Bu huzur duası şaşırtıcı derecede etkili ve muhteşem!

huzur duasi 7Bu Huzur Duası Şaşırtıcı Derecede Etkili ve Muhteşem!

Sevgili okurlar, şaşırtıcı derecede etkili olan bir huzur duası üzerine tüm detayları aktaracağımız bu yazımızda, her müslümanın bilmesi gereken bu duaya dair 5 önemli gerçeği de dile getireceğiz. Lütfen, yazının tüm noktalarını dikkatlice takip edin ve bu çok etkili duanın işlem basamaklarını yanlış uygulamayın.

Huzur Duası Ne İçin Yapılır?

Bu dua, huzurun ve sükûnetin en güzel halini insana yaşatan ve insanı sıkıntı ve stresten uzak tutan ilâhî bir esinti gibidir. Bu huzur duası, günlük hayatın stresi ile kalbi sıkışan ve ruhu daralan veya vahim bir olayın etkisinde kalarak üzüntüye gark olan herkesin okuyup tatbik edebileceği güzel bir duadır. Kısaca, dinginlik ve huzur, mutluluk ve ferahlık isteyen herkes, bu duanın feyzine iltica edebilir.

Huzur Duası Hakkında 5 Önemli Gerçek

  1. İslâm alimleri, birçok huzur duasından söz edip değişik dualar aktarırlar. Bizim aktaracağımız dua da, bunlardan bir tanesi ve belki de en etkili olanı.
  2. Bu duada, hem Allah’ın esmaül hüsnasından 7 mukaddes isim, hem de Kur’an-ı Kerim’den 2 sure yer aldığı için duanın etkisi Allah’ın izniyle çok daha fazladır.
  3. Dua içerisinde, esmaül hüsnanın ve surelerin özel Türkçe duaları olacak, mümkünse bu Türkçe duaları içtenlikle ve hissederek okuyun.
  4. Duaya başlamadan evvel, abdest almanız mümkünse güzelce abdestinizi alın; tabi abdestin şart olmadığını da dile getirmeliyiz.
  5. Öncelikle sessiz bir yer bulup duaya öyle başlamalısınız, çünkü sizi hiç kimsenin rahatsız etmeyeceği bir ortam, duaya odaklanmanız için daha faydalı ve verimli olacaktır.

huzur duasi 2

Huzur Duası Nasıl Yapılır?

İlk önce, (mümkünse) abdest almalı ve sessiz bir ortama geçerek bizi kimsenin rahatsız etmeyeceğinden emin olmalıyız. Bunu yaptıktan sonra kıbleye doğru dönerek ellerimizi açmalı ve ayakta iken 3 kez besmele-i şerif okumalıyız.

3 besmele-i şerifin ardından da yavaş yavaş oturup diz üstü çökmeli ve yine ellerimizi açıp 7 kez Ayete’l-Kürsi okumalıyız.

7 Ayete’l-Kürsi’yi de okuduktan sonra, aşağıdaki gibi dua etmeliyiz:

“Allah’ım, sen rahmeti sonsuz olan Arş-ı Ala’nın yüce Rabb’i Rahmân’sın. Sen, merhametinle yüreklerimize sükûnet ve huzur bağışlayan ve aklımıza istikamet veren Rahîm’sin. Rahmân ve Rahîm esmalarının hatırı için, besmele-i şerifin ve Ayete’l-Kürsi’nin hatırı için, senden huzur ve saadet dilenen bu ellerin dileğine cevap ver. Âmin.”

Bu duanın ardından, Fatiha ve İhlas Suresi ile ilgili bölüme geçip duanın ikinci kısmını tatbik ediyoruz; şöyle ki:

huzur duasi 3

Huzur Duası ve 2 Sure

Burada, ellerimiz semaya, yüzümüz de kıbleye dönük iken 7 defa Fatiha Suresi’ni, 7 defa da İhlas Suresi’ni okuyup bu surelerin feyzinden istifade etmeye çalışmalıyız.

7 Fatiha (elham) ve 7 İhlas (kulhuvallah) okuduktan sonra ise, şu duayı 3 kez tekrar edeceğiz:

“Dualara icabet edeceğini bize Yüce Kitabın Kur’an-ı Azimüşşan’da bildiren vaadinin sonsuz doğruluğuna istinat ederek senden duamın kabulünü talep ve niyaz ediyorum Allah’ım. Âmin.”

