erkekler nelerden hoşlanır 5 farklı alanla ilgili yanıtlar

Erkekler nelerden hoşlanır sorusuna 5 farklı alanda cevapHappy passionate couple spending time together on a picnic

Sevgili okurlarımız, erkekler nelerden hoşlanır sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Erkeklerin Prensesi ekibi olarak çok detaylı bilgiler sunacağız. Çünkü erkeğin nelerden hoşlandığını bilmek onu etkilemenin ve kendine bağlamanın temelini oluşturur.

Erkekler nelerden hoşlanır sorusunun cevabını kategorilere ayırarak kısa kısa bilgiler sunmayı uygun gördük.

Mesela erkekler sohbet ederken” nelerden hoşlanır, erkekler yataktanelerden hoşlanır, erkekler yemekler konusunda nelerden hoşlanır, erkekler sosyal hayatta” nelerden hoşlanır ve erkekler hangi hobilerle ilgilenmekten” hoşlanır sorularını sizlerle ayrı ayrı konuşacağız.

Bu beş kategorideki bilgileri dikkatlice okuduğunuzda artık erkekler nelerden hoşlanır sorusu sizin için bir muamma olmaktan çıkacak. Keyifleri okumalar dileyerek maddelerimize geçiyoruz.

Erkekler sohbet ederken nelerden hoşlanır?

Kadınların hoşsohbet oluşlarına karşın erkeklerin karşılıklı konuşmalarda ciddi sıkıntılar yaşadığını bilmek gerekir.

Bazen erkeklerle sohbet ettiğinizde erkeğin sadece susup dinlediğini ve hiç karşılık vermediğini görürsünüz. Bunun iki sebebi vardır: Birincisi erkekler üzgün olduklarında konuşmak istemezler, ikinci sebep ise konuştuğunuz konu onun ilgisini çekmemektedir.

Eğer erkek üzgün değilse ve buna rağmen konuşmaya dahil olmuyorsa bilin ki üzerinde sohbet etmeye çalıştığınız konu erkeği sıkıyordur. Bu durumda yapmanız gereken şey hemen konuyu değiştirmek olmalıdır.

Eğer erkekler hoşlarına giden bir konuda konuşurlarsa onları durdurmak neredeyse mümkün değildir. Çeneleri bir açıldı mı bir daha kapanmak bilmez. Yeter ki ilgilerini çekecek bir konu olsun.

Peki erkeklerin üzerinde en rahat konuştukları konular hangileridir?

Bu sorunun cevabını bilirsek onları çok rahat konuşturabiliriz. Hemen listeyi verelim. Erkeklerin üzerinde konuşmaktan en fazla haz aldıkları konular şunlardır:

1- Erkeklerin çocukluk dönemleri” onların en özel alanlarıdır ve bu konuda gerçekleri değil zihinlerinde tasarladıklarını anlatırlar. En rahat ve uzun süreli konuştukları konudur.

2- Gelecekle ilgili maddi planlar erkeklerin en fazla konuşmayı sevdikleri konulardan biridir. İleride ne gibi işler yapacaklarını sorduğunuzda dakikalarca konuşabilirler. Ama sakın özel hayatlarına dair gelecek planları hakkında sorular sormayın bu onları müthiş derecede  ürkütür.

3- “Şu an yaptığı işe nasıl karar verdiğini ve bu işi ileride bırakıp bırakmayacağını” sorun. Şu an yaptığı işi ilerde bırakmayacağını söylemeyen erkek neredeyse yok gibidir. Erkekler hangi işe başlarlarsa başlasınlar her zaman zihinlerinde o işi ne zaman bırakacaklarına dair bir plan vardır.

4- Kişilik bakımından anne ve babasını karşılaştırması”nı isteyin. Erkek elbette ki  babasına karşı annesini yüceltecek ve sizi şaşırtacak psikolojik çözümlemeler yapacaktır.

Sıraladığımız bu dört konuda erkeği konuşturmaya çalışırsanız kesinlikle başarılı olursunuz.

Bazı kaynaklarda arabalar, futbol ve siyaset hakkında erkeklerin konuşmayı sevdiğini görürsünüz. Evet bu konulara “kadınlar” maddesini de ekleyebiliriz. Yani tam liste arabalar, futbol, siyaset ve kadınlar şeklindedir.

Ancak bu listedeki konuları erkekler erkeklerle konuşur. Siz sakın bu konularda sohbet etmeyi düşünmeyin. Çünkü erkeklerle iletişimi başlatmayı umarken ciddi bir iletişim kopukluğu yaşayabilirsiniz.

erkeklerin prensesi 16

Peki bir erkekle konuşurken kadın sohbetlerinden farklı olarak neler yapılmalı?

