece önemli olan bu konuya ayırdık. İşte erkekleri etkileyen sözler

Erkekleri etkileyen sözlerin en hızlı tesirini gösterenleri: “deli” ve “çılgın” kelimeleri

Bir erkeğe istediğini yaptırmak isteyen bir kadın onu “erkeğin engelleyici mantığı”ndan kurtarmalıdır. Peki nedir bu erkeğin engelleyici mantığı? Birçok kadının çok yakından tanıdığı bu mantık, erkekleri herhangi bir eyleme geçmekten alıkoyan garip bir düşünce şeklidir.

Bu tarz erkekler ya “Daha erken, vakti gelecek.” demektedir ya da Artık olmaz, vakti geçti.” biçiminde konuşmaktadır. Yani eli titreyen ve korkak bir kişilik yapısı söz konusudur.

Bazı psikologlar bu durum için “Erkekler pimi takılı kalmış bomba gibidir, patlamaları için o pime hafifçe dokunmak gerekir.” demişlerdir. İşte buradaki “deli” ve “çılgın” kelimeleri erkeklerdeki bu korku eşiğini kırmak için kullanılan kelimelerdir.

“Sen tam bir delisin. Biliyorum yapacaksın.”

“Çılgınlık yapacağından korkuyorum. Çünkü sen hayatımda gördüğüm en çılgın adamsın.”

Bu tarzdaki birkaç cümle kalıbı ile erkekler korkudan tamamen uzaklaştırılabilir ve onlara her istenilen yaptırılabilir. Ayrıca erkekler kendilerine bu tarz ifadeler yakıştırıldığı zaman bunu övgü olarak algılarlar ve hemen gereğini yapma lüzumu görürler.

Cinsel çağrışım uyandıran sözcükler kullanmak

Erkekleri etkileyen sözler içinde cinsel çağrışımlı kelimeler elbette ki özel bir yer tutar. Çünkü bu sözcükler sadece erkekleri etkilemekle kalmaz, onların dilini damağını da kurutur.

Bu tarz sözcükleri söyleyen kadın, konuşmasını bakışlar ve el hareketleri ile desteklerse çok daha etkili olur.

İma etmenin ve argolu kelimelerin gücünden yararlanan kadın bu tekniği dozajında kullanmalıdır. Bunun sebebi cinsel çağrışımlı sözcüklerin az kullanılmasının her zaman daha tesirli olmasıdır. Eğer bu ifadeler çok sık tekrar edilirse ilk sarf edildikleri dönemdeki etkilerini göstermeyeceklerdir.

Uzmanlar bu konuda “üç haftada en fazla iki cinsel içerikli konuşma” diye bir ölçüt dahi koymuşlardır. Biz de bu miktara uymanızı önemle tavsiye ediyoruz.

sevgi belirtileri

Erkekleri etkileyen sözleri onun şahsına yönelik ifade etmek yerine yaptığı işleri övmek

Erkekler kendi şahsiyetlerinin övülmesinden çok hoşlanmazlar. Hatta birçok erkek doğrudan kişiliğine yapılmış iltifatlar karşısında ezilip büzülür yani ciddi biçimde sıkılır.

Ancak erkekler yaptıkları işlerin övülmesinden müthiş haz almaktadır. Çünkü bu durumda kendilerine yönelmiş bakışlar yoktur. İşe ya da ürüne yönelmiş bir yaklaşım vardır. Ancak gerçekte övülen yine erkeğin kendisidir. Erkekler böylesi durumlarda eseri halkın karşısına çıkarılmış bir sanatçı kadar heyecan duymaktadır.

Aynı durum erkeklerin seçimlerinin ne kadar isabetli olduğu söylendiğinde de geçerlidir. İyi bir tercih yapmak da çoğu zaman iyi bir ürün ortaya koymak kadar erkeği onure etmektedir.

 “Bence tamirci bile bu kadar düzgün onaramazdı.”

