erkekleri etkilemenin yolları 25 çok etkili taktik

Erkekleri etkilemenin yollarına dair çok önemli metotlarerkeği etkilemenin yolları 6

Erkekleri etkilemenin yollarına dair bugüne kadar yapılmış en geniş kapsamlı araştırmanın sonuçlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Bu yazımızda erkekleri etkileme konusunda günlük hayatta uygulanabilecek en etkili 25 madde bulacaksınız. Bu bilgiler yurt dışında yazılmış çok sayıda kitabın verileri ile sosyal iletişim uzmanlarıyla yapılan görüşmelerin derlemesi sonucu ortaya çıktı.

Araştırmamızda fikirleri ile bize destek olan İlişki Uzmanı Meltem Hanım’a teşekkürlerimizi sunarak maddelerimize geçiyoruz.

İşte erkekleri etkilemenin yolları içinde en etkili 25 madde:

Erkekleri etkilemenin yolları 1

Erkeği çok iyi tanı ve  onun kalbinin anahtarlarını ele geçir

Erkeği aşık etmek istiyorsanız onun hakkında detaylı bilgilere sahip olmalısınız. Erkeği ne kadar iyi tanırsanız onu etkileme konusunda o kadar avantajlı olursunuz.

Erkeğin yakın arkadaşları ya da kardeşleri ile samimi ilişkiler geliştirmek onu tanımanın en pratik ve hızlı yoludur. Yoksa erkeği yine bizzat erkekten tanımaya çalışmak yıllarınızı alabilir.

Erkeği tanıma çabasına girdiğinizde bundan erkeğin kesinlikle haberi olmamalıdır. Yoksa erkek kendisini tamamen kapatacak ve siz çözümü zor bir bulmaca ile karşı karşıya kalacaksınız.

Erkekleri etkilemenin yolları 2

Bir güneş gibi sosyal ortamın merkezi ol ve erkeğin gözlerini kamaştır

Erkekler lider ruhlu kadınlara gözleri kamaşarak bakmaktadır. Kadınlar genellikle dinleyen, itaat eden ve takip eden olarak algılanmaktadır. Eğer bir kadın içine girdiği ortamı hemen avucuna alıp kitleyi peşinden sürüklüyorsa bilin ki erkeği de peşinden sürükleyecektir.

Bir partide veya düğünde bir kenara çekilmiş kadınlardan olmayın. Sahnede olan, sohbetlere katılan ve insanlarla mutluluğu paylaşan kadınlar yarattıkları pozitif hava sayesinde erkeği çabucak etkilerler.

Erkekleri etkilemenin yolları 3

Erkeğe iltifatlar edin ve aşka sürükleyin

Erkekler de en az kadınlar kadar övgüden hoşlanmaktadır. Fakat erkeğe yapılacak övgünün doğrudan onun şahsına yönelik olamamasına dikkat edin. Erkeği etkilemek için onun yaptıklarını övün. Erkekler yaptıkları işlerin övülmesinden çok fazla haz almaktadır.

Bazen yaptıkları güzel bir şey için teşekkür etmenin dahi erkeğe iltifat gibi geldiğini de unutmayın.

İltifat ederken sadece erkekten bahsedin. Onu yüceltmeyi hedefleseniz dahi erkeği başka bir erkekle ile asla karşılaştırmayın. Çünkü erkekler karşılaştırmalardan hiç hoşlanmamaktadırlar.

Erkekleri etkilemenin yolları 4

Ne her şeye “evet” diyen iradesiz kadın ne de her şeye “hayır” diyen inatçı kadın…

Ne kadar iradeli olup olmadığınız erkek için o kadar önemlidir ki tahmin bile edemezsiniz.

Bazı kadınlar “erkeğin suyuna gitmek” adına erkeklerin her söylediğine “evet” demektedir. Siz sakın ola böyle bir tavır sergilemeyin. Çünkü her şeye evet diyen kadınları erkekler pasif olarak adlandırmakta ve onlara sadece acımaktadır. Unutmayın ki aşk asla acıma veya merhamet değildir. Aşk, iradeye dayanan özgür bir birlikteliktir.