Öncelikle söz sırasına çok ama çok dikkat etmek gerekir. Erkekler sözlerinin kesilmesinden hoşlanmazlar ve çok azı dışında siz konuşurken sizin de sözünüzü kesmezler.

Erkeklerin ağızlarında yarım bırakılmış bir konu onların canını çok sıkar. Bırakın sonuna kadar konuşsun. Siz sonra konuşmaya başlayın.

Kadınlar arasında yarım saatte bin bir türlü konu konuşulabilir. Bazı konular bir iki kelime ile geçiştirilebilir. Fakat erkeklerle konuşulurken böyle davranamazsınız. Yapmanız gereken şey “konuşmanın usul ve adabına uymak”tır.

Ayrıca kadınlar kendi aralarında konuşurken göz göze gelmek zorunda değillerdir. Kadınlardan biri ev işini yaparken diğeri örgü örebilir. Fakat bu iki kadın arasında güzel bir sohbet de devam edebilir. Fakat erkeklerle konuşurken onun gözlerinize bakmanızın zorunluluk olduğunu hatırdan çıkarmayın.

Erkekler yatakta nelerden hoşlanır

Erkekler yatak söz konusu olunca en fazla değer verdikleri şey “mahremiyet” meselesidir. Yani erkek aranızda her ne geçerse geçsin bunun gizli kalmasından hoşlanır.

Övmek amacıyla dahi olsa ona üçüncü bir şahsın yanında imalı sözcükler söylemeyin. Olumlu ya da olumsuz yargılarınızı başka insanların yanında sakın dile getirmeyin. Çünkü erkek için cinsel yaşam “üzerinde konuşulmayan fakat yoğun yaşanan” bir alandır.

Erkekler üçüncü şahısların yanında cinsellik hakkında konuşulmasından ne kadar rahatsızsa bu oranda kendisi ile konuşulmasını da arzulamaktadır. Bu oldukça ilginç bir durumdur. Erkek adeta “kimseyle bunu konuşma ama benimle mutlaka konuş.” der gibidir. Birçok erkeğin seksten sonra “Nasıldı?” diye sorma sebebi budur.

Erkekler cinsel konularda övülmekten haz alırlar. Cinsel güçleri ile alakalı olumlu bir yargı onların çok fazla hoşlarına giderken olumsuz yargı yıkılmalarına neden olabilir. Bu konuda size kısa bir fıkra anlatmak istiyorum:

Dinamit ve fitil

Adam, yataktan uyanır uyanmaz ellerini göğsüne vura vura büyük bir öz güvenle bağırdı:

 İşte 80 kiloluk dinamit… İşte 80 kiloluk dinamit…

Kadın başını kaldırdı ve şöyle cevap verdi:

Evet, 90 kiloluk dinamit ama sadece 5 santimlik bir fitil…

Size tavsiyemiz dinamit-fitil ilişkisini asla dile getirmeyin. Ve mümkünse sadece dinamit meselesini konuşun.

Erkekler yemekler konusunda nelerden hoşlanır

Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer, sözünü atasözü haline getirmiş bir toplumun kadınları elbette ki erkeğin yemek yemeyi ne kadar sevdiğini bilir.

O halde erkeklerin yemek alışkanlıkları hakkında yapılmış bilimsel bir araştırmanın sonuçlarını sizinle cümleler halinde paylaşalım:

1- Erkeklerin büyük bir kısmı gece vakti de yemek yer. Yani erkekler asla 3 öğün yemek yemezler. Onlar 4 ya da 5 defa yemek yer. Geç saatte erkeğin mükellef sofra kurabileceğini bilin.

2- Erkekler için yemek öncesi çorba ve yemek sonrası tatlının hiçbir kıymeti yoktur. Tıpkı yatakta olduğu gibi yemekte de erkek “asıl mesele” ile ilgilenir. Yani ana yemek güzel olduktan sonra başka detaylar çok da mühim değildir.

3- Sofra düzenini  erkekler zannedildiği kadar önemsemez. Fakat çok üstünkörü bir sofra da onları rahatsız eder.

4- Erkeklerin “et” sevmeyeni yoktur. Balık seven erkek ise tahmin edilenden daha azdır. Balık seven erkeklerin daha kibar ve daha aşk dolu oldukları da yine istatistiklerin ortaya koyduğu bir başka gerçek.

5- Diyet yemeği adı altında sebze yemekleri ile tatsız-tuzsuz yiyecekler erkeklerin canını ciddi şekilde sıkar. Erkeğin sağlığını düşünüyorsanız onun yemeklerini hafifletme yolunu tercih etmeyin. Bunun yerine yediklerini hazmedebileceği bir sportif faaliyete onu yönlendirin.

