aşk acısından kurtulma yolları, 7 mükemmel ve garantili yol

ask acisindan kurtulma yollari 2Aşk Acısından Kurtulma Yolları Adına 7 Mükemmel ve Garantili Yol Öğrenmek İster misin?

Aşk acısından kurtulmanın oldukça zorlu bir süreç olduğunu, bu berbat acının pençesine düşen herkes bilir. Ben de bu zehir zemberek acının pençesinde kıvrandım uzun süre ve ben de bu acıyı iliklerime kadar hissettim zamanında.

Fakat beni aşk acısından kurtaran bazı etkili yol ve yöntemler oldu. İşte aşk acısından kurtulma yolları konulu bu yol ve yöntemleri ilerleyen satırlarda madde madde seninle de paylaşacağım. Hangi yolun derdine çözüm sunacağını ve hangi taktiğin yarana merhem süreceğini kestirmek zor olacağı için sana tavsiyem, bütün yolları okuman olacaktır. Eminim ki bu yolların en az birkaç tanesi yarana merhem sürecektir.

Aşk Acısından Kurtulmak İçin 1. Yol, Göğüs Germe Yolu

  1. En az iki üç hafta boyunca acı çekmeyi göze almalı ve bu acıya göğüs germelisin.

Dostum, malumdur ki hiçbir acı, bir anda geçmez ve maalesef teknoloji hâlâ insanın acılarını kökünden kazıyacak bir yöntem geliştirmedi. Yani iş, yine zamana düştü.

Teknolojinin ve bilimsel gelişmelerin: “Zaman her şeyin ilacıdır.” özlü sözünü tahtından edeceği zamana kadar, “zamanla geçer” sözünün arkasına sığınmak zorundayız.

Evet, bu ilk maddede aşk acısından kurtulmak için sabır ve tahammül tavsiyesine bulunuyorum sana; çünkü acı çekmeyi göze almaz isen, durumun daha da kötüleşebilir.

Hem zaten, aşk acısından kurtulmanın ilk şartı da ayrılığı kabullenmek ve bu acıya kutlanmaktır.

Ayrıca kabullenmenin acıyı hafiflettiği gerçeğini de göz ardı etmemek lazım. Geçelim 2. yola:

ask acisindan kurtulma yollari

Aşk Acısından Kurtulmak İçin 2. Yol, İletişimsizlik Yolu

  1. Ne suretle olursa olsun, sevgilinle bir daha asla iletişime geçme.

Eğer aşk acısının sürüncemede kalmasını istemiyorsan (ki isteseydin bu yazıyı okumazdın) asla ve kata iletişim kurma artık.

Aşk acısının devam etmesinin en büyük faktörü, “ya tekrar birlikte olursak” olasılığıdır ve bu olasılık, insanı eski sevgilisini yeniden arayıp sormaya sevk eder. Yeniden aramak da aşk acısını yeni baştan tutuşturmak dışında bir işe yaramaz.

Bu sebeple, aşk acısından kurtulmak isteyen her insan gibi sen de iletişimi kökünden kesmek ile işe başlamak zorundasın.

Sesini duyarsam veya yüzünü görürsem acım hafifler, deme; çünkü sesini duymak veya yüzünü görmek, yangına körükle gitmekten başka işe yaramaz.

Bu bağlamda, onu görme ihtimalin olan yerlerden de mümkün mertebe uzak durmanı salık veririm.

Aşk Acısından Kurtulmak İçin 3. Yol, Kanka Destek Sistemi

  1. Arkadaşlarınla vakit geçir ve insan insanın yurdudur sözünü unutma.

Bu yönteme genellikle “kanka destek sistemi” denir ve bu tabir oldukça isabetlidir.

Dostum, yalnızlığın girdabı insanı halden hale kor aşk acısı çekerken. Ve kişi, bu demlerde yalnız kalınca dumura uğrar. Öyleyse bu dönemi sağlıklı (akıl ve ruh sağlığı yönünden) bir şekilde atlatmak için dostlarından yardım almalısın. En azından onlarla birlikte olup teselli bulmaya çalışmalısın.