Halbuki yeri geldikçe “hayır” diyebilen ve özgür iradesini erkeğin beğenisinden üstün tutan kadınlar erkeklerin gözünde saygın bir yer edinir. Fakat her durumda hayır deyip iletişim kanallarını kapatan kişi olmamaya da özen göstermek gerekmektedir.

Erkekleri etkilemenin yolları 5

Sözcüklerin sihirli gücünü bilerek uygun hitaplar kullanmak

Bir kadın sadece kullanacağı sözcüklerle de erkeği kendisine aşık edebilir. Yeter ki nasıl ifadeler kullanacağını bilsin. Bu konuda 70’li yıllarda sadece sesini telefondan duyduğu kadınlara deli divane aşık olan erkekler ilginç bir örnek olarak hala hafızalardadır.

Elbette günümüzün şartları 70’li yıllardan çok ama çok farklıdır. Ama hala kadının  kullandığı sözcüklerin büyüsü bozulmuş değil.

Peki erkeğin bir kadından duyduğunda en fazla etkilendiği sözcük hangisidir? Cevap “erkeğin kendi ismi”dir. “Aşkım” veya “hayatım” demenize gerek yok. Ona kendi adıyla hitap edin. Adını sizin dilinizden duyması onun zaten yeterince hoşuna gidecektir.

erkekleri etkilemenin yolları 4

Erkekleri etkilemenin yolları 6

Ona özgürlüğünü ver ve kendi özgürlüğünü asla ona teslim etme

Özgürlük söz konusu olduğunda kadınlar iki aşırı uç arasında gidip gelmektedir. Kendileri söz konusu olunca ya tamamen erkeğe teslim olup kendilerini deyim yerindeyse köleleştirirler ya da “özgür bir kadın” kimliğini yanlış yorumlayıp olur olmaz her konuda erkekle kavga ederler.

Kadınlar bu iki keskin uçtan da uzak durmalıdır. Bir kadın erkeğe teslim olmak yerine bağımsız bir birey olduğunu ve her yaşamın aslında tekil bir serüven olduğunu bilmelidir. Aynı biçimde kadın uyumlu olmanın zayıflık olmadığını bilmeli ve eğer erkek haklıysa ona “haklısın” diyebilmelidir.

Bir de erkeğin özgürlüğü var tabi. Bazı kadınlarda aşık oldukları erkeğe “benim” mantığı ile yaklaşma  söz konusudur. Erkeği can sıkacak ölçüde takip etme ya da denetleme bu tarz davranışlardandır.

Böyle davranan biri iseniz size tavsiyemiz şapkanızı önünüze alıp bir daha düşünün. Çünkü insan doğası “esir edilmeye” en fazla direnç gösteren güçtür ve erkeğin şiddetli bir isyanla size yönelmesinin zamanı yaklaşmış demektir.

Erkekleri etkilemenin yolları 7

Yeteneklerini göster ki erkek nasıl bir güzellikle karşı karşıya olduğunu bilsin

Erkekleri etkilemek her şeyden önce bir “sunum” meselesidir. Güzelliğiniz, bilginiz ve tavırlarınız size bakışı olumlu ya da olumsuz biçimde değiştirir.

Bu gerçeğin farkında olun ve mütevazi davranmayın. Kendinizi göstermekten çekinmeyin. Herhangi bir müzik aleti çalabiliyorsanız veya resim yeteneğiniz varsa bunu dile getirmekten çekinmeyin. Unutmayın ki bir varlığın ne kadar olumlu özelliğini bilirsek ona sahip olmak için içimizde o kadar güçlü bir istek uyanır.

Erkekleri etkilemenin yolları 8

Her zaman aramayın ve niçin aramadığını sorgulamayın

“Ben kalktım, kahvaltı hazırlıyorum. Sen ne yapıyorsun?”

“Hareket etmek üzereyiz, az sonra yola çıkıyoruz.”

“Günün nasıl geçiyor, ben sıkıldım ve seni sorayım, dedim.”

Yukarıdaki örneklere benzer yüzlerce cümle kalıbı sıralayabiliriz. Hepsinde de ortak nokta kadının o an yaptığı şeyi erkekle paylaşma isteğidir. Bu durum kadının hassas ruh halinin dışavurumudur.

