büyü belirtileri 19 işaret ile kesin çıkarımlar

Büyü belirtilerine dair 19 önemli detaybüyü belirtileri 10

“Büyü belirtileri nelerdir?”, “Büyülenmiş bir kişi nasıl davranışlar sergiler?”, “Uzman olmayan kişiler de büyü belirtilerinden hareketle büyünün yapılıp yapılmadığını anlayabilir mi?” sorularını sorduk ve sizler için çok kapsamlı bir yazı hazırladık.

Cevaplamaya son sorudan başlamak en doğru tavır olacak. Evet, uzman olmayan kişiler de büyü belirtilerinin neler olduğunu bilirse büyünün yapılıp yapılmadığını kolaylıkla tespit edebilir. Yeter ki hangi detaya dikkat edileceğini bilsin.

Bu yazımızda herkesin gözlemleri ile rahatça bir sonuca ulaşabileceği 19 farklı büyü belirtisine yer verdik. Burada ifade edilen belirtilerin en az 7 tanesinin görülmesi halinde büyü yapıldığına kanaat getirilebilir.

İşte pratik olarak tespit edilebilen 20 büyü belirtisi:

Büyü belirtileri 1

Ellere hakim olamama

Büyüye maruz kalan kişi ellerine bir türlü hakim olamaz. Ya elinde tespih, anahtarlık gibi bir eşya taşır ya da süreklilik gösterecek biçimde el hareketleri yapar. Üstelik kişinin daha önce bu tarz alışkanlıkları da yoktur.

Bazen kişi evde eline aldığı bir eşyayı farkında olmadan işyerine kadar götürebilir. Zira kişinin elleri çoğu zaman istem dışı hareket eder.

Alyansını devamlı olarak çevirmek, parmaklarındaki eklemleri çatırdatmak, eline kalemini veya gözlüğünü almadan konuşamamak en bariz büyü belirtileridir.

THE HOBBIT: THE DESOLATION OF SMAUG

Büyü belirtileri 2

Kapalı alan fobisi

Kendisine büyü yapılmış kişi kapalı alanlarda kalamaz.  Devamlı açık havaya çıkma eğilimi içindedir. Kış da olsa yağmurlu ve fırtınalı hava da olsa kişi kendisini dışarıda bulur.

Bazen dışarı çıkan kişi amaçsızca yürümeye başlar. Farkında olmadan çok uzun mesafeler yürüyen kişiye nereye gittiği sorulduğunda çoğu zaman kendisi de mantıklı bir cevap verememektedir.

Büyü belirtileri 3

Uyku düzeninde bozukluk

Uyuyamama, sabah ortalık aydınlanana kadar yatakta kıvranıp durma veya geceleri sebepsiz yere uyanıp bir daha uyumama büyü belirtisidir.

Özellikle kara büyüye maruz kalan kişi güzel bir uykuya adeta hasret kalmaktadır. Kişi devamlı olarak uyuma isteği duymakta fakat uyumak için yatağa girdiğinde bir türlü uyuyamamaktadır. Uyurken sarsıntı geçirme ve sık sık yataktan düşer gibi olma da büyüye işarettir.

Büyü belirtileri 4

Ayakkabılar durduğu yerde durmuyor

Ayakkabılar gözlemlenerek kişinin büyülenip büyülenmediği iki biçimde tespit edilmektedir. Birinci belirti ayakkabıların çok düzgün bırakılmalarına rağmen devamlı olarak karışmasıdır. Zaten medyumların çoğu büyü yapılıp yapılmadığını anlamak için öncelikle evlerdeki vestiyerlere ve ayakkabılıklara bakmaktadır.

Ayakkabıların büyü belirtisi olarak değerlendirildiği ikinci durum ise ayakkabıların çok hızlı eskimesidir. En kaliteli ayakkabılar dahi kendisine büyü yapılmış kişinin ayağında sadece birkaç günde yıpranarak giyilemez hale gelir.

