Ayetel kürsi duası ve 3 gerçek mucizesi bu yazıda

ayetel kursi duasi

 

Ayetel Kürsi Duası ve 3 Gerçek Mucizesi Bu Yazıda!

Not: Son kelimesine kadar okuyun ve siz de mucizeye şahitlik edin.

Değerli mümin kardeşlerim, bugün sizlere Ayetel Kürsi Duası hakkında 3 inanılmaz gerçek sırdan söz edeceğiz. Ve yazının devamında da bu 3 inanılmaz olayın temelinde yer alan Ayetel Kürsi Duasının özel şeklini aktaracağız.

İlkin şunun altını çizelim: Bu yazıda aktaracağımız Ayetel Kürsi Duası, hayatınızı değiştirip daha mutlu ve daha huzurlu bir hayata yelken açmanıza vesile olacaktır inşâallah. Çünkü birazdan okuyacağınız 3 gerçek olayın hepsi, Ayetel Kürsi Duasının özel şekli ile alakalı.

Bu özel duada, Ayetel Kürsi’nin Allah’ın 3 esma-yı hüsnası ile (Ya Kuddûs, Ya Cemîl, Ya Vedûd esmaları ile) birlikte okunması söz konusu ve aşağıdaki 3 ilginç sırlı olayı yaşayan herkes, bahsini ettiğimiz ve birazdan aktaracağımız özel duayı okuyarak hedeflerine ulaştılar. İnşâallah bu özel dua, bize de yeni bir hayatın kapılarını açacak.

Çok önemli not: Okuyacağınız 3 ilginç olay, Ayetel Kürsi Duasının her derde deva ve her dileğe cevap olabileceğini kanıtlar niteliktedir. Dolayısıyla sizin de derdiniz veya dileğiniz ne olursa olsun, bu duayı okuyarak Allah’ın yardımına ve inayetine mazhar olabilirsiniz inşâallah.

3 inanılmaz olaydan sonra, “Her Türlü İsteğe Cevap Veren Ayetel Kürsi Duası Nasıl Yapılır?” başlığı altında duanın tüm ayrıntılarına yer vereceğiz.

Not: Okuyacağınız 3 olayın hepsini farklı kişiler anlatıyor. Biz de onların anlatımlarını yazıya aktardık.

Ayetel Kürsi Duasının 1. İnanılmaz Olayı

Ben, bir yıl önce kocamdan ayrılmıştım. Aramızda şiddetli anlaşmazlıklar olduğu için kocamla bir türlü anlaşamıyor ve geçinemiyorduk. Nihayetinde kocam beni terk etti ve ben de 2 çocuğumla birlikte çaresiz kaldım.

Kocamın beni terk etmesi üzerine dul olan annemin yanına sığındım ve orada çaresizce yaşamaya devam ettim. Her gün mutsuzdum ve hayattan umudumu kesmiştim. Hatta kimi zaman intihar etmeyi bile düşünüyordum. Çocuklarım Aslı ve Mert, tek dayanağım idi. Kocam, çocuklarını çok sevmesine rağmen onları 5-6 aydır bir kez bile arayıp sormamıştı.

Bir gün, annemin eski arkadaşlarından biri olan Meral abla bize geldi. Tabi ben, durumumu ve başımdan geçenleri anlatınca bana Ayetel Kürsi Duasını tavsiye etti. Ben, dualara fazla inanmazdım ama yine de bir sabah ne olur ne olmaz diyerek Ayetel Kürsi Duasını okudum.

O sabah duadan hemen sonra kalbime bir genişlik geldi ve yorulduğumu hissettim, gittim uyudum. Rüyamda kocamın eve geldiğini gördüm. Uyandığımda çok mutluydum. Aradan bir gün geçti ve kocam, tekrar bize dönerek pişman olduğunu ve bizi çok sevdiğini dile getirdi.

Kocamın en dikkat çekici cümlesi şu oldu benim için: “Dün sabah senin sesini duydum ve kalbim tekrar senin aşkınla doldu. Sana aşığım.”