Kadınlar için çok normal görünen bu durum erkeklerin hoşuna gitmesi bir yana onların canını müthiş derecede sıkmaktadır. Bu konuda uzmanlar – becerilebilirse tabi – her gün görüşülmemesi eğer görüşülecekse de  bir defadan fazla arama yapılmamasını ısrarla öğütlemektedir.

Eğer bir erkek sizi bir süreliğine aramamışsa asla onu arayıp niçin aramadığını sormayın. Çünkü bu tavrınız rolleri bir çırpıda değiştirecek ve sizi zayıf gösterecektir.

Erkek, birkaç hafta sonra dahi sizi ararsa sanki bir saat önce görüşmüşsünüz gibi doğal davranın. Sizin bu tavrınız erkeği fazlasıyla etkileyecektir.

Erkekleri etkilemenin yolları 9

Gizemli kadın olmaktan asla vazgeçmeyin

Kadının gizemi onun en büyük süsüdür. Kadın kendisini bütün boyutları ile “bilinir” yapmamalıdır. Erkek her zaman kadın için “Hala senin hakkında bilmediğim şeyler var.” diyebilmelidir.

Erkekler bir varlığın her yönü hakkında bilgi sahibi oldukları anda sıkılmaya başlarlar. Onların aldatma ve kaçma gibi ciddi hataları hep bu sıkılma hastalıklarından ileri gelmektedir. Öylesine  gizemli bir kadın olun ki erkeğin bir ömür boyu sıkılmaya vakti olmasın.

erkekleri etkilemenin yolları 3

 

Erkekleri etkilemenin yolları 10

Güncel konularda tartışın ama dayatmacı olmayın

Erkekler kendileri ile güncel konularda tartışan kadınları “zeki kadın” olarak nitelendirmektedir. Birçok erkek; kadınların siyaset, ekonomi ve spor gibi konularda bilgisiz olduğunu düşünmekte ancak bunu açıkça dile getirmemektedir.

Bu konularda düşüncelerini öne sürüp erkeği alt eden kadınlar erkeklerin nazarında çok özel bir yer tutarlar. Fakat size tavsiyemiz tartışırken dayatmacı olmayın. Herhangi bir güncel olayın artı ya da eksi kutbunda olmanızın asla sevdiğiniz erkek kadar kıymetli olamayacağını kabul edip ona göre tutum belirleyin.

Erkekleri etkilemenin yolları 11

Kokunuzu onun zihnine kazıyın

Erkekler sevdikleri kadınların kokularını asla unutmazlar. Hatta erkekler sadece sevgilileri değil herkese belli bir  koku izafe ederek yorumlamalar yaparlar. Memleketimin kokusu, annemin kokusu, çocukluğumun kokusu, taze ekmek kokusu ve tabi ki sevgilimin kokusu… Bütün bu ifadeler erkekten sık sık duyabileceğiniz hayata belli kokularla anlam verme çabalarından sadece birkaçıdır.

Ayrıca erkeğin zihninde kalıcı olmak isteyen bir kadın, parfümünü sık sık değiştirmekten  kaçınmalıdır. Çünkü tek çeşit parfüm kullanmak kalıcı bir etki yaratmaktadır.

Erkekleri etkilemenin yolları 12

Mizah olmazsa olmaz, onu güldürmeyi bilin

Bizim katıksız biçimde güldüğümüz anlar hiç şüphesiz ki en mutlu olduğumuz anlardır. Kimin yanında ağız dolu gülebiliyorsak onu yakın bir dost, iyi bir arkadaş olarak kabul ederiz.

Erkekleri gülümsetebilen kadınlar, erkeklerin uzun soluklu ilişkileri için kafalarındaki en güçlü aday haline gelirler.

Erkekler uzun anlatımlardan hoşlanmazlar. Birkaç kelimelik zekice yapılan bir espri ya da komik bir hitap erkeği en başarılı komedi filminden çok daha fazla güldürüp etkileyebilir.

Erkekleri etkilemenin yolları 13

Onu sabırla dinleyin çünkü onun hiç samimi bir “dinleyeni” yok

Erkeklerin kendilerini dinleyen bir dosta ihtiyaçları vardır. Her ne kadar günlük yaşamda erkeğin yanında çok sayıda kişi olsa da erkeğin “yarenlik edeceği” çok az arkadaşı vardır. Eğer kadın erkeğin içini dökebileceği bir dost haline gelirse erkeğin kalbinin sahibi olması çok daha kolaylaşacaktır.