Büyü belirtileri 5

Kulağı çınlamak, gaipten sesler işitmek

Birisinin kendisine seslendiğini zannetmek, kulağının içinde uğultular hissetmek ve ara sıra çan sesine benzer sesler işittiğini zannetmek büyü belirtisidir. Tabi bu durum bazı sağlık sorunlarının da habercisi olabilir. Bu nedenle büyü kaynaklı bir durum belirlemesi yapmadan önce tıbbi tetkikler yapmakta fayda vardır.

Kendisine ayırma ya da soğutma büyüsü yapılmış kadınlar sık sık ağlayan bebek sesi duyduklarını söylemektedir. Aynı şekilde rüzgarsız bir günde sanki rüzgarın esintisini duyuyor gibi olmak da büyü işareti kabul edilir.

büyü belirtileri 4

Büyü belirtileri 6

Bebekler elimden hiçbir şey almıyor

Üzerinde büyü olan bir şahıs en güzel oyuncakları ya da bebeklerin en sevdiği yiyecekleri dahi bebeklere uzattığında bebekler bunları almamakta ve geri çekilmektedir. Çünkü bebeklerdeki iç ses, büyüyü hemen fark etmekte ve doğal bir dedektör gibi büyüyü algılamaktadır. Büyüye maruz kalan kişi bu eşyayı bebeğin tanımadığı bir yabancıya verdiğinde bebek elini uzatmaktan çekinmeyecek ve eşyayı alacaktır.

Büyü belirtileri 7

Yoğun stres hali ve kimi ruhsal değişimler

Büyüye maruz kalan kişilerde şu gibi ruhsal değişimler gözlemlenmektedir:

  • Ani şekilde sinirlenmeler görülür. Tartışma gerektirmeyen konularda bile sevilen kişilerle şiddetli münakaşalara girilir.
  • Kişi büyük bir yalnızlık korkusu duyar. Yalnız kaldığında hemen bir arkadaşını arayıp yanına gelmesini ister.
  • Sürekli takip edildiği endişesine kapılır. Bir çift gözün devamlı kendisini takip algısını hissetmektedir.
  • Olaylar değerlendirilirken sürekli olarak olumsuz taraflar görülür, umut etmek neredeyse unutulur.
  • Daha önce kıymet verilen arkadaşlar artık aranmaz olur, vefa duygusu çok zayıflar.

Büyü belirtileri 8

Konuşamıyorum, kekeliyorum

Çok başarılı hatiplerin, politikacıların ve gazetecilerin dahi büyüye maruz kaldıktan sonra konuşma yeteneklerini kaybettikleri ve kendilerini heyecanla bekleyen insanları hayal kırıklığına uğrattıkları bilinmektedir.

Büyü kişilerin konuşmasını hem içerik hem de söyleyiş bakımından bozmaktadır. Büyülenmiş kişi bir türlü zihnini toparlayıp mantıklı bir konuşma yapamamaktadır. Ayrıca bazı sesler ve kelimeler uygun telaffuz edilmemekte hatta kısmi kekemelikler dahi görülebilmektedir.

büyü belirtileri 7

Büyü belirtileri 9

Kuran-ı Kerim okunan yerde duramama

Büyülenmiş kişiye sirayet eden, büyü Kuran okunur okunmaz kişiyi etkilemeye başlar. Kişinin bir an önce o ortamdan uzaklaşması için kişiye baskı yapar. Kişi de üzerindeki büyünün tesiri ile orayı terk etmek için büyük bir çaba içine girer.

Eğer bir kişi Kuran okunan yerde duramıyor ve çok fazla strese giriyorsa bilinmelidir ki büyünün zararlı etkileri söz konusudur ve kişi büyünün pençesine düşmüştür.

Büyü bozmanın en etkili yolu Kuran surelerini dua hükmünde okumaktır. Felak, Nas, Abese, Rahman ve İhlas sureleri çok etkili büyü bozma duaları biçiminde okunabilir. Bunun sebebi Kuran’ın Allah kelamı olması fakat büyü yapmanın şeytani bir çaba olarak kabul edilmesidir.