“Bu duvar boyası  ne kadar da güzel, şu renklerin müthiş uyumuna baksanıza”

 “Müthiş bir seçim olmuş, ben olsam haftalarca araştırsam bile bunları bir araya getiremezdim.”

İşte erkeğin yüzünü kızartmadan onu övmeye birkaç basit ve etkili cümle örneği…

Erkeğin çocukluğuna ait kavramlar erkekleri en çok etkileyen sözlerdir

Bir erkeğin çocukluk anılarını ve çocukluğuna ait kavramları bilen bir kadın erkeği çok hızlı ve derinden etkileyebilir. Çünkü erkeklerin çocuklukları sembollerle örülüdür. Bu sembollere dokunabilen kadın, erkeğin kalbine de dokunabiliyor demektir.

“Ben senin mavi topaçın gibi oldum, etrafında dolanıp duruyorum.”

“Keşke sizin arka bahçenizde öptüğün o kız ben olaydım.”

“Gerçekten de en iyi oynadığın oyun körebeymiş,  gözlerimi bağladın gittin.”

Bu tarzdaki çocukluğa vurgu yapan fakat şu anki yaşamla da ilişkili olan cümleler erkeği gülümsetip etkileyen ve onun duygu dünyasını harekete geçiren sözlerdir.

Hitaplar erkekleri etkileyen sözler içinde önemli bir yere sahiptir

Kadınların kullanmayı uygun gördükleri hitap şekilleri ile erkeklerin duymak istedikleri hitap şekilleri birbirinden çok ama çok farklıdır.

Kadınlar daha çok sevecenlik ifade eden hitapları tercih ederler (tatlım, hayatım, aşkım, canım..) Erkekler ise güç ve iktidar ifade eden hitaplarla kendilerine seslenilsin istemektedir (bey, kocam, eşim…)

Dikkat edilirse hitap tarzının seçimi konusunda ciddi bir yaklaşım farkı vardır. Burada yapılacak en mantıklı seçim erkeğe sadece ismi ile hitap etmek olmalıdır. Ayrıca yapılan farklı istatistikî araştırmalara göre erkeklerin çok büyük bir kısmı kendi isimlerini her türlü hitaptan daha değerli görmektedir. O halde sıraladığımız bu hitaplar yerine Murat, Selim, Atakan, Cihan gibi kişi isimleri kullanmak çok daha isabetli olacaktır.

Erkeği etkileyen sözlerden sorular mı daha etkilidir yoksa açıklamalar mı

Söz konusu olan erkeklerse kesinlikle soru sormak erkeği çok daha fazla etkileyecektir. Çünkü soru erkeğin zihnini daha fazla meşgul etmektedir. Yerinde ve zamanında erkeğe yöneltilmiş bir soru saatler süren bir açıklamadan çok daha etkili olabilmektedir.

“Sence ben böyle bir şey yapar mıyım?”

“Oraya gidersen pişman olmayacak mısın?”

“Bu son fırsatı da mı kaçıracaksın?”

Bu tarzda birkaç soru ile erkeğin istenilen tarafa yönlendirileceğini bilen kadınlar erkeklere belli aralıklarla yönelttikleri zekice sorular sayesinde onun kalbinin tek sahibi olurlar.

Erkekleri etkileyen sözlere dair tüm detaylar ile erkekler hakkındaki her şeyi öğrenmek için size çok başarılı bir kitap önermek istiyoruz. Erkeklerin Gözdesi adlı kitap ile eki durumundaki Yatağın Prensesi adlı kitapları kesinlikle okumanızı tavsiye ediyor kalın sağlıcakla diyoruz.

Erkeklerin Gözdesi kitabına ulaşmak için tıklayınız.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

 

Daha bunlar gibi nice yorum, gideceğiniz sayfada sizi bekliyor.

 

Konu ile alakalı şu yazılar da ilginizi çekebilir

eski sevgiliyi geri getirmek için muhteşem eylem planı

erkeklerin zevk noktaları mucize yaratan bölgeler