Erkek her ne söylerse söylesin onu dinleyin. Bazen tekrara düşebilir. Hatta bazen konuşmaları sıkıcı da olabilir. Siz sabırla dinleyin. Bilin ki siz onu dinledikçe o size yavaş yavaş ama emin bir biçimde bağlanıyordur.

Erkekleri etkilemenin yolları 14

Tutkularını saklamayan cesur kadınlar erkekleri peşinden sürükler

“Tutkulu kadın modeli” o kadar çekici bir kadın tipidir ki sayısız defa romanlara ve filmlere konu olmuştur. Bunun sebebi tutkularını dile getiren kadının yarattığı heyecandır.

Alışılmışın dışında hareket eden ve tutkularını ortaya koymaktan çekinmeyen kadınlar müthiş bir ilgi odağıdırlar. Çünkü erkekler bu kadınların az sonra ne yapacakları konusunda fikir sahibi değillerdir. Kestirilemez davranışlara sahip bu kadınların heyecan yaratan kişiler olduğu açıktır.

Erkekleri etkilemenin yolları 15

Bir çift göz…

Erkeği etkilemek isteyen bir kadın kesinlikle “Her şey kaş göz gerisi söz.” atasözünü kendisine rehber edinmelidir. Büyüklerimizin dediği gibi kadın bakışları ile bir erkeği sarhoş edebilir.

Bakışmaların etkisi kültürden kültüre değişmektedir. Türk kültüründe ise bakışlarla etkilemek belki de en etkili yollardan biridir. Normalden uzun süren bir bakışın “aşkın ifadesi” kabul edilmesi bundan ötürüdür.

Bazı kaynaklarda “çapraz bakış metodu” denilen teknikle erkeğe bakıldığında ise erkeği müthiş derecede heyecanlandırmak mümkündür. Bu teknikte kadın önce erkeğin gözlerine bakar ve gülümser. Ardından bakışlarını indirerek erkeğin dudaklarına odaklanır.  Sonra tekrar gözlere bakar. Bu göz-dudak ikilisine bakışları kaydırmak ciddi şehvet belirtisidir ve erkekleri fazlasıyla heyecanlandırır.

erkekleri etkilemenin yolları 7

Erkekleri etkilemenin yolları 16

Onun dedikodusunu yap ve bundan onu da haberdar et

Bu tekniğin size garip geldiğinin farkındayız. Şöyle açıklayalım:

Etkilenmek istenen erkeğin bir yakınının ya da arkadaşının yanında erkek hakkında övgü dolu sözcükler söylenir. Burada abartılı bir dil kullanmamaya ve sözlerinizi dinleyen kişinin bunları erkeğe ulaştırmasına dikkat edin.

Bazen erkeğin bir arkadaşının yanında böyle ifadeler kullanmadan da bu tekniği uygulayabilirsiniz. Kendi arkadaşlarınızdan biri erkeğe onun hakkında olumlu konuşmalar yaptığınızı söyleyebilir.

Bu teknikte amaç erkeğin mekan ve zaman algısını kırarak onu etkilemektir. Erkekler bizzat bulunmadıkları ortamlarda kendileri hakkında yapılan konuşmaları çok fazla önemserler ve ona göre tavır alırlar.

Erkekleri etkilemenin yolları 17

Yardım iste, fikir al ama sonuçta kendi dediğini yap

Erkeğin güçlü olduğu imajını veren bazı davranışlar erkeklerin özgüvenlerini artırarak onları mutlu eder. Mesela bazı konularda erkeklerin fikrini sormak ve ondan yardım istemek erkeklerin önemsendiğini göstermesi açısından etkili olabilmektedir.

Ancak fikir aldıktan sonra erkeğin dediklerini birebir yapmayın. Size verilen bilgiyi önemsediğinizi gösterin. Hatta az da olsa buna göre bir davranış geliştirin. Ama nihayetinde erkeğin çizdiği yolu değil bizzat sizin kendi tercihiniz olan yolu tutun.

Erkek bu durumda hem önemsendiğini düşünerek mutlu olacak hem de siz kendi kararınızı uyguladığınız için size özsaygısı gelişmiş bir kadın gözüyle bakacaktır.