Yukarıdaki duayı 3 defa tekrar edip bütün samimiyetimiz ile Allah’a yöneldikten sonra, huzur duasının son kısmı olan esma boyutuna geçiyoruz.

Esma boyutunda 7 adet esmanın değişik sayılarda okunması ve bu 7 esmanın özel duaları var. Bu kısımda evvela, 7 adet esma okunup bitirilir, sonrasında da bu esmaların özel duaları okunur.

Esmalar ve okunma sayıları şöyle:

Ya Câmi : 23 defa
Ya Cemîl : 33 defa
Ya Azîz : 7 defa
Ya Celil : 7 defa
Ya Vedûd : 3 defa
Ya Kerim : 21 defa
Ya Şâhid : 33 defa

huzur duasi 6

Huzur Duası ve 7 Esma-yı Hüsna

Yukarıdaki 7 esmayı ve karşılarında yer alan okunma sayılarını tam olarak okuyup bitirdikten sonra, bu esmaların özel dualarını 1’er kez okuyacağız. Yani yukarıdaki esmaları okuduktan sonra aşağıdaki duaların hepsini 1 kez sırasıyla okuyup huzur duamızı bitirmiş olacağız:

“Ya Câmi, her varlığın içini ve dışını birbirine bağlayan ve her varlığa ihtiyacı olan her şeyi bahşeden sonsuz hikmetin ve merhametin, şüphesiz benim huzurumu da temin etmeye kâfidir.

Ya Cemîl, güzelliği ilmek ilmek yüreklerimize işleyen cemalin, aklımızda yatan huzursuzluğun ve mutsuzluğun üstesinden gelmeye de kadirdir. Ne olur, sana içtenlikle açılan bu ellere huzur bağışla.

Ya Azîz, izzet ve azametin sayesinde her varlık, taşkınlık yapmaktan haya eder. Senin izzetin ve kibriyan ile kalplerimiz huzur ve sükunet bulur. Varlığının azameti ve yüreklere dokunan huşuu hatırına duama cevap ver.

Ya Celil, kâinatta en küçük mahlukattan en büyük varlıklara kadar her şeyi kudret elinde tutan adaletin ve her varlığa vakar veren izzetin hatırına beni huzura ve sükûnete eriştir.

Ya Vedûd, her varlığın yürek ülkesinde aşk ve muhabbet duygusunu hükümran eden yüce muhabbetin, biz insanları birbirimize şefkatle muamele etmeye sevk ederek bizi huzura kavuşturur. Ne olur, benim de yüreğimi huzurun hüküm sürdüğü muhteşem bir iklime dönüştür.

Ya Kerim, ihsanının billurdan ışığı ve kereminin revnaklı ışıltısı sayesinde tüm mahlukat, senin dilediğin şekilde hareket edip sana can u gönülden teslim olmanın tesellisi ile mest ve hayran durumdadır. Bu teselli, bizim de yüreklerimize merhamet ve huzur esintileri döksün. Âmin.

Ya Şâhid, varlığı ve varlık alemini kabza-yı tasarrufunda tutan ve onları her daim müşahede eden sonsuz ilmin, tüm mahlukata saadet dolu ömürler yaşatır. Senin şahitliğin sayesinde, her an mutluluğu ve sükûneti duyumsar, daima huzura ereriz. Bizi bu huzurdan ayırma. Âmin.”

Evet sevgili okurlar, yukarıdaki dua cümleleri ile huzur duasını noktalamış oluyoruz. Burada ufak bir öneride bulunarak yazımızı noktalamak istiyoruz:

Eğer hayatına pozitif anlamda katkı sunmak istiyorsanız Mucizevi ve Sırlı Dualar Külliyatı isimli çalışmaya bakmanızı öneririz.

Kitaba buradan (buraya tıklayın) ulaşmanız mümkün.

İsterseniz şu yazılarımızı da gözden geçirebilirsiniz:

en etkili 6 aşık etme büyüsü ve 7’nci yol

 

ayırma büyüsü ya da sihri miftah nedir nasıl yapılır nasıl bozulur

İlgili kelimeler: huzur duası