erkekler neden bu kadar sorusuna çok ilginç yanıtlar

Erkekler neden bu kadar sorusuna hem mizahi hem de bilgilendirici cevaplar

Erkekler neden bu kadar diye soran bir kadın öncelikle şaşkınlığını yansıtmaktadır. Çünkü erkekler her şeyden önce “ilginç ve farklı” kişiliklere sahiptir. Erkeklerin davranışları kesinlikle “kestirilemez” tarzdadır. Bu nedenle çoğu zaman onlara karşı nasıl bir tutum alınacağına karar vermek zordur.

erkekler neden bu kadar 2

Erkeklerin bu garip ve anlaşılmaz tavırları karşısında kadınlar genellikle “Erkekler neden bu kadar…” ifadesi ile başlayan cümleler kurarlar. Bazen bu söz kalıbı “Erkekler neden bu kadar vurdumduymaz?” tarzında anlamaya dönük bir soru iken kimi durumlarda ise “ Erkekler neden bu kadar öküz?” tarzında öfke dolu olabilir. Ancak soru her nasıl sorulmuşsa sorulsun cümle aslında erkeklere karşı duyulan “merak”ı yansıtmaktadır.

İşte bu yazımızda erkekler neden bu kadar sorusunu sorduk ve çok ilginç cevaplar aldık. Aldığımız cevapların sizler için de oldukça bilgilendirici detaylar içerdiğini düşünüyoruz. Keyifle okunacak bilgilendirici bir yazı olması dileği ile maddelerimize geçiyoruz.

Erkekler neden bu kadar azgın

Erkekler, kadınların tahmin ettiğinden çok daha fazla cinsel arzu ile doludurlar. Bu onların hem psikolojik hem de biyolojik olarak farklı olmalarından ileri gelmektedir. Cinsel haz konusunda bir kadının “yeter” dediği yerde erkek “daha yeni başladık” diyebilmektedir.

Birçok kadın sadece eşinin böyle olduğunu düşünerek endişeye kapılmaktadır. Halbuki bu durum erkeklerin neredeyse hepsinde görülen ortak özelliktir. Ancak erkeklerin bu azgın hallerine tezat oluşturacak bir özellikleri vardır. Bu özellik “seks hayatında yaratıcı davranmamaları yani çok renksiz bir cinsel düş evrenine sahip olmaları”dır.

Yani erkekler çok azgın olmalarına rağmen fantezi kurma konusunda oldukça zayıftırlar. Kadınlarda ise cinsel yönden çabuk doyuma ulaşma söz konusu olmasına rağmen çok renkli ve zevkli bir seks anlayışları vardır. Bundan ötürü cinsel yaşamda erkek “aktif”, kadın ise “yol gösterici” olandır.

Erkeklerin azgınlığında kadınları en fazla rahatsız eden durum erkeklerin bir süre sonra öteki kadınlara karşı da şehvet dolu bakışlarla bakmasıdır. Kadının yakaladığı bu kaçamak bakışların mislini erkek başka ortamlarda da göstermektedir.

Bu tarz bir davranışla karşılaşan kadının endişe etmesine hiç gerek yoktur. Çünkü erkekler, gözlerinin hoşuna giden her manzaranın peşine düşecek kadar aptal değillerdir.

Erkekler neden bu kadar öküz

Kadınların erkekler için en sık kullandıkları tabirlerden biri “öküz”dür. Kadınlar bunu bilinçli şekilde kullanırlar ki kısmen de olsa haklıdırlar. Ancak erkeklerin çok büyük bir kısmı bu sıfatı kesinlikle hak etmezler. Bu sıfata layık olanlar söz konusu olduğunda ise çoğu zaman “öküz” kelimesi hafif kalmaktadır.

Peki neden öküz benzetmesi?

Her şeyden önce öküz bedeni yönden güçlü fakat zeka yönü ile zayıf bir varlıktır. Eğer bir çiftte kadın “zeki” ve erkek “öküz” ise çok ilginç diyaloglar ortaya çıkmaktadır. Hatta komedi oyunlarından daha gülünç sahnelerle karşılaşmak mümkün olabilmektedir.