Gerçekten de büyü ile Kuran lafızlarını bir arada düşünmek mümkün değildir. Kuran okunan bir yerde büyünün hiçbir hükmü kalmaz. Bu nedenle kişinin Kuran’ın kısa surelerini devamlı olarak okuması insanı her türlü büyüden muhafaza eder.

Büyü belirtileri 10

Her şeyi unutuyorum, paramı harcadığım yeri bile

Unutkanlık, büyünün en yaygın bilinen belirtilerinden biridir. Ancak bu unutkanlık normal unutkanlıklardan daha baskın ve etkilidir. Zira kişi bazen gömleğini giymeden üstüne ceketini alabilecek kadar dalgın hale gelebilir. Günlük yaşamda yaptığı birçok şeyi unutma, yaşamındaki eski planlı programlı hayatı sürdürememe, faturaları ve ailesi ile ilgili önemli durumları hatırlamama büyü belirtilerinden sadece birkaçıdır.

Bazı mağdurlar paralarını bile nereye harcadıklarını bilmezler. Aynı yere birkaç defa ödeme yapan çok sayıda büyü mağduru insan bulunmaktadır.

Büyülenmiş kişi bu nispette yoğun bir unutkanlık ile mücadele ederken bazen geçmiş dönemde yaşanmış bir olayın devamlı hatırlandığı durumlar da yaşanmaktadır. Çocukluk ya da ilk gençlik döneminde yaşanan bir hadise defalarca kişinin zihninde dönüp dolaşıp tekrar yer edinmekte fakat kişinin kendisi de bu durumun neden gerçekleştiğini anlayamamaktadır.

Büyü belirtileri 11

Saçlarla fazlaca oynama ve saçı farkında olmadan çekme

Özellikle erkekler büyülendikleri zaman saçlarıyla oynama eğilimi içine girerler. Saçlarını çekme hatta bazen yalnızca tek bir teli alıp kökünden çekmek biçiminde de görülebilir. Kendi elleri ile saçlarını çeke çeke kendisine ciddi zararlar veren çok sayıda insan vardır.

Bazı el yazması kitaplarında kadınlardaki saç dökülmeleri ile deride meydana gelen tahrişlerin de büyü belirtisi olduğu söylenmektedir. Bizce böyle bir olayın yaşanması halinde öncelikli yapılması gereken şey bir doktorun görüşüne başvurmak olmalıdır. Çünkü saç dökülmesi ile deri tahrişleri kişi sağlığı açısından son derece önemli verilerdir. Eğer tıbbi herhangi bir veri sebep tespit edilememişse büyü en güçlü seçenek olarak öne çıkacaktır.

büyü belirtileri 3

Büyü belirtileri 12

Evcil hayvanların garip tavırları

Evcil hayvanlar da tıpkı bebekler gibi büyüyü hemen fark etmektedir. Evcil hayvanlar, üzerinde büyü olan kişiye karşı normal davranışlar sergileyememektedir. Ya kişiye karşı çok saldırgan olunmakta ya da kişiden çok fazla korkulmaktadır.

Kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvanların bir şahsa karşı çok farklı tavırlar sergilemesi büyüye işarettir. Bu konudaki en ilginç tavırları hiç şüphesiz ki muhabbet kuşları göstermektedir. Muhabbet kuşları büyülenmiş bir odaya girer girmez can havliyle kendisini kafesinin içinde oradan oraya vurmakta ve kendisini incitmektedir. Tabi bu arada müthiş derecede çığlık atarcasına ötmektedir. Kişi odadan ayrıldığı anda muhabbet kuşu sanki hiçbir şey olmamış gibi eski sakin haline dönmektedir.

Büyü belirtileri 13

Eleştirilere karşı sert tepkiler vermek

“Senin üzerinde büyü ya da nazar olabilir.” cümlesini duyan normal bir kişi karşıdaki kişinin sözlerinin doğru olup olmadığını kafasında şöyle bir tarttıktan sonra duruma göre makul bir cevap verir.

Gerçekten büyüye maruz kalan kişi ise bu sözü duyar duymaz köpürmeye başlar. Ağzına ne gelirse söyler. O kadar kırıcı bir tavır takınır ki karşıdaki kişiyi bu sözü söylediğine pişman eder.

