erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır 7 maddeyi mutlaka oku

Erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır sorusuna 7 etkili yanıt

Bu yazıyı okuyan sevgili bayan okurlarımız, eğer siz de erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır sorusuna yanıtlar arıyorsanız bütün ön bilgilerinizi bir kenara bırakın ve  sosyal iletişim uzmanlarının konu ile alakalı cevaplarını okuyun. Eminiz ki birçok cevap size oldukça ilginç gelecek ve şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz.

eski sevgili

İşte detaylı araştırmalar sonucu ortaya çıkan erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır sorusunun yanıtları:

Kibirli kadınlar mı alçak gönüllü kadınlar mı?

Birçok kitapta erkekler annelerine benzeyen, merhametli ve alçak gönüllü kadınlardan hoşlanır, tarzında ifadeler duymuşsunuzdur. Bu görüş kesinlikle yanlış. Çünkü erkeklerin yüzde 83 kadar yüksek bir oranı kibirli kadınların cazibesinden etkilenmektedir.

Kolay beğenmeyen, itiraz eden, zamanı olmadığını ifade eden, kendisi dışındaki her varlığa biraz küçümseyerek bakan kadınlar erkeklerin baş tacı ettikleri kadınlardır.

Alışık olduğumuz iyiye ve güzele kıymet verme durumu maalesef ki kadın- erkek ilişkilerinde işlememektedir. Yani kadın ne kadar iyi olursa o nispette değer görmüyor ne yazık ki. Kıymete binenler ve vazgeçilmez olanlar burnu biraz havada kadınlar. Bu gerçeği bilip buna göre hareket etmek insanı üzse de kaçınılamaz gerçek bu…

Özgüvene sahip kadın olmak

Erkekler kesinlikle özgüvene sahip kadınlardan hoşlanmaktadır. “Nezaket sahibi kadın” olmak ile “silik kadın” olmayı karıştıran birçok kadın zayıf bir karakter olmayı kadınlığa yaraşır bir tavır olarak algılamaktadır.

Erkekler zayıf ve çekingen kadınlara sadece acırlar. Acımak da asla ama asla aşk değildir.

Aşkın temeli özgür birlikteliktir. Kendi iradesi olan ve kendi kararlarını verirken cesur davranan kadınlar erkekleri etkilemekle kalmazlar onları peşlerinden de sürüklerler.

Bir kadının özgüven sahibi olduğu yürüyüşünden, duruşundan, ses tonundan ve bakışlarından belli olmaktadır. Erkekler bu tarz kadınlar için “erkek gibi kadın” tabirini kullanmaktadır. Bu tabir erkeğin kadını kendisi ile eşit gördüğü anlamına gelmez. Erkeğin kadını kendisinden üstün gördüğünü gösterir. Çünkü “erkek” tabiri erkekler için kullanıldığında bile erkeklerin ortamında bir yüceltme ifadesidir.

Erkekler kıskançlık nedir bilmeyen kadınlardan hoşlanmaktadır

Kadınlar kıskanılmaktan içten içe haz duyar. Eğer kıskançlık çok ileri boyutlara varmazsa kadınlar asla kıskanılmaktan şikayetçi olmazlar. Çünkü kadınlar için kıskanılmak sevilmenin belirtisidir.

Erkeklerde ise durum tam tersidir. Erkekler dozu ne olursa olsun her türlü kıskançlıktan nefret eder. Hatta en görkemli aşklar dahi ufak kıskançlık krizleri yüzünden erkeğin zihninde yerle bir olabilir.

Kıskançlık, erkeğin kendisini takip ediliyormuş ve özgürlüğü elinden alınıyormuş hissi yaşamasına neden olabilir. Bu nedenle kadın arkadaşlarımıza “Kıskançlığınızı belli etmeyin.” öğüdünü veriyoruz. Biliyoruz ki kıskanmamak elde değil. Fakat erkeğe bunu hissettirmeden onu profesyonelce takip edip denetim altında tutmak da kadının marifetine kalmış bir durum.  Unutmayın ki erkek kendisini ne kadar rahat hissederse size o kadar güçlü bağlanır.

erkeklerin prensesi 40

Kendi zamanının sahibi kadınlar

Bir kadın her zaman ulaşılabilir olmamalıdır.

 “ O saatte falan yerde işim var.”

 “Arkadaşlarıma söz verdim bugün olmaz.”

“İnan ki bu akşam hiç boş vaktim yok.”

Yukarıdaki cümlelere benzer ifadeler kullanarak erkeğe kendi programı olduğunu hissettiren kadınlar erkeklerin gözünde sosyal ve aktif bir karakter olarak canlanırlar.