Erkekleri etkilemenin yolları 18

Onu olduğu gibi kabullen

Erkekler kendilerine biçim veren kadınlardan hoşlanmayı bir yana bırakın, onlardan nefret ederler. Erkeğin giyim tarzı çok demode olabilir. Bazı davranışları hoşunuza gitmeyebilir. Yaptığı bazı hareketleri yerinde bulmayabilirsiniz. Bütün bu sıralananlar size erkeğe biçim verme hakkı doğurmaz.

Erkeği olduğu gibi kabullenin. Sizi rahatsız eden davranışlarını açıkça ifade edin. Ama hükmedici bir tavırla yol göstermeyin. Sadece öneride bulunun. Erkeğin tercihlerine saygı duyun. Unutmayın ki erkekler kendilerini olduğu gibi kabul eden kadınların yanında kendilerini çok daha rahat ve “güvende” hissederler.

Erkekleri etkilemenin yolları 19

Hafifçe dokunmanın kalp sağlığına etkisi

Erkeklerin hoşlandıkları her şeye dokunma dürtüsüne sahip olduğunu bilmeyen kadın yoktur. Erkek ilişkinin başında dahi hoşlandığı kadının omzuna veya koluna dokunmadan edemez. Bazen küçük bahanelerle kadının koluna veya sırtına dokunur. Bazen de kimi konularda çok aceleci davranır.

Erkeğin bu dürtüsünü etkili bir silaha dönüştürmek kadının elindedir. Kadın erkeğin bu dokunma arzusunu kendi rolü haline getirecektir. Yani erkeğin dokunmasına fırsat vermeden kendisi erkeğin koluna girecek ve onun omzuna yaslanacaktır.

Eğer kadın hafif dokunuşların sihrini bilir ve dokunma dürtüsünü uygun dozlarda kullanabilirse erkeği o kadar heyecanlandırır ki onun “kalp sağlığının doktoru” haline gelir.

kocaya söz

Erkekleri etkilemenin yolları 20

Görsel olarak içini gıdıkla ve bunu sözcüklerle pekiştir

Birçok sosyal iletişim uzmanının “görsel şölen tekniği” dediği bu metotta erkeğin hem gözüne hem de kulağına aynı anda hitap etme söz konusudur.

Derin dekolteler, dar kesim elbiseler ve güzel bir makyaj ile erkeğin içini gıdıklarken cilveli sözcüklerle de bu çekiciliği artırmak şeklinde uygulanan bir tekniktir.

Bu teknikteki en önemli detay erkekle uzun süre kalınmamasıdır. Belki bu tarzdaki bir buluşma için saatlerce hazırlanılabilir. Fakat buluşmanın kendisi asla yarım saati geçmemelidir. Çünkü erkek gördüklerinin etkisinde kalarak zihinsel olarak büyük bir yoğunlaşmaya tabi tutulmalıdır. Büyük bir güzellikle karşılaşan ve bir anda o güzellikten mahrum kalan erkeğin ruh dünyasını artık varın siz düşünün.

Erkekleri etkilemenin yolları 21

Sadakatinizden asla şüphe duymasın

Erkeğin etkilenemeye çalışıldığı ilk dönemlerde kadın yoğun bir şekilde erkeği bilgi bombardımanına tutar. Erkek kısa bir sürede kadın hakkında onlarca belki de yüzlerce detay öğrenir. Bunlardan bazıları erkeği mutlu edip heyecanlandırırken bazıları korkutup ürkütebilir.

Erkeğin hakkınızda öğrendiği her şey bir yana belki de emin olmak istedikleri en önemli şey sadakatinizdir. Bir kadının sadakatini erkeğe ispatlama gibi bir zorunluluğu yoktur. Fakat erkeğin gönlü rahatlasın istiyorsanız bir iki küçük uygulama ile onu mutlu edip kendinize bağlayabilirsiniz.

Mesela ailenize ve arkadaşlarınıza karşı sorumlu olduğunuzu ifade eden bazı küçük icraatlarınız erkeğin gözünde “dürüst ve sadık bir kadın” imajı yaratmanızı sağlayabilir. Ya da bağlılığın önemini abartmadan ifade eden bir iki cümlelik kısa bir konuşma erkeğe derin bir nefes aldırabilir.

