Bu yazıyı okumadan sabır duası yapmayın!

Sabir Duasi 1Bu Yazıyı Okumadan Sabır Duası Yapmayın!

Sevgili okurlar, sabır duası hakkında çok özel bilgiler aktaracağımız bu yazıda bu mübarek duaya dair çok önemli bilgilerle karşılaşacaksınız. Ve hatta, sabır duasının doğru yapılması halinde ne kadar etkili olacağına şaşıracaksınız. Dolayısıyla bu duayı tatbik edecekseniz eğer, yazıdaki hiçbir ayrıntıyı kaçırmamaya ve duanın bütün detaylarını öğrenmeye çalışmalısınız.

Evvela bu çok etkili sabır duası ile alakalı yaşanmış bir olay aktaralım:

Sabır Duasının Muazzam Gücünü Kanıtlayan Bir Olay

Osmanlı döneminde Mustafa isimli bir adam, işyerine doğru giderken karşılaştığı bir adam tarafından sürekli rencide edilir ve adam, Mustafa’nın kel olmasıyla sürekli olarak dalga geçer.

Tabi Mustafa bu durumu kafasına çok taktığı için, huzuru kaçar ve bu huzursuzluk, aile hayatına da yansır. Hatta oğlu ve kızını sürekli azarlamaya ve hanımı ile ciddi problemler yaşamaya başlar.

Mustafa, bu adamın söylemlerini takıntı haline getirdiği için adamla birkaç kez de kavga eder, ama adam biraz deli olduğu için söylemlerini devam ettirir.

Bunun üzerine Mustafa’nın mürekkep yalamış arkadaşlarından biri, ona sabır duası okumasını tavsiye eder. Mustafa, birkaç gün boyunca sürekli sabır duası okur ve bu muazzam dua, gerçekten de etkisini göstermeye başlar.

Öyle ki Mustafa, artık o adamın söylediklerini hiç kafaya takmaz ve adam da belli bir süre sonra söylemlerinden vazgeçer. Tabi sabır duası sayesinde Mustafa’nın aile mutluluğu ve huzuru da yerine gelir ve eskisi gibi huzurlu bir aile ortamına kavuşur.

Şimdi, sabır duasının nasıl okunacağına dair 5 madde yazarak duanın detaylarını geçelim:

Sabir Duasi 2

Sabır Duası Hakkında 5 Önemli Madde

  1. Allahu Teala, duaların kabulünü, bedensel ve ruhsal temizliğe bağlamıştır. Bu nedenle dua öncesinde mümkünse abdest alıp namaz kılmak daha faziletli ve bereketli olacaktır. Ne var ki bu, mutlaka uygulanması gereken bir bir uygulama değil.
  2. Seher vakti, insanoğlunun en huzurlu ve en dingin olduğu vakitler olduğu için mümkünse, seher vaktinde veya bu vakitlere yakın zaman dilimlerinde duayı tatbik etmek daha iyi olacaktır.
  3. Dualar, Allah katında kulun samimi yakarışı ve içten yalvarışı ile ölçülür. Bu nedenle sabır duası öncesinde de kalbimizdeki kötülükleri silip atarak içtenliğe ulaşmaya çalışmalıyız.
  4. Peygamber Efendimiz (sav) Allah’a dua ederken için için ve kısık bir ses tonuyla ve boyun eğerek Allah’ın dergahına yönelirdi. Bizim de o yüce peygamberi örnek alarak için için yalvarmamız gerekir.
  5. İslamiyet’te birçok değişik sabır duası aktarılır, ama Allah’ın izniyle en etkili dua birazdan aktaracağımız duadır.

Bu 5 maddeyi aktardığımıza göre, şimdi de sabır duasının nasıl yapılacağına geçelim:

Sabır Duası Nasıl Yapılır ve Hangi Esmalar Kullanılır?

Sevgili okurlar, bu duada 5 adet esma-yı hüsna (Ya Halim, Ya Rahmân, Ya Raûf, Ya Cemîl ve Vedûd esmaları) ve 3 adet sure (Fatiha Suresi, İnşirah Suresi, İhlas Suresi) okunur.

İşte yukarıdaki esmaları ve sureleri belli bir sırayla okuyarak sabır duasını tatbik etmiş olacağız, şöyle ki:

Evvela, 1 kez Fatiha Suresi, 1 kez İhlas Suresi ve 1 kez de İnşirah Suresi okunur ve bu sureleri okuduktan sonra eller semaya kaldırılır, içli içli şöyle dua edilir:

“Allah’ım, sen yüreğime ve ruhuma engin sabrını ve sınırsız tahammülünü bahşederek beni sabırsızlık çıkmazından kurtar. Allah’ım, sen bize Fatiha Suresi’nde, yalnız sana ibadet ederiz ve sadece senden yardım dileriz, dememizi buyurarak bizi kendi dergahına davet ediyorsun. İşte ben de bu mukaddes davete uyarak senden yüreğime inşirah ve dinginlik, sabır ve tahammül vermeni niyaz ediyorum. Bana merhametinle muamele et ve beni faziletine kavuştur. Âmin.”

Evet, yukarıdaki duayı içli içli okuduktan sonra, şimdi de Allah’ın güzel isimleri ile sabır ve tahammül, hoşgörü ve ruh dinginliği isteyeceğiz. Şöyle ki:

Sabir Duasi

Sabır Duası ve Allah’ın 5 Esma-yı Hüsnası

Ya Halim, Ya Rahmân, Ya Raûf, Ya Cemîl ve Ya Vedûd esmalarını sırasıyla okuyup her esmadan sonra da sabır duası için kısa bir dua okuyacağız.

Ya Halim Esması ve Sabır Duası

Önce, 33 kez Ya Halim ism-i şerifini okuyacağız, sonra da şu duayı yapacağız:

“Allah’ım, sen kullarına sükûnet ve gönül hoşluğu vererek onların kalbini sabır ve tahammül ile dolduran yegâne kudret sahibisin. Ne olur, benim kalbime de sükûnet bahşet. Âmin!”

Ya Rahmân Esması ve Sabır Duası

Şimdi de yine 33 defa Ya Rahmân okumalı ve Allah’a şöyle yakarmalıyız:

“Allah’ım, sen merhametin ve şefkatin sahibi olarak kullarının kalbine şefkat tohumları eken ve onlara hayatın farklı cilvelerine karşı tahammül gücü bahşeden merhametin kalbisin. Ne olur, benim kalbime de şefkat tohumu ek. Âmin.”

Ya Raûf Esması ve Sabır Duası

Yukarıdaki duanın ardından yine 33 defa Ya Raûf okumalı ve sonra şu duayı yapmalıyız:

“Allah’ım, kullarının arasına sevgi ve muhabbet bağları örerek onların birbirlerine muhabbetle bağlanmalarına kapı aralayan sensin. Benim de kalbime muhabbet örgüsü ör ve benim de olaylara karşı sabrımı arttır. Âmin.”

Ya Cemîl Esması ve Sabır Duası

Yine 33 kez Ya Cemîl ve sonra şu dua:

“Allah’ım, insan gözünün gördüğü bütün güzellikleri yaratan sen olduğun gibi kainattaki tüm iyilikleri de sen yarattın. Ne olur, benim yüreğime de sabır tohumu ek ve kalbime sükûnet nakşet. Âmin.”

Ya Vedûd Esması ve Sabır Duası

Ve son olarak yine 33 defa Ya Vedûd okumalı, sonrasında ise şu duayı yapmalıyız:

“Allah’ım, sevginin gönüllere taht kurması ve yüreklerde yeşermesi, ancak ve ancak senin kudretin ile mümkün olacaktır ve sen, sevginin yaratıcısı olan Vedûd isminle benim kalbimde de güzellik iklimi yaratacaksın inşallah. Âmin.”

Sabır Duası Hakkında 3 Önemli Detay

  1. Bu duayı bir hafta boyunca her gün okumak gerekir, çünkü duada sebat önemlidir.
  2. Bu duanın başkası yerine vekaleten yapılması da mümkündür. Örneğin çevrenizdeki sabırsız insanlar adına da bu duayı tatbik edebilirsiniz.
  3. Eğer aşk ve muhabbet duasına ihtiyacınız varsa şu kitabı (tıklayın) incelemenizi öneririz.

Çünkü yukarıdaki En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı, birçok kişiye aşk hayatında ışık tutmuş çok etkili bir kaynak; zaten kullanıcı yorumları da bunu söylüyor.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce yorum var.

 

İsterseniz şu yazılara da göz atabilirsiniz:

erkekleri anlamak üzerine 3 araştırmacıdan ilginç yorumlar

 

Aşk acısı nasıl geçer, 10 harika yol ve teknik

İlgili kelimeler: sabır duası