Büyülenmiş kişi sadece büyü mevzusunda değil hayatın diğer alanlarında da çok fazla kibir sahibi olur. Bencillik ve başkasını küçük görme büyülenmiş kişinin karakteristik özellikleri sayılabilir. Çok az insanda ise büyülendikten sonra silik bir kişiliğe bürünme ve edilgen bir ruh yapısını yansıtma görülebilmektedir.

Büyü belirtileri 14

Ayna, ayna söyle bana niçin böyle buğulusun?

Büyülenmiş kişinin görüntüsünün aynalarda farklı yansıdığına dair pek çok filmde ilginç sahnelere rastlanmaktadır. Peki gerçekten de büyü kişinin aynadaki görüntüsünü bozar mı? Evet bozar. Yani bu detay sırf sinema sanatı için uydurulmuş bir durum değildir.

Ancak aynadaki görüntü kırılmalarını sadece büyüye maruz kalan kişi fark edebilir. Diğer insanların bakışları sırasında hiçbir farklılık göze çarpmayacaktır. Ancak kişinin kendisi değişimleri fark edecek ve belki de gördükleri karşısında ürkecektir.

Büyü belirtileri 15

Rüyada sık sık vahşi hayvanların saldırısına uğradığını görmek

Rüyalar, insan yaşamı hakkında çok değerli bilgiler vermektedir. Kimi rüyalar sadece bilinçaltının dışavurumu iken kimi rüyalar ise hayatımızın gidişatına dair çok önemli bilgiler vermektedir. Bu nedenle rüyada neyin, nasıl görüldüğü hayati bir önem taşımaktadır.

Büyülenmiş kişilerin en sık gördüğü rüyalar vahşi hayvanlar tarafından saldırıya uğradığını görme biçimindedir. Kurt, kaplan ve ayı gibi hayvanların kendisine saldırdığını rüyasında gören kişiye büyü yapılmış olma ihtimali vardır. Eğer bu tarz rüyalar sıklıkla tekrar ediyorsa artık büyü olma “ihtimali” yavaş yavaş “kesinlik” boyutuna varıyor demektir.

büyü belirtileri 2

Büyü belirtileri 16

Nefesin zayıflaması

Daha çok Orta Asya kökenli büyü kaynaklarında geçen bir büyü belirtisidir. Buna göre büyülenmiş kişinin nefesi normal bir insanın nefesinden çok daha zayıf olmaktadır.

Eskiden kişinin nefesinin zayıflayıp zayıflamadığını tespit etmek üzere suya üfleme deneyi yapılırdı. Bu deneyde orada bulunan insanların  önüne su doldurulmuş bir kap bırakılırdı. Önce büyüye maruz kalan kişi suya üfleyerek suyun ne kadarını taşırabildiğini denetlerdi. Ardından odada bulunan herkes suya sırayla üfleyerek suyu ne kadar taştığına bakılırdı. Eğer gerçekten ortada bir büyü varsa kişilerin nefes gücü arasında çok ciddi bir farklılık göze çarpacaktır.

Bu deneyi günümüzde de kimi medyumlar uygulamaktadır. Ancak bilinmelidir ki nefes zayıflığı sağlık sorunlarından da kaynaklanabilir. Bu nedenle büyü belirtisi gibi peşin bir hükme gitmemek ve önceliği bilimselliğe vermek en akıllıca tercih olacaktır.

Büyü belirtileri 17

Temizlik takıntısı

Ellerini devamlı yıkama, bir defa sabunlama yerine defalarca elleri sabunla yıkayıp tekrar durulama, gün içinde birkaç defa banyo etme, ev temizliğini yaparken yapılan temizliği bir türlü içine sindirememe gibi hastalık olarak algılanacak pek çok şey aslında temizlik takıntısından çok daha öte bir anlam ifade edebilir yani büyü belirtisi olabilir.

Zannedildiği gibi pasaklı olmak ve temizliğe önem vermemek asla büyü belirtisi değildir. Asıl büyü belirtisi aşırı derecedeki temizlik merakıdır.