Kadınlar sembolik ifadelerden, ima etmekten ve ince davranışlardan haz almaktadır. Çünkü kadınlar yaşamın en estetik taraflarından tutarak hayatı “sanat” gibi yaşarlar. Kadın eşyalarının güzelliği, kıyafetlerin kusursuzluğu, süründükleri kokular, kelimeleri telaffuz biçimleri ve yaşadıkları yerlere kattıkları hava ile kadınlar gerçekten birer “sanatçı”dırlar.

İşte bu sanatçılar her şeyden önce anlaşılmak ve bilinmek isterler. Fakat söz konusu bir “öküz” olunca  anlaşılmayı bekleyen kadının payına “sıkılmak” ve “yalnızlık” düşer.

Kadınların onları keşfetmekten hoşlanan ve kadını yine kadının kendisine anlatan erkeklerden çok fazla hoşlanma sebebi işte bu  “öküzler diyarında bir centilmene rastlama” şansını kaçırmama isteğidir.

Erkekler neden bu kadar sık aldatır

Evet, erkekler sık aldatır. Fakat erkekler, kadını yine başka bir kadınla aldatır. Yani çok basit bir mantıkla denilebilir ki erkekler de kadınlar da aldatır. Fakat kadın aldatması ile erkeğin aldatması arasında ciddi farklılıklar vardır. Konumuz erkekler olduğuna göre sorumuzu tekrar soralım ve sosyal iletişim uzmanlarının yanıtlarına göz atalım. Hadi bakalım, erkekler niçin aldatırlarmış:

  • Erkekler bir şeyler başarabildiklerini kendilerine ispat etmek için aldatır.
  • Erkekler mutlu olamadıklarını hissettikleri zaman aldatır.
  • Erkekler, kendilerini gerçekten dinleyecek bir kadın bulmak için aldatır.
  • Erkek yanındaki kadın için “beni bırakamaz” dediği an aldatır.
  • Erkek birlikte olduğu kadının gizemli olmadığını düşündüğünde aldatır.
  • Erkek, “dişiliğin cazibesi”ne kapıldığı için aldatır.
  • Erkek, farklı deneyimler yaşamak istediği için aldatır.
  • Erkek, monoton geçen yaşamını riske girerek heyecanlı kılmak için aldatır.

erkekler neden bu kadar 5

İşte sosyal iletişim uzmanlarının “erkekler niçin aldatır” sorusuna verdikleri yanıtlar. Peki bu yanıtlar erkeklerin aldatma eğilimlerini mazur gösterir mi? Elbette ki hayır. Çünkü aldatmanın bahanesi yoktur. Ama biliniz ki aldatan erkek yakalandığında bahane üretme konusunda çok ustadır.

Erkekler neden bu kadar pasaklı

Erkekler dağınıklıklarını toplayan birileri (kadın) olduğu için pasaklıdır. Çoraplarını bir tarafa atan, hiçbir eşyasını toplamayan, tabağını bile kaldırmayan erkekler gerçekten de pasaklı değillerdir. Sadece bu işlerin yapılacağını bildikleri için böylesine “rahat” davranmaktadırlar.

Erkek doğası kesinlikle düzen ve temizlik üzerinedir. Erkek yurtları, asker kışlaları ve erkeklerin kaldıkları bekar evleri kadınların tahmin ettiğinden çok daha düzgün ve temizdir. Hatta sadece kadınların yaşadığı yerlerden bile daha tertipli ve düzenlidir.

erkekler neden bu kadar 6

Erkekler ile beraber yaşanmaya başlandığı anda kadının bütün sorumluluğu üzerine almaması yani erkeği “kötü alıştırmaması” gerekir. Çünkü kadın kendisini temizlik ve düzenden sorumlu olarak algıladığında erkek sanki kirletme hakkı varmış gibi davranmaktadır. Eğer erkeğe bu konuda taviz verilmezse erkek, kısa sürede temizlik ve titizliği ile kadını kesinlikle şaşırtacaktır.

Erkekler neden bu kadar umursamaz

Erkekler kadın için önemli kabul edilen durumları çoğu zaman ciddiye bile almaz. Çünkü kadınların önemsedikleri durumlar ile erkeklerin üzerinde durdukları konular birbirinden çok farklıdır.

Kadınlar bazen dakikalarca konuştukları halde erkek hiçbir şey duymamaktadır. Çünkü anlatılan konu ilgilerini çekmemektedir.  Peki erkek ile kadının bakış açılarındaki bu temel farklılığın sebebi nedir?