Benim Ayetel Kürsi Duasını yaptığım zamanda kocam benim sesimi duymuş demek ki. Çok şükür şimdi çok mutluyuz.

ya vedud 1

Ayetel Kürsi Duası, 2. Gizemli Olay: Sevgi’nin Hastalıktan Kurtuluşu

Ben Mustafa, Samsunlu bir esnafım. Kızım Sevgi doğuştan sakattı. Tam 10 yıl onun hastalığına çare bulmak için uğraştık. Bu uğurda şimdiye kadar 100 milyardan fazla param gitti. Ama ne çare, kızım hiçbir şekilde düzelmiyordu. Kızımın en büyük arzusu olan yürüme arzusunun yerine gelmemesi beni harap ediyordu. Bir baba olarak, kızımın bu isteğini gerçekleştiremediğim için kan ağlıyordum.

Doktorlar, bir ameliyattan söz ediyorlardı ama bu ameliyatın risk oranı % 98 idi. Yani kızımın ölme olasılığı çok yüksekti.

Bu şekilde içimiz kan ağlayarak yaşayıp giderken bir gün kızım yanıma gelerek bana şunları söyledi: “Baba ben artık iyi olacağım. Rüyamda bir dede, bana iyi olacağımı söyledi.”

Kızımın bu sözleri beni şaşırttı ve aynı gece rüyamda, bir yaşlı adamın bana şunları söylemesi ile uyandım: “Sevgi artık iyi olacak, Allah’ın izniyle Ayetel Kürsi Duası ona çare olacak.”

Uyanır uyanmaz Ayetel Kürsi okumaya başladım, aynı zamanda nasıl olduysa Allah’ın Ya Kuddûs, Ya Cemîl, Ya Vedûd isimlerini defalarca tekrar ettim.

Biraz sonra kapı açıldı, kızım Sevgi içeri girdi. Gördüğüm manzara karşısında hayretten küçük dilimi yutacaktım neredeyse. Sevgi yanıma geldi ve şunları söyledi: “Baba, o yaşlı adam bana Ayetel Kürsi Duası okumamı söyledi. Ayrıca Ya Vedûd, Ya Cemîl ve Ya Kuddûs dememi istedi. Bak artık düzeldim. Yürümek ne güzelmiş baba.”

Ayetel Kürsi Duasının 3. Gizemli ve Şaşırtıcı Olayı: Cansu ve Kağan’ın Başından Geçenler ve Hazret-i Hızır

Ben Cansu, İzmirliyim. Abim Kağan, yıllardır kötü işler yapıyordu ve bu yüzden kapımıza defalarca tanımadığımız insanlar dayandı. Fakat bu sefer gelenler, abimden tam 150 milyar istiyorlardı ve eğer bir hafta içerisinde bu parayı temin etmezse evdeki herkesi öldüreceklerini söylüyorlardı. Abim Kağan, kara kara düşünmeye başlamıştı. Onunla konuştuğumda bana şunları söyledi: Bak Cansu, bunların şakası yok. Bizi öldürecekler!”

Kağan abimin bu sözleri üzerine olayın ciddiyetini anladım ama yapacak hiçbir şeyimiz yoktu. Ben bu sözlerin ağırlığı altında yatağa girdim ve rüyamda tanımadığım bir adamın bana Ayetel Kürsi Duasını okumam gerektiğini söylemesine şahit oldum. Adam, aynı zamanda, ben Hızır’ım, dedi.

Uyandığımda Ayetel Kürsi okumaya başladım ve bu arada lise yıllarımda ezberlediğim esmalardan Ya Vedûd, Ya Cemîl ve Ya Kuddûs esmalarının dilime dolandığını fark ettim. Sanki bu duaları ben okumuyordum, başkası benim yerime okuyordu.

Bu olayın ardından gönlüme neşe doldu ve kendimi dışarı atıp birkaç saat dolaştım. Sanki farklı bir şehirde dolaşıyordum, neden sonra rüyamda gördüğüm ihtiyar zatın karşımda belirdiğini fark ettim. Bana tebessüm ederek yere bak dedi. Yere bakınca ayağını yere vurdu, ayağını vurduğu yerden çimenler çıkmaya başladı. Yürüdüğü her yer yemyeşil çimenlerle doldu.