Erkekleri etkilemenin yolları 22

İlk adımı atmaktan çekinme

Sevgili okurlarımız kim demiş “erkek ilk adımı atan, kadın ise ilk adımı attırandır” diye? Böyle bir tespit kesinlikle yanlıştır.

Birçok kadın ilk adımı atanın kendisi olması halinde ilerleyen süreçlerde erkeğin gözünde kötü karşılanacağı endişesini taşımaktadır ki bu doğru değildir.

Eğer bir erkeğin doğru kişi olduğu kanaati sizde yerleşmişse hiç çekinmeden ilk adımı atın. İlişkilerde ilk adımı atanın kim olduğu asla önemli değildir.

Önemli olan ilk adımdan sonraki adımların nasıl atıldığı ve son adımın nerede bittiğidir.

Erkekleri etkilemenin yolları 23

Asla kıskançlığınızı dışa vurmayın

Kadın olsun erkek olsun kıskançlık doğamızda var. İnsanın en belirleyici özelliklerinden biridir kıskançlık. Ama kıskançlık önü alınamamış bir duygu seline dönüşürse önüne çıkan her şeyi yıkıp geçen tehlikeli bir araç haline gelebilir.

Erkeği kıskanmanız kadar doğal bir şey yoktur.  Önemli olan kıskançlığınızı saklama yeteneğini göstermenizdir. Eğer erkek kıskandığınızı fark ederse size bakışında ciddi değişimler olur. Size tavsiyemiz bütün zeki kadınların yaptığını yapmanızdır. Yani erkeği kıskan, takip et ve denetle. Ama erkeğin bundan hiç ama hiçbir zaman haberi olmasın.

Erkekleri etkilemenin yolları 24

Birlikteliğinizi  sözlenme , nişanlanma ve evlilik gibi ciddi aşamalara sürükleme konusunda aceleci olmayın

Kadınların en büyük kusurlarından biri de kestirmeci ve sonuç odaklı olmalarıdır. Erkek, içinde bulunduğu anın güzelliklerini yaşamayı düşünürken kadınlar, ilişkinin alacağı son hali merak ederler.

Daha tanışmanın ilk gününde zihninde nişanlanma ve evlenme gibi ciddi sonuçlara varan kadın, bu özellikleri ile erkekten bambaşka bir düşünce tarzına sahiptir.

Kadının aşk ilişkisini çok erken dönemlerde “ciddi aşamalara” sürükleyen bu tavrı birçok ilişkinin bitmesine yol açmıştır. Erkek zaten sizin dediğiniz aşamaya gelecektir. Yeter ki siz biraz sabır gösterin ve hayatın karşınıza çıkaracağı sürprizlere açık olun.

kadınlar ve erkekler 3

Erkekleri etkilemenin yolları 25

Beden dilini etkili kullanın

Erkeklerin beden dilinden etkilenme düzeyleri kadınlardan çok daha yüksektir. Onlarca erkeğin bazen hiç konuşmadan dakikalarca anlaşma sebebi budur. Erkekler yüzyıllardır sözsüz iletişim ile anlaşabilmektedir. Birçok defa kadınların dedikleri bir şey hakkında erkeklerin “ Zaten biliyordum.” deme sebepleri budur.

Erkeklerin bu özelliklerini bilen bir kadın beden dilini etkili kullanmayı bilmelidir. Çünkü erkeklerin her an sizin el kol hareketlerinizi ve beden dilinizi “okuduklarını” bilin.

Çok ciddi bir biçimde gözlemlendiğinizi, her türlü hareketinizden anlamlar çıkartıldığını da hatırdan çıkartmayın. O halde yapmanız gereken şey beden dilini etkili kullanmak ve konuyla ilgili bazı detaylara dikkat ederek yaşamak.

Sevgili okurlarımız erkekleri anlamak ve etkilemek üzerine son zamanlarda çok başarılı bir kitap çıktı. Erkeklerin Prensesi adlı bu kitapta çok daha detaylı ve ilginç bilgilere de ulaşmanız mümkün. Erkeklerin Prensesi’ni de okumanızı tavsiye ederek size veda ediyoruz.

Erkeklerin Prensesi kitabına ulaşmak için tıklayınız