Büyü belirtileri 18

Allah’ım bu benim yazım mı?

Büyü, kişinin yazı stilini çok büyük ölçüde bozmaktadır. Büyüye maruz kalmadan önceki yazı tarzı ile büyüye maruz kaldıktan sonraki yazı tarzı arasında çok ciddi farklılıklar vardır.

Kendisine büyü yapılan kişi çok yavaş yazmaya başlar ve yazı çirkin bir hal alır. Özellikle büyü kişinin oran algısını bozduğu için şahıs harflerin büyüklüğünü ayarlamakta zorlanacaktır. Bu konuda uzmanlaşmış kimi büyü üstatları kişiye sadece bir iki cümle yazdırarak ne tür bir büyüye maruz kalındığını kolayca tespit edebilmektedir.

Büyü belirtileri 19

Burası ne kadar da kasvetli bir ortam, üstelik bu koku da ne böyle?

Bazı durumlarda büyü kişilere değil mekanlara yapılır. Yani bir yer büyülenerek o ortama giren herkes etkilenmeye çalışılır. Eski dönemlerde saraylarda kimi odalar büyülenir, böylece ülkede iç karışıklıklar çıkarılırdı. Günümüzde de özellikle ailevi meselelerle ilgili yapılan büyülerde kişiye yönelik büyülerden ziyade mekana yönelik büyüler tercih edilmektedir.

Ancak dikkatli bir gözlem ile bir yerin büyülenmiş olup olmadığı tespit edilebilir. Her şeyden önce büyü yapılmış mekanlarda kişinin ruhuna sıkıntı veren ve kişiyi boğan bir hava vardır. Çürümüş meyve kokusuna benzeyen ancak tam olarak tarif edilemeyen bir koku duyulur. Ortamın ışıklandırması gündüz de gece de tam olarak yapılamaz. Çünkü büyü barındıran mekanlar hiçbir zaman “ışıklı” bir hal almamaktadır.

büyü belirtileri 6

Büyü yapmak 7 büyük günahtan biridir

19 adet büyü belirtisi sunduğumuz bu yazımızın sonunda önemli bir gerçeğe vurgu yapmak istiyoruz:  Büyü yapmak Kuran’ın Maide ve Felak surelerinde kesin bir dille yasaklanmıştır. Hz. Peygamberin de büyüyü lanetleyen sayısız hadisi mevcuttur. Yani büyü yaptırmak dinen caiz değildir.

 İslam uleması da büyü yapmayı kebairi ekabir yani 7 büyük günahtan biri kabul etmiştir. Bu nedenle müminlerin kesin bir şekilde büyüden uzak durmaları gerekmektedir.

En Etkili Aşk Duaları kitabı önerisi

Büyü yapmak günah olduğu halde pek çok insan özellikle aşk konusunda medyumların kapısını çalmakta ve bile bile günaha bulaşmaktadır. Çünkü aşk kişiye hiçbir zaman yapmayacağını yaptıran çok güçlü bir duygudur.

Fakat bilinmelidir ki medyumların dünyasına giren kişi hem çok büyük maddi külfetler taşımak zorunda kalmaktadır hem de büyü yapmanın ağır vebalını taşımaktadır. Üstelik çok ciddi paralar alındığı halde çoğu zaman çözüm de üretilememektedir.

Bu konuda sevgili okurlarımıza tavsiyemiz En Etkili Aşk Duaları kitabını okumalarıdır. Bu kitap konuyla ilgilenenler için başucu eseri olabilecek yetkinlikte başarılı bir çalışmadır. Unutmayınız ki büyü yapmak şeytani, dua etmek ise rahmani bir çabadır. Allah, kendisine dua eden kullarının dualarını layıkıyla işitendir.

Kitaba ulaşmak için tıklayınız

Şu yazılar da ilginizi çekebilir

gizli ilimler 12 farklı gizli ilim hakkında detaylı araştırma

 

Bu mutluluk duası harika etkili, asla kaçırmayın!