Sonra çimenlerin üzerinde bir çanta olduğunu fark ettim. Bana, şu çantayı al ve Ayetel Kürsi Duasına devam et, dedi.

Çantayı alıp eve geldim, anneme olayı anlattım, o da şok oldu ve hemen çantayı açıp içine baktı. Çantada deste deste paralar vardı, paraları saydığımızda tamı tamına 150 milyar olduğunu gördük. Ben o günden sonra hep Ayetel Kürsi Duası okudum.

Evet, Ayetel Kürsi Duası ile alakalı yukarıdaki inanılmaz olayları aktardığımıza göre şimdi de duanın yapılışına geçelim:

ayetel kursi duasi 2

Her Türlü İsteğe Cevap Veren Ayetel Kürsi Duası Nasıl Yapılır?

Önce 7 kez Ayetel Kürsi okunur. Türkçe okunuşu aşağıda:

Bismillahirrahmânirrahîm.
Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard. Men zellezî yeşfeu indehû illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azîm.

Sonra, Ayetel Kürsi’nin anlamı (yani Türkçe meali) 7 kez okunur. Türkçe meali aşağıda:

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
Allah ki, O’ndan başka ilah yoktur. O hayydır, kayyûmdur.
Kendisine ne uyku gelir ne de uyuklama.
Göklerde ve yerdekilerin hepsi O’nundur.
O’nun izni olmadan katında kim şefaat edebilir?
O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. (Hiçbir şey O’na gizli kalmaz.)
O’nun bildirdiklerinin dışında insanlar,
O’nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler.
O’nun kürsüsü gökleri ve yeri içine alır, onları koruyup gözetmek kendisine zor gelmez.
O, yücedir, büyüktür.

Bu aşamadan sonra şu cümleler söylenir:

“Allah’ım, okuduğum Ayetel Kürsi’nin mukaddes kelimeleri ve mübarek anlamı hatırına bana (falanca konuda) yardımcı ol. Âmin.”

Yukarıdaki dua, bir niyet cümlesidir ve o cümlede parantez içinde geçen “falanca konuda” kısmına istediğiniz konuyu yazabilir ve öylece niyet edebilirsiniz. Örneğin, “zenginlik ve bolluk konusunda” veya “huzur ve mutluluk konusunda” gibi.

7 kez Ayetel Kürsi, 7 kez Türkçe meali ve yukarıdaki niyet sonrasında ise, sırasıyla 41 kez Ya Kuddûs, 41 kez Ya Cemîl ve 41 kez de Ya Vedûd okumalısınız.

Bu okumaların bitiminde ise ellerimizi semaya açıp: “Allah’ım yaptığım Ayetel Kürsi Duasını dergah-ı merhametinde kabul buyur. Âmin.” denilir.

Dua bu kadar, ne var ki duanın aşağıdaki 5 hayati bilgiyi dikkate alarak yapılması gerekir.

Ayetel Kürsi Duası Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Önemli Bilgi

  1. Dualar, seher vaktinde yapıldığında daha faziletli olur.
  2. Duaların niyeti çok önemlidir ve duayı yapan kişi, bütün içtenliği ile Allah’tan istemelidir.
  3. Abdest almak, duaların etki gücünü arttırarak duanın makbuliyetine vesile olur.
  4. Ayetel Kürsi Duası, cuma günü seher vakti yapılırsa daha faziletli olur.
  5. İslam’da en büyük 7 günahtan biri olan büyü ve sihir yoluna asla tevessül etmeyin ve eğer aşk ve muhabbet hususunda yardıma ihtiyacınız varsa “En Etkili Aşk Duaları Kitabı”nı kesinlikle okuyun.

Kitaba buradan (tıklayın) ulaşmanız mümkün.

Ayetel Kürsi’yi sesli dinlemek isterseniz aşağıdaki videoya tıklayıp dinleyebilirsiniz:

Dilerseniz şu yazılarımızı da okuyabilirsiniz:

Bu hacet duası kesin etkili, mükemmel sırlar taşıyor!

 

kesin ve garantili büyü bozma uygulaması bu yazıda

İlgili kelimeler: ayetel kürsi duası