Dostların ne güne duruyor zaten? Eğer böyle sıkıntılı dönemlerde sana destek olmayacaklarsa ne anlamı var dostluğun?

Aşk Acısından Kurtulmak İçin 4. Yol, Tebdil-i Mekan ve…

  1. Yaşadığın yerlerde değişiklik yap.

Çünkü yaşam alanında değişiklik yapmak, beynine değişim sinyalleri göndererek aşk acısından kurtulmana yardım edecektir.

Dostum, bu noktada beynin muazzam gücünü ve potansiyelini devreye sokmalısın zaten. Aksi takdirde bu acının üstesinden gelmen bir hayli sancılı olur ve oldukça fazla zaman alır.

Beynin potansiyelini ise, bu dördüncü maddede sözünü ettiğim değişim bağlamında devreye sokabilirsin ilk olarak.

Dediğim gibi beyin, değişime adapte olur ve senin değiştiğini düşünerek eski durumunun iyileşmesine katkı sağlar.

Beynin gücü ile ilgili bir diğer maddeye geçelim şimdi de:

ask acisindan kurtulma yollari 1

Aşk Acısından Kurtulmak İçin 5. Yol, Kurtların Dökülmesi…

  1. Dans et, spor yap.

Şimdi ne ilgisi var aşk acısından kurtulmak için beynin gücünü kullanmak ile dans ve spor arasında, diyebilirsin! İzah edeyim:

Sevgili aşk acısı hastası kardeşim!

İnsan dans edince veya spor yapınca, beyin serotonin denilen bir madde saygılıyor ve halk dilinde serotonin mutluluk hormonu olarak biliniyor. Gerçi serotonin bir hormon değil; ama böyle isimlerdirilmiş.

Evet, spor yapan veya dans eden (özetle ritmik bir şekilde hareket eden) insanın beyni, kendisini mutlu etmeye vesile olan serotonini salgılayarak mutluluğa kapı aralıyor. Kişinin daha iyi hissetmesini sağlıyor.

Senin amacın da aşk acısından kurtulmak ve mutluluğu yakalamak olduğuna göre bu yöntemi yabana atmamalısın.

Aşk Acısından Kurtulmak İçin 6. Yol, Egonun Merkezine Seyahat

  1. Egonu yükseltecek şeyler yap.

Ayrılan insanların hepsi aynı sorunu yaşar: özgüven eksikliği.

Bu sorun (özgüven eksikliği sorunu) kişinin yaşadığı acıyı katmerli hale getirir. Bu noktada acı, ikileşir ve insan bu iki acıyla birden baş etmekte zorlanır.

Burada yapılacak en güzel şey, ego yükseltecek ortamlara takılmak veya yargılamadan algılayacak kişilerle birlikte olmaya çalışmaktır.

Şöyle bir düşün: Yaptığın herhangi bir işte seni sürekli takdir ve teşvik eden ve seni hayranlıkla izleyen kişiler var mı? İşte o ortamlara takıl bu dönemde. Bu yol, seni aşk acısından kurtulmak için motive edecektir. En azından özgüven problemi yaşamana engel olacaktır.

Aşk Acısından Kurtulmak İçin 7. Yol, Hislerin Yazılması ve Terapi

  1. Hislerini yaz.

Sait Faik, zamanında yazmanın deşarj edici etkisini anlatmak için mükemmel bir tespitte bulunmuş: “Yazmasaydım çıldıracaktım, yazdım başkaları çıldırdı.”

Bu ifade, yürekteki acı dolu duyguları ve kaygı verici düşünceleri kağıda aktarmanın insanı ne kadar rahatlattığını ifade etmesi bakımından oldukça manidardır.

Sen de bu muazzam etkiyi kendi yüreğinde hissetmek istiyorsan, eline bir kağıt kalem alıp “serbest çağrışım” yöntemