Bu yazıyı okumadan barışma duası yapmayın sakın!

barisma duasi 5Bu Yazıyı Okumadan Barışma Duası Yapmayın Sakın!

Sevgili okurlar, barışma duası hakkında en detaylı bilgileri ve en etkili duayı bulacağınız bu yazıda, belki de hayatınıza renk katacak muhteşem bilgiler öğreneceksiniz. Bu nedenle aktaracağımız bütün maddeleri ve dua metinlerini dikkatlice okumaya çalışın.

Barışma Duası Hangi Durumlarda Okunur?

Barışma duası olarak bilinen ve iki kişinin barışması için uygulanan dua, özellikle ayrılan sevgililerin yeniden bir araya gelmesi için tatbik edilir. Fakat bu dua, yalnızca eski sevgililerin yeniden barışması için değil, aynı zamanda araları bozulan karı kocanın veya iki samimi arkadaşın yeniden bir araya gelmesi için de uygulanabilir.

Kısaca, aktaracağımız barışma duası, her türlü küskünlüğün ve her türlü dargınlığın ortadan kalkması için gönül rahatlığı ile okunabilir.

Şimdi, duanın ayrıntılarına geçmeden evvel 5 çok önemli bilgi aktaralım.

Barışma Duası Hakkında 5 Hayati Bilgi

  1. Peygamber Efendimiz, dualarında Allah’ın esmaül hüsnasını sıkça kullanırdı, bu duada da Allah’ın esmaları yer alıyor. Özellikle bu esmaları okurken içtenlikle okumaya dikkat etmeliyiz. Bu esmaların okunma şekline birazdan temas edeceğiz.
  2. Yine aynı şekilde Kur’an-ı Azimüşşan’dan 2 sureye özellikle dikkat etmeliyiz, zira Kur’an sureleri de barışma duasının belkemiği sayılır. Aşağıda bu surelerin hangileri olduğunu ve nasıl okunması gerektiğini aktaracağız.
  3. Barışma duasını, başkası için vekaleten de tatbik etmemiz mümkün, örneğin çevremizde küs olan iki insanın bir araya gelmesi için de bu duayı “onlar adına vekaleten” yapabilirsiniz.
  4. Mümkünse duaya başlarken ortamın olabildiğince sessiz olmasına dikkat edin, çünkü bu duada odaklanmak oldukça önemlidir.
  5. Duayı uygularken bütün kalbinizle ve iman ederek ellerinizi semaya açmalısınız; çünkü bir kişinin inancı ne kadar kuvvetli ise o duanın kabule karin olması o kadar muhtemeldir.

Şimdi bu 5 önemli bilgiyi takiben barışma duasının nasıl yapılacağını izah etmeye başlayalım:

barisma duasi 3

Barışma Duası Nasıl Yapılır, Hangi Esmalar ve Sureler Okunur?

Bu çok etkili duada, 3 esmaya ve 3 sureye yer verilir. Ayrıca besmele ve Ayete’l-Kürsi’ye başvurulur.

Esmalar, Ya Rahmân, Ya Kuddûs ve Ya Azîz, sureler ise Fatiha, İhlas ve Nas Suresi. Tabi bu esmaların ve surelerin her biriyle alakalı özel dualar var ki, onlara da yazının devamında yer vereceğiz, şimdi sırasıyla neler yapacağımıza bakalım:

İlk olarak, sessiz bir ortam bulup kendimizi bütün endişelerden arındırıp tüm kalbimizle Allah’a yönelmeli ve kıbleye dönerek dizlerimizin üstüne çökerek ellerimizi açmalıyız.

Ellerimizi açıp gözlerimizi kapatarak bütün içtenliğimizle 7 kez besmele okumalıyız, 7 besmeleyi okuduktan sonra da 7 kez Ayete’l-Kürsi okumalıyız.

7 besmele ve 7 Ayete’l-Kürsi’nin ardından, gözlerimizi açıp 1 kez Fatiha, 3 kez İhlas ve 3 kez de Nas Surelerini okumalıyız.

Bu mübarek sureleri okuyup bitirince de şimdiye kadar okuduğumuz kutsal kelimeleri kendimize şefaatçi kılarak şu özel duayı can u gönülden, kısık bir sesle dile getirmeliyiz:

“Allah’ım, senin mukaddes besmele-i şerifini, mübarek Ayete’l-Kürsi’ni, muazzez Fatiha Suresi’ni, mübeccel İhlas Suresi’ni ve münezzeh Nas Suresi’ni kendime şefaatçi kılarak barışma duamın kabulü için sana içtenlikle el açıyorum. Bu mukaddes kelimelerinin yüzü suyu hürmeti için ve o gizli hazinelerinin hakkı ve hatırı için duamı kabul eyle. Âmin.”

Yukarıdaki özel dua, bir nevi kutsal sözcükleri kendimize vesile kılarak Allah’ın katında bize aracı olmaları için kullandığımız şefaatçiler idi. Nitekim Yüce Rabb’imiz Kur’an-ı Azimüşşan’da bize, “Allah’a yaklaştıran vesileler”den söz eder.

İşte barışma duasının belki de en mühim noktalarından biri de yine Allah’a arz edeceğimiz esmalar ve bu esmaların özel dualarından oluşacak. Duanın bundan sonraki bölümü oldukça önemli, bu sebeple daha dikkatli olmanızı öneririz:

Barışma Duası ve Esmaül Hüsnadan 3 Mukaddes Esma

Bundan sonraki kısımda, artık duanın son bölümüne geçmiş oluyoruz ve aşağıdaki esmalarla birlikte esmaların özel dualarını da içtenlikle okuyarak duamızı bitirmiş olacağız.

3 esmadan her birinde önce bir kez besmele çekecek, sonra esmayı belli bir sayıda okuyacak, sonra da esmanın özel duasını okuyacağız.

Şöyle:

1 besmele + 21 Ya Rahmân + Özel Dua.

1 besmele + 3 Ya Kuddus + Özel Dua.

1 besmele + 6 Ya Aziz + Özel Dua.

barisma duasi 4

Ya Rahmân Esmasının 21 Kez Okunması

Burada 1 kez besmele, 21 defa Ya Rahmân ve aşağıdaki özel dua:

“Kâinatın nizamı ve dengesi kudret elinde olan Allah’ım, senin mümin-kâfir ayırt etmeden her kulunun ihtiyacına merhametle cevap verdiğini biliyor ve sana iman eden bir kul olarak izzet dergahından merhamet dileniyorum. Rahmân isminin azameti ve izzetine sığınarak senden barışma duasının kabulü için yardım diliyorum. Âmin.”

Ya Kuddûs Esmasının 3 Defa Okunması

Yine 1 kez besmele, 3 defa Ya Kuddûs ve şu özel dua:

“Evrenin yıldızlarından zerrelerine kadar her varlığına temizlik ve estetik bahşeden sonsuz ilmine iltica ederek, kâinatı süsleyen nezafetin gönüllerimize mutluluk bahşeden feyzinden medet umarak bana kalbimdeki halis niyete göre muamelede bulunmanı niyaz ediyorum. Âmin.”

Ya Azîz Esmasının 6 Kez Okunması ve Barışma Duası

Yine 1 kez besmele, 6 kez Ya Azîz ve son olarak Ya Azîz’in şu özel duasını okuyacağız:

“Hiçbir varlığın kendisine ortak olamayacağı izzetin ve azametin sahibi yalnız sensiz ey Azîz; sen, kendine kulluk eden mümin kullarına yürek dolusu onur ve kucak dolusu mutluluk veren yegâne ihsan sahibisin. Beni de ihsanının billur ışığından mahrum etme ve barışma duamı kabul eyle. Âmin.”

Evet sevgili okurlar, Kur’an-ı Azimüşşan’ın surelerinden ve Allah’ın mukaddes esmalarından feyiz ve bereket umarak tatbik ettiğimiz barışma duası böylelikle bitmiş oluyor. Fakat bu noktada son 3 hatırlatmanın da altını çizmeliyiz:

Barışma Duası Hakkında 3 Hatırlatma

  1. Bu duayı sadece 3 gün üst üste okumak gerekir, Allah’ın izniyle duamız 3 gün içinde kabul olur.
  2. Barışma duası, bir büyü falan değildir dolayısıyla mümin kardeşlerimiz gönül rahatlığı ile tatbik edebilir.
  3. Ayrıca En Etkili Aşk ve Muhabbet Duaları Kitabı adlı harika çalışmaya da bakmanızı öneririz.

Kitaba ulaşmak için şuraya (tıklayın) bakabilirsiniz.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

Gideceğiniz sayfada bunlar gibi daha yüzlerce yorum var.

 

Konuyla ilgili şu yazıları da incelemek isteyebilirsiniz:

Bu kaşık büyüsü 2 günde kesin etkili ve garantili!

 

erkeklere sorulacak sorular 5 farklı kategoride 30 adet soru

İlgili kelimeler: barışma duası