Bu istek duası beni hayata bağladı mutlaka oku!

istek duasiBu İstek Duası Beni Hayata Bağladı! Mutlaka Oku!

Sevgili okurlar, bu yazımızda size muhteşem etkili bir istek duası aktarıp bu duaya dair bilmeniz gereken bütün önemli hususların altını çizeceğiz. Ayrıca bu muazzam duanın içtenlikle ve kurallarına riayet edilerek yapıldığında ve ne kadar etkili olduğunu da göreceğiz.

Kısaca istek duasına yönelik bu yazımızı bitirdiğiniz zaman Allah’ın izniyle sizi her türlü dileğinize ulaştıracak harika bir dua öğrenmiş olacaksınız. Tabi, yazıdaki ayrıntıları kaçırmamak şartıyla. O halde başlayalım:

İstek Duası Hakkında 5 Çok Önemli Nokta

  1. Sevgili okurlar, istek duası beni hayata bağladı. Çünkü hayatta en çok istediğim arzuma, bu dua vesilesi ile kavuştum. Ve sonra bu duayla alakalı daha çok araştırma yaptığımda gördüm ki hemen duayı olması gerektiği gibi yapan hemen hemen herkes, muradına kavuşmuş. İnşâallah sıra sizde.
  2. İslâm alimlerinden Bişr-i Hafi bu dua hakkında şunları söyler:

“Şimdiye kadar hangi isteğim ve emelim için bu duaya başvurduysam Yüce Allah, bana arzumun karşılığını verip ihtiyacımı giderdi. Her mümin, bu duanın bereketine inanmalı ve her kul, bu duanın feyzinden istifade etmelidir. Bu duayı içtenlikle yapan her kul, Allah’ın izniyle muradına kavuşur.”

  1. Alimler, yüzyıllar boyunca birbirinden farklı onlarca istek ve dilek duası aktarmışlardır, ne var ki bunlardan bazıları daha etkilidir. İşte bizim aktaracağımız bu dua da, içinde Allah’ın esması ve sureleri olduğu için en etkili dualar içerisinde yer alır.
  2. Bu duada niyet kısmı oldukça önemlidir, çünkü niyeti olmayan dua, kanadı kırık kuşa benzer. Özellikle de istek duası gibi çok geniş taleplere yönelik bir duada, niyet kısmı, kuşun kanadı benzetmesinden öte bir mana taşır. Zaten bu yüzden duamıza niyetle başlayacağız.
  3. Duamızı tatbik ederken muhakkak sakin ve dingin bir ortama ihtiyacımız var, bununla beraber ortamın dinginliği yeterli değil, aynı zamanda bizim ruh halimiz de olabildiğince dingin olmalı. Yani bu duada temel etkenin sükûnet olduğunu söylemeliyiz.

istek duasi 4

İstek Duası Nasıl Yapılır?

Evvela, mümkünse bir seher vaktinde, mümkün değilse günün herhangi bir saatinde kendimizi huzurlu hissettiğimiz bir anda sessiz bir ortam bulup oturmalıyız.

Kendimizi, birazdan Allah’ın huzuruna çıkacak olmanın huzuru ve bilinci ile motive etmeli ve kıbleye dönmeliyiz. Kıbleye dönüp ellerimizi Allah’ın dergah-ı merhametine açarak ve gözlerimizi kapayarak 21 kez euzu besmele (euzu billahi mineşşeytanirracim bismillahirrahmanirrahîm) okumalıyız.

Euzu besmelenin ardından da gözlerimizi açıp 3 defa aşağıdaki niyeti okumalıyız:

“Allah’ım, sen içimde bir ukde gibi duran isteğimin ve arzumun farkında olansın ve hatta o arzumu yaratansın. Sen, kendi yarattığın isteğe can vererek onun gerçekleşmesini de temin etmeye güç yetirensin. Zaten sen bir şeye olur dedikten sonra o şeyi engellemek kimin haddine düşer? Besmele-i şerifin hatırı için benim isteğime de izin ver ve onu yarat. Âmin.”

Bu niyet cümlelerini söylerken aklımızda sürekli olarak muradımızı ve isteğimizi tutmaya çalışacağız.

İstek Duası ve 2 Surenin Gücü

Niyet cümlesini 3 kez okumayı takiben, yine gözlerimizi kapatıp içimizden 3 kez euzu besmele çekmeli, sonra da 3 kez Fatiha Suresi’ni, 7 kez de İhlas Suresi’ni okumalıyız.

