Erkek arkadaşı geri kazanmanın 5 harika formülü

erkek arkadasi geri kazanma formuluErkek Arkadaşı Geri Kazanmanın 5 Harika Formülü

Değerli hemcinsim, erkek arkadaşından ayrılmanın bir ateş kütlesi haline geldiğinin ve yüreğinin çeperlerini zorladığının farkındayım. İçinde tutuşan ve yalımları iç dünyanı kasıp kavuran yangının da farkındayım. Zaten erkek arkadaşı geri kazanmanın 5 formülü adlı bu makaleyi de içindeki harlı ateşin az biraz hafiflemesi için yazıyorum.

Bu yazımda, erkek arkadaşı geri kazanmanın 5 formülü üzerinde duracağım. Ardından da eski sevgilini yeniden kollarına almanı sağlayacak çok önemli bir öneride bulunacağım. 5 formül ile başlayalım:

Erkek Arkadaşı Geri Kazanmanın 1. Formülü: Ümidin Dirilmesi

  1. Ümit her şeydir.

Erkek arkadaşı geri kazanmanın birinci ve en önemli formülü, hiç şüphe yok ki ümidini yitirmemektir. Dostum, her ne kadar sevgilini kaybetmiş olsan da başka insanlara göre çok avantajlı bir konuma sahip olduğunu fark etmek zorundasın. Zaten bu farkındalık seni canlı tutup motive ederek ümitsizliğe kapılmana engel olacaktır.

Demin, çok avantajlı olduğunu dile getirdim. Evet gerçekten birçok insana nispeten büyük avantajlara sahipsin. Neden mi?

Bir kere sen, onu bir kere kendine bağlayıp aşık etmenin sihirli formülünü bulmuştun zamanında. Bir kez kendine aşık etmeyi başardığın erkek arkadaşını neden bir kez daha aşık edemeyesin ki? Üstelik şimdi, ilk tanıştığınız günlere göre çok daha fazla şansın var; çünkü artık onunla ilgili birçok bilgiye sahipsin.

Onun reflekslerini, hobilerini ve fobilerini eskisinden çok daha iyi biliyorsun. Onun nabzına göre şerbet verme konusunda kim senden daha başarılı olabilir ki? Sadece bu mu? Hayır? Çünkü başka bir avantajın daha var. O da şu:

Eski sevgilisinden ayrılan partnerler üzerinde yapılan birçok araştırma, çiftlerin ayrıldıktan sonra yöneldikleri yeni ilişkilerde çok da başarılı olamadıklarını gösteriyor. Hatta yeni biriyle çıkmaya başlayan bir “eski sevgili”nin, bu yeni ilişkiye adapte olma ve sürdürme oranının yüzde beş (% 5) olduğunu kanıtlıyor.

Senin anlayacağın, erkek arkadaşın, yeni birisiyle çıkmaya başlasa bile büyük ihtimalle (% 95 olasılıkla) ilişkisini devam ettirmeyecek. Zaten insan psikolojisi de bunu kanıtlıyor. Zira psikolojideki “gölgeleme” mekanizması, buna engel oluyor.

Özetle erkek arkadaşını geri kazanma hususunda ümidini sakın yitirme; çünkü istersen eski sevgiliyi geri kazanma konusunda çok başarılı olabilirsin. (Not: Gölgeleme, bir kavramın bir başka kavrama engel olmasıdır. Burada eski sevgilinin hayali ve ona duyulan arzu, yeni sevgilinin birlikteliğine engel olup onu gölgelemiş oluyor. Bu da senin işine yarıyor tabi. Bak, psikoloji bile senden yana.)

Şimdi, erkek arkadaşı geri kazanmanın 5 formülünden ikincisine geçelim:

erkek arkadasi geri kazanma formulu 1

Erkek Arkadaşı Geri Kazanmanın 2. Formülü: Ters Psikoloji

  1. Ters psikoloji yöntemini devreye sok.

Ters psikoloji de neyin nesi, diye sorduğunu tahmin edebiliyorum. Anlatayım:

Ters psikoloji, bir kişinin, yaptırmak istediği bir işi, tersini söyleyerek yaptırmasıdır. Hani bir çocuğa yapma dediğimizde yapar; yap dediğimizde de yapmaz ya. Biz de tutar, yapmasını istemediğimiz bir şeyi yapmasını isteriz ya. Çocuklarda işe yarayan ters psikoloji, yetişkinlerde de işlevsel midir peki? Olmaz mı?

Dostum, eğer erkek arkadaşı geri kazanmak için ters psikolojiyi kullanacaksan (ki kullanmalısın) şu mesajı ona vererek amacına ulaşabilirsin:

“Ben, artık sana ihtiyaç duymayan bağımsız bir bireyim. Sen olmasan da anlamlı ve coşkulu bir hayat yaşayabilirim. Zaten bu yeterliliğe sahibim. İster gel ister gelme.”

Sen ona gelme diyeceksin; ama o, senin kendinden emin tavrını görüp gelmek isteyecek. İnsan psikolojisi ne güzel işliyor, değil mi?

Peki yukarıdaki mesajı onun anlamasını nasıl sağlayacaksın biliyor musun? Tabi ki “iletişimsizlik” yöntemini kullanarak. Dostum, şu andan itibaren, ona muhtaç olmadığını göstermek için onunla her türlü iletişimi kes. Mesaj göndermekten tut aramaya ve sosyal paylaşım ortamlarında “sosyal mesaj” vermeye kadar her türlü iletişimi kes. Nasıl işe yaradığını kendi gözlerinle göreceksin.

Peki, erkek arkadaşı geri kazanmanın 5 formülünden üçüncüsü hangisi?

Erkek Arkadaşı Geri Kazanmanın 3. Formülü: Kendine Odaklanmanın Gücü

  1. Kendine odaklanarak mutlu ol.

Değerli hemcinsim, mademki eski erkek arkadaşını geri kazanmak istiyorsun, o halde biraz da kendine odaklanarak iç dünyanın sükunete kavuşmasını ve mutlulukla dolmasını sağlamalısın.

Biliyorum, aşk acısının adeta tavan yaptığı bu sancılı dönemde, böyle bir tavsiyede bulunmak sana garip gelmiş olabilir; ne var ki eski erkek arkadaşını elde etmenin en kestirme yollarından biri budur. Şöyle ki:

Erkek arkadaşını düşünmekten ve onu geri kazanmak için için için mücadele etmekten vazgeçip kendine odaklanmaya başladığında zihninde 2 nokta netleşecek:

Birincisi, eski erkek arkadaşın olmadan da yaşayabileceğini fark edeceksin ve bu fark edişle beraber kendine olan güvenin yerine gelecek. Özgüvenin yerine gelince de mutlu olacaksın ve senin mutlu görünümün onun sana dönme ihtimalini bir hayli arttıracak.

İkincisi ise, ilerleyen süreçte yeniden ayrılma problemiyle karşı karşıya geldiğinizde, artık o olmadan da hayattan zevk ve doyum alabileceğini fark ederek “kendine yeten” bir birey olacaksın.

Tabi, bu taktiği amacımıza aktardığımızda sonuç olarak şunu söyleyebiliriz:

Kendine odaklanıp seni mutlu kılacak etkinliklerle meşgul olmaya başladığında eski erkek arkadaşın bu duruma gıpta edecek ve seni yeniden elde etmek için uğraşacaktır.

karşılıksız aşk 6

Erkek Arkadaşı Geri Kazanmanın 4. Formülü: Muhtaç Olma Dürtüsü

  1. Muhtaç olma dürtüsüne set çek.

Kadınların genlerine işleyen bir duygudur “erkeğe muhtaç olma dürtüsü” ve bu dürtü, eski sevgilinin geri kazanılması olasılığını ve şansını da sekteye uğratır. Nasıl mı? Şöyle:

Bir erkek, kadının kendine muhtaç olduğunu fark ettiğinde şımarır ve bu şımarıklık, ilişkiyi baltalar. Bu durum, ayrılık sonrasında da devam eder maalesef. Nedense birçok kadın da bunu bilmez ve erkeğe muhtaç olduğunu zannederek erkeğin ekmeğine yağ sürer.

Bu sebeple, bu dönemde kendini ona muhtaçmış gibi göstermemek zorundasın; çünkü ona gerçekten ihtiyacın olduğunu hissettirirsen onun geri dönme ihtimalini inanılmaz derecede düşürmüş olursun.

Erkek Arkadaşı Geri Kazanmanın 5. Formülü: Tecrübe ve Birikim Elde Et

  1. Eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yolları adlı şu kitabı (tıkla) gönül rahatlığı ile öneriyorum.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

Daha bunlar gibi yüzlerce ilginç yorum, size müjdeli haberler veriyor; gidip okuyun ve görün.

 

Şimdiye dek anlattıklarımın hepsini, tüm detaylarıyla birlikte bulabileceğin bu kaynak, tam da erkek arkadaşı geri kazanma formülü arayanlara göre. Ne demek istediğimi, okuyunca çok daha iyi anlayacaksın. İyi okumalar…

İstersen şu yazıları da okuyabilirsin:

Terk eden sevgiliyi geri getirmek, 6 garantili taktik

 

10 soruda erkekler neden aldatır

İlgili kelimeler: erkek arkadaşı geri kazanma formülü