Kadınlar, ilginç olmak koşulu ile her türlü meseleyle ilgilidirler. Bu nedenle kadınlar daha yaşam dolu ve daha duyarlıdırlar. Moda akımlarının kadınlar arasında çok hızlı biçimde etki yaratması işte bu “yaşamın içinde olma” özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

erkekler neden bu kadar 7

Erkekler ise doğrudan hayatlarını etkileyen unsurlarla ilgilidirler. Eğer erkeğin yaşamına dokunan bir meseleye değinilirse erkeklerin ne kadar da ilgili olduğu ve umursamaz hallerinin bir çırpıda nasıl da kaybolduğu hemen görülecektir.

Erkeğin arabası, işi, maaşı, faiz oranları, spor karşılaşmaları hakkında konuşulduğu anda erkeğin gözlerindeki ışıltıyı görmemek mümkün değildir.

Erkekler neden bu kadar cimri

Erkekler cimri değildir, sadece “tutumlu”durlar. Erkekler zorunlu olmadıkça hiçbir şey almazlar. “Para harcamanın ve alışveriş yapmanın zevki”ni yaşamak yerine “Para kazanmak ve para biriktirmenin hazzı”nı tercih ederler.

Her erkeğin mutlaka görünen maddi varlığı dışında bir de görünmeyen ve “zor zamanlar için saklanan” paraları vardır. Bu tarzdaki bir davranış kadınlara anlamsız görünse de gerçek anlamda çok faydalı bir tutumdur.

Erkeklerin bu kadar tutumlu olmalarının yanı sıra bir de erkeklerin şans oyunları ve kumar karşısındaki zayıflıklarına değinmek gerekir. Erkekler riske girmekten ve kısa yoldan zenginleşmekten müthiş derecede etkilenmektedir. Çünkü erkekler, hayatın zorluklarını her gün yoğun biçimde yaşamaktadır. Bundan kurtulmak için karşılarına çıkan tüm yolları –buna kumar da dahil- denemekten asla geri durmazlar.

Erkekler neden bu kadar korkak

Erkekler, cesaretli olmayı daha küçük yaşlardan itibaren sahip olunması gereken büyük bir erdem olarak benimsemişlerdir.

Kahramanlık yapmak ve cesaret gösterisinde bulunmak deyim yerinde ise “erkekliğin şanı” kabul edilmiştir. Neredeyse bütün toplumlarda “erkekçe davranmak” cesur olmak ile özdeşleştirilmiştir.

Peki gerçekten de erkekler kendilerine yüklenen bu rolün ifade ettiği kadar cesur mudurlar? Cevap hem “evet” hem de “hayır”dır.

erkekler neden bu kadar 9

Verilecek cevaplardan ilki “evet”tir. Çünkü erkekler sevdiklerini korumak için çok cesur davranışlar sergileyebilirler. Erkeklerin sevdikleri söz konusu olunca gözleri hiçbir şey görmez.

Her ne olursa olsun mutlaka harekete geçerler. Erkeklerin bu kadar cesur davrandıkları bir diğer durum ise öfkeye kapıldıkları andır. Erkeğin onuruna dokunulduğu zaman erkekler, aklın ve mantığın ötesinde cesur davranışlar gösterebilirler.

Erkekler gerçekten de cesur mudur, sorusuna verilebilecek ikinci cevap ise “hayır”dır. Erkekler kendi duygularını ifade etme konusunda oldukça korkak davranırlar.

Bazen sevdiklerini söylemeleri yıllar alabilir. Sosyal ortamlarda yüzlerce kişinin karşısında başarılı konuşmalar yapan kimi erkekler sevdikleri kadınlara birkaç güzel söz söylemeye çalıştıklarında elleri ayakları birbirine dolaşır.

Erkekler neden bu kadar sorusunun tüm cevapları Erkeklerin Prensesi kitabında

Erkekler hakkında her türlü bilgiyi bulabileceğiniz çok başarılı bir kitap olan Erkeklerin Prensesi ve eki durumundaki Yatağın Prensesi kitaplarını okumanızı tavsiye ederek kalın sağlıcakla diyoruz.

Kitaba ulaşmak için tıklayınız

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

kocaya güzel sözler 7 farklı alanda pratik bilgiler

 

7 maddede karşılıksız aşk hakkında her şey