Erkekler zamanına sahip olamadıkları kadınların bütün zamanlarına ortak olmak isterler. Bu ortaklık bazen çok güzel bir flört bazen de romantik bir evleneme teklifi biçiminde kendisini gösterebilir. Buna karşılık her buluşma teklifine “olur” yanıtı veren bir kadın “çantada keklik” izlenimi vereceği için bir süre sonra değer yitimi gibi olumsuz bir durumla karşılaşabilir.

Kelimelerin sihirli gücü

Erkeklerin kulakları bir sözü bir defa duyup beyne gönderir fakat erkek beyni o söylenen sözü bin defa yankılatıp tekrar tekrar dinler. Yani söylenen bir söz erkekler için söz olmanın ötesinde bizzat yaşamın kendisi kadar değerli olur.

Erkeklerin en hoşlandıkları şeylerden biri de kadınlarla güzel sohbetler yapmaktır. Erkekler güzel konuşan kadınlar karşısında hayretlerini gizleyemezler. Bu durum için halk arasında “ağzının içine düşmek” deyimi kullanılmaktadır.

Hoşsohbet kadın olmak bir erkeğin hoşlanması için tek başına dahi yeterli bir sebeptir. Ancak kadının hoşsohbetliği güzel konuşmasına değil iyi bir dinleyici olmasına bağlıdır. Çünkü erkek bir kadına “Sohbetin güzelmiş.” diyorsa aslında “Beni ne kadar da güzel dinliyorsun!” demek istemektedir.

Erkek kime içini dökebiliyorsa ve kim erkeği sabırla dinliyorsa o kişi erkeğin “en yakını” olmaya başlamıştır demektir.

Herkesin gözlerini kamaştıran bir kadın olmak

Erkekler, bütün insanların güzelliğinden etkilendiği kadınları daha çok sevmektedir. Çünkü kadına yöneltilmiş hayranlık dolu bakışlar erkekler için bir gurur meselesidir. Bu konuda bir Amerikan fıkrası epey öğreticidir:

“Çok ünlü bir kadın şarkıcının banker olan kocasına gazeteciler sorar:

Karınız sahnedeyken ona hayranlıkla bakan binlerce erkeği görünce hiç kıskanmıyor musunuz?

Bankerin cevabı ilginçtir:

Hayır, bence o bahsettiğiniz binlerce erkek beni kıskanıyordur. Çünkü onların sahnede hayranlıkla baktıkları kadın her gece benim yatağımda yatıyor.”

Gerçekten de bir kadın sosyal ortamın ilgi odağı olduğunda bu durum yanındaki erkeğin hoşuna gitmektedir. Kadın ne kadar bakımlı ve güzelse erkek bu güzellikten kendisine de pay çıkartmakta ve gizli bir gurur duygusu yaşamaktadır.

erkeklerin prensesi 29

Erkekler “gerçek kadınlar”dan hoşlanmaktadır

Kadınlar ve erkekler birbirlerinin yapmacık hareketlerini hemen fark ederler. Çünkü doğal olarak karşı cinsler arasında sezgiye dayanan ve alsa kişiyi yanıltmayan gizli bir dil vardır.

Çoğu zaman olumlu ya da olumsuz bir sonucun ortaya çıkacağını çiftlerden birisi sadece “seziyorum” ifadesi ile çok önceden tahmin edebilmektedir.

Kişi kendisini ne kadar saklarsa saklasın karşıdaki kişi onu “bütün çıplaklığı” ile görmektedir. Bazen ilişkinin başlangıç aşamasında insanlar net olarak olayları çözümleyemese de kısa bir süre sonra her şey bütün açıklığı ile görünür olmaktadır. Bu nedenle yapmacık tavırlardan uzak durmak ve her koşulda “kendisi gibi davranmak” çok daha isabetli bir tercihtir.

Erkekler, kendisi gibi davranan böylesi doğal kadınlara “gerçek kadın” sıfatını yakıştırırlar ve “gerçek bir aşk” yaşamak için onlara yönelirler.

Gerçek bir aşk için Erkeklerin Gözdesi kitabı

Erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır, hoşlanma belirtileri, erkekleri etkileme ve aşık ettirme gibi erkeklerle alakalı her türlü sorunun cevabını bulabileceğiniz başarılı bir kitap önererek yazımızı noktalamak istiyoruz.

Erkeklerin Gözdesi ve bu kitabın eki olan Yatağın Gözdesi kitaplarına ulaşmak için tıklayınız.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

 

Daha bunlar gibi nice yorum, gideceğiniz sayfada sizi bekliyor.

 

Bu yazımızı okuyanlar şunları da okudu

sevdiğimi nasıl geri kazanabilirim diyenler okusun!

 

erkekleri mutlu etmenin yolları, bu taktikleri sakın kaçırma