Erkekler sosyal hayatta nelerden hoşlanır?

Erkeklerin sosyal ilişkileri ile kadınların sosyal ilişkileri bambaşkadır.  Kadınlar tanıdıkları arayıp sorar. Erkekler kendi kardeşlerini ve anne-babasını dahi sormaz.

Kadınlar, eş dost ziyaretine gitmeyi ya da arkadaşlarla zaman geçirmeyi sever. Erkekler ise ciddi bir zorunluluk olmadıkça ziyaretlere gitmez.

Kadınlar sevdikleri dostlarının kendisini ziyarete gelmesinden haz alır. Erkekler ise gelen her kim olursa olsun misafirlerden hoşlanmazlar.

Yani kadınlar dışa dönük varlıklar iken erkekler tamamen içe kapanmacıdır. Bu erkeklerin anti-sosyal olduğu anlamına gelmez. Erkekler gün içinde çok sayıda kişi ile çok farklı diyaloglara girerler ve ikili ilişkilerde de oldukça başarılıdırlar. Burada değindiğimiz nokta erkeklerin sahip oldukları çok güçlü bir istek olan “yalnız kalma arzusu”dur.

Bu yalnız kalma arzusu çok basit ve net biçimde şöyle özetlenebilir:

“Herkesle görüş ve konuş ama durumu çok abartma çünkü her birey  kendi dünyasında yaşar!”

sevgi bleritileri

Erkekler hangi hobilerle ilgilenmekten hoşlanır?

Erkeklerin büyük bir kısmı birbirine benzer. Kendisine has kişiliği olan farklı   bir erkekle karşılaşmak zordur. Kadınların babaları, kardeşleri, eşleri ve erkek çocukları birbirine çok  benzediğinden bir süre sonra kadınlar, “bütün erkeklerin bir ve aynı” olduğunu düşünür.

Kadınların ulaştıkları bu sonuç çoğu zaman doğrudur. Fakat baştan ayağa “özgün” olan erkekler de vardır. Bu tarz erkeklerle karşılaşan kadınlar kısa süreli bir sarsıntı geçirir. Bu tarzdaki erkeklerin davranışları, fikirleri ve tabi ki hobileri çok ama çok farklı olabilir. Onları çözmek için dünyalarına ortak olmak ve onları bizzat gözlemlemek daha doğrusu keşfetmek gerekir.

Normal standartlardaki “normal erkekler”in ise hobileri bellidir: Bazı spor dalları özellikle de mücadele ve şiddete dayalı olanları, sinemada aksiyon ya da komedi filmleri, balıkçılık ya da yürüyüş gibi doğa aktiviteleri, tatillerde can sıkacak kadar abartılan dinlenme süreci gibi bazı durumlar erkeklerin hobileri arasında sayılabilir.

Erkeğin ilgilendiği hobiler çok büyük ihtimalle hoşunuza gitmeyecektir. Yapmanız gereken onlarla bu hobileri ortak yapma takıntısından vazgeçmek. Bazı kadınlar sırf erkeği yalnız bırakmamak için erkeğin can sıkıcı hobilerine kendisini katlanmak zorunda hisseder. Halbuki bu doğru bir tutum değildir. Erkeğe ayrı ilgi alanlarının olabileceğini kesin bir şekilde benimsetmek gerekir.

Yani erkek futbol maçında dilediğince bağırıp çağırsın sizin orada bunları dinlemenize gerek yoktur. Siz de bir konser salonunda gözlerinizi kapatın ve sadece müziğin ritmini hissedin. Erkeğin yanınızda durmasına gerek yok.

Erkekleri anlamak ve etkilemek üzerine bugüne kadar yazılan en başarılı kitabı önererek yazımızı noktalamak istiyoruz. Erkeklerin Gözdesi adlı bu kitapta erkeklere dair her türlü bilgiyi bulmanız mümkün. Kitabın bir de Yatağın Gözdesi adlı -kitap halinde- bir eki de var. Faydalı bir çalışma olduğunu düşünüyor ve okumanızı tavsiye ediyoruz.

Erkeklerin Gözdesi’ne ulaşmak için tıklayınız.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

 

Daha bunlar gibi nice yorum, gideceğiniz sayfada sizi bekliyor.

 

Ayrıca son iki yazımız olan Canbar Aşk Büyüsü İçin Bu Yazıyı Mutlaka Oku ve Erkekleri Kendine Çekmek İçin Bu Yazıyı Mutlaka Oku başlıkları da dikkatini çekebilir.