3 euzu besmele + 3 Fatiha (elham) + 7 İhlas (kulhuvallah) okuduktan sonraysa yine gözlerimizi açıp 1 defa şu özel duayı yapmalıyız:

“Allah’ım, besmele-i şerifinde geçen Rahmân ve Rahîm isimlerini duama vesile kılarak, Fatiha’da geçen Rabbülâlemin ismine sığınarak ve İhlas’ta geçen Ehad ve Samed esmalarının feyzine iltica ederek sana yöneliyorum. Bütün bu mukaddes isimlerinin bereketini ve azametini kendime şefaatçi yaparak masum isteklerle merhamet kapını çalıyorum ve duamın kabulünü niyaz ediyorum. Âmin.”

Bu özel duayı bitirince de bundan sonraki aşamada, Allah’ın 3 esma-yı hüsnası ile duamıza son vereceğiz. Fakat duanın asıl önemli kısmının bundan sonraki bölüm olduğunu hatırlatmalıyız.

Bu aşamada, Ya Azîz, Ya Kuddûs, Ya Sübhân ve Ya Hâlık esmalarının her birinin değişik sayılarda okuyup her esmanın özel duasına başvuracağız. Şöyle ki:

istek duasi 1

 

3 besmele + 7 Ya Azîz + 1 Özel Dua

3 besmele + 21 Ya Kuddûs + 1 Özel Dua

3 besmele + 7 Ya Sübhân + 1 Özel Dua

Şimdi, yukarıda özetlediğimiz kısmı daha anlaşılır şekilde aktarıp özel duaları da yazalım.

Yukarıda Fatiha ve İhlas Sureleri’ni okuyup bu surelerin özel duasını yaptıktan hemen sonra, yine gözlerimizi kapatıp besmele ve esmaları okuyacağız.

Besmele-i şerifleri ve esmaların adetlerini gözü kapalı bir şekilde okuduktan sonra da gözlerimizi açıp o esmanın özel duasını okuyacağız. Başlıyoruz:

7 Ya Azîz ile İstek Duası

Evvela, 3 besmeleyi ve 7 Ya Azîz’i gözlerimiz kapalı olmak suretiyle okuyacak, sonra da 1 kez şu özel duamızı gözlerimizi açarak yapacağız:

“Allah’ım, izzetin ve azametin, celalin ve ulviyetin, yüceliğin ve büyüklüğün, gönüllerimizde daima yanan bir meşale gibi. Senin kudretin, biz aciz kullarına neşe ve huzur veriyor. Dara düştüğümüzde senin kudretin ile avunuyoruz, başımız sıkıştığında azametine iltica edip teselli buluyoruz. Şimdi de dara düşen ve kapına gelen şu kulunun duasına cevap ver. Âmin.”

21 Ya Kuddûs ile İstek Duası

Bu duayı takiben yine (gözlerimizi kapatıp) 3 besmele ve 21 Ya Kuddûs okuyarak şu duayı gözlerimizi açarak 1 kez okuyacağız:

“Allah’ım, temiz gönüllere temizliği aşılayan sensin. Güzel düşünceleri insanın kalbine ilka eden de sensin. Yüreğimiz her burkulduğunda bize kendi katından huzur ve teselli dağıtan sensin. Gönülleri hüzün kirinden ve ıstırap pasından temizleyip neşe ile süsleyen de sensin. Sen, kâinatın her varlığına nezafeti öğrettiğin gibi her kulunun kalbine de temiz bir arzu nakşettin. Benim kalbime nakşettiğin bu arzuyu da ifa et. Âmin.”

7 Ya Sübhân ile İstek Duası

Ya Kuddûs’ün yukarıdaki özel duasından sonra, yine 3 kez besmele, 7 defa da Ya Sübhân okuyacak ve 1 defa da şu duayı yapacağız:

“İlâhî, sen kullarına sadece kendine ibadet etmeleri şerefini nasip ederek onları yüce bir makama layık gördün. Sen, kullarına özel olarak dizayn ettiğin koca evreni mükemmel nasipler ile donatarak onların önüne serdin. Biz de buna karşılık seni hamd ile tesbih ediyoruz, azametine yakışır şekilde seni takdis ediyoruz. Azametin hatırı için duamı kabul buyur. Âmin.”

Evet, istek duamızı bu özel duayla tamamlamış oluyoruz. İnşâallah bu duayla amacınıza kavuşur, gönlünüzün muradına erişirsiniz.

Tam da bu noktada size çok güzel bir çalışmayı tanıtmak isteriz: Mucizevi ve Sırlı Dualar Külliyatı

Bu güzel çalışmaya bakmak isterseniz şuraya (kitaba ulaşmak için tıklayın) bakabilirsiniz.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

Gideceğiniz sayfada buna benzer mucizevi birçok yorum var, bu, sadece bir kısmı.

 

İsterseniz şu yazılara da göz atabilir, daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bu güzellik duası, 2 günde etki ediyor!

 

hüddam ya da cin taifesinden köle aşıklar

İlgili kelimeler: istek duası