Cilve nasıl yapılır uzmanlardan çarpıcı yanıtlar

Cilve nasıl yapılır sorusuna etkili cevaplarerkeklerin prensesi

Cilve yapmak, kadının kendisini çekici biçimde yansıtmasının adıdır. Cilve yapan kadın, kendisini erkeğe gösterirken güzelliğinin yanı sıra zekasını da kullanır ve tam bir sanatçı gibi hareket eder. Çünkü cilve yapmak da tıpkı sanat gibi “yaratıcılık ve yetenek” ister.

Cilve nasıl yapılır, diye soran bir kadına bu konunun tamamen “bilgi ve kendini yetiştirme” ile alakalı olduğu yanıtını vermek gerekir. “Cilveli kadın” olmak doğuştan var olan bir yetenek değildir. Çekici olmak sonradan öğrenilebilen ve geliştirilebilen bir davranış biçimidir.

O halde cilve nasıl yapılır sorusuna uzmanların verdiği yanıtlarla işe başlamak gerekir. İşte sosyal iletişim uzmanlarının cilve nasıl yapılır, sorusuna verdiği ilginç yanıtlar:

Sözcüklerle cilve nasıl yapılır?

Erkekler, duydukları bir sözcük üzerinde defalarca düşünür. Kadın için son derece önemsiz bir ifade erkek için çok değerli bir karşılığa sahip olabilir. Erkekler için sözcüklerin dünyası en az gerçek yaşam kadar önemlidir.

Bir kadın konuşmasına yeni bir hava vererek müthiş bir cilve yapma becerisine sahip olabilir. Bu konuda bazı basit teknikler mucizevi sonuçlar doğurur. Erkeklerin büyük bir kısmı cilveli sözcükleri duyduklarında dengelerini kaybederler ve damakları heyecandan kurur.

Peki hangi tarz konuşmalar cilve yapmanın en etkili türü olarak karşımıza çıkmaktadır?

Hemen listemizi verelim. İşte erkeğin yüreğini hoplatan konuşma tekniklerine birkaç örnek:

Risk ve tehlikeyi sevdiğini söyle. Her an riske girebileceğini ve korkmanın insanı güçsüz yaptığını belirt. Erkek bu risk meselesini –maalesef- sadece cinsel konularla alakalıymış gibi algılayacak ve müthiş heyecanlanacaktır.

İçinden geleni cesurca uygulayabileceğini vurgula. Bir şeyi yapmak istediğinde sadece tutkularını dinlediğini sık sık ifade et. Erkekler tutkularını takip ettiğini söyleyen kadınlar hakkında zihinlerinde çok renkli fanteziler kurmaktadır.

Argoyu çağrıştıracak ifadeler kullan. Ancak argo sözcüğünün bizzat kendisini kullanma. Yani erkek argo kelimeleri bildiğini ve sadece o an için kullanmadığını anlasın. Erkekler için argo bilen kadın, “geniş deneyimlere sahip kadın”dır.

Erkeği övecek ifadeler kullan. Erkekler de tıpkı kadınlar gibi övgü dolu sözcükler karşısında savunmasızdırlar. Onun yakışıklılığına ve farklılığına değin. Ancak olumlu dahi olsa çok fazla karşılaştırma yapma. Erkekler karşılaştırılmaktan pek hoşlanmazlar.

Erkeği özgür bırakan ve onun isteklerini reddetmeyeceğinizi ifade eden yumuşak bir dil kullanın.

  • “Ne zaman istersen…”
  •  “ Olur tabi ki…”
  •  “Yeter ki sen karar ver, gerisi kolay…”

tarzındaki ifadeler erkeğe özgüven vererek daha cesur davranmasını sağlar. Birçok durumda erkeği cesaretlendirmek gerekebilir. Çünkü erkekler çok yansıtmasalar da ikili ilişkilerde oldukça “korkak”tırlar.

erkeklerin zevk noktası (2)

Tahrik edici bakışlarla cilve nasıl yapılır?

Cilveli bakış, bir kadının en etkili silahlarından biridir. Bu bakış, çok basit bir tekniğe dayanır ve olağanüstü etkiye sahiptir.

Biraz gözlem ve birkaç alıştırma ile cilveli bakışı öğrenip uygulamak mümkündür.

Tahrik edici bakış normal bakıştan biraz daha uzun sürer. Fakat bu “uzun bakışma” üçüncü şahısları rahatsız edecek ve sizi zor durumda bırakacak kadar uzun tutulmamalıdır. Uzmanların tavsiyesi 3-4 saniyedir. Kendi içinizden sayı saymaya başlayın ve 6 sayısına ulaşınca bakışınızı başka tarafa çevirin. Tahrik edici bakışın en makul süresi budur.

Ancak bakışma süresinin tümünü erkekle göz göze kalarak geçirmeyin. Bakışmanın ortalarında bakışlarınızı hafifçe aşağı indirin ve erkeğin dudaklarına bakın. Sonra tekrar gözlerinizi yukarı kaldırıp gözlerine odaklanın. Emin olun ki bu bakışa maruz kalan erkeğin bütün dengesi sarsılacaktır. Erkekler bir kadının dudaklarına bakmasına alışık değillerdir. Her yeni deneyim gibi bu bakışma metodu da erkeğin heyecanının artmasını sağlayacaktır.

Beden dili ile cilve nasıl yapılır?

Bir kadın beden dilini kullanarak erkeğe etkili mesajlar verebilir. Beden dili ile kişi kendisini istediği gibi ifade edebilir. Üstelik beden dili sayesinde kadın her duygusunu rahatça dışa vurduğu halde ciddi sorumluluklara da girmemektedir.  

Yani beden dili ile kendisini ifade eden kadınlar, çok daha rahat davranabilmektedir. Bu özelliğinden ötürü beden dili en güvenilir cilve yapma metotlarından biri kabul edilir.

Peki kadınların beden dili ile yansıttıkları hangi hareketler cilve yapma  olarak algılanır? İşte en sık kullanılan ve en etkili beden dili ile cilve yapma hareketleri:

Kadının konuşurken saçları ile oynaması” ciddi bir cilve yapma hareketidir. Saçı geriye atma ya da saç uçlarını hafifçe kıvırıp bırakma, klasik cilve yapma hareketleri olarak görülse de çağları aşan ve günümüzde de etkisi bilinen hareketlerdir.

Cilve yapan kadın, zarif el hareketlerine yer verme”lidir. Özellikle ellerin sıkılmaması, yani avuç içinin görünüyor olması son derece önemlidir. Avuç içinin görülmesi iletişime açık olunduğunu gösterir. Ancak kadının yumruğu sıkılı ise bu Ben kendimi kapattım, iletişime açık değilim.” anlamına gelir.

Kadınların çantalarını, telefonlarını ya da anahtarlarını sıkı sıkı tutmaları ile bunları masaya ya da yere rahatça bırakmaları arasında önemli fark vardır. Çünkü kişisel eşyaların belli bir düzen içinde bırakması mesafeli diyalogları yansıtırken eşyaların rahatça etrafa dağıtılması serbest ve çok farklı alternatiflere açık bir ilişkinin habercisidir. Bunun sebebi erkeklerin “fetişist” olmaları yani kadının eşyalarına da haz unsuru gözüyle bakmalarıdır.

erkeklerin beden dilleri

Gülümseme yolu ile cilve nasıl yapılır?

Uzmanların “yaramaz kadın gülüşü” ya da “hınzır gülümseme” dedikleri bu harekette tahrik edici bir hava vardır.

İnsanların güzel bir espri karşısında ya da mutlu bir anlarında gülümsemeleri ile cilve yapmak amacıyla gülümsemeleri birbirinden çok farklıdır.

Cilve yapmak amacıyla gülümsemede “Ben senin benim hakkımda ne düşündüğünü biliyorum. Ben de seninle oyunlar oynamaktan zevk alıyorum. İkimiz de ne istediğimizi biliyoruz, değil mi?” anlamı vardır.

Kadının cilve yapmak amacı ile gülümsemesinde aslında “erkeği onaylama” anlamı da vardır. Gülümseyen kadın, şu anki gülümsemesinin aslında gelecekte yaşananların tahmini olduğunu belirtmektedir. Yani erkeğe “Ben neler yaşayacağımızı şimdiden görüyorum. Kendini bana bırak ve olacaklarının hazzını yaşa!” denilmektedir. Bazı erkekler bu mesajı alıp “zevkli bir yolculuğa çıkarken”  bazıları “körlükte ısrar” ederler yani hiçbir eyleme girişmezler.

Cilve nasıl yapılır, erkeklerin zevk noktaları, bir erkeği aşık ettirme, erkekleri etkileyen sözler gibi erkeğe dair her konuda size yardımcı olabilecek Erkeklerin Prensesi adlı  müthiş bir kaynak  önererek yazımızı noktalamak istiyoruz.

Kitaba ulaşmak için tıklayınız

Konu ile alakalı şu yazılar da ilginizi çekebilir

eski sevgiliyi unutmanın pratik yolları, 5 inanılmaz yol

 

eski sevgiliyi geri kazanmanın garantili yolları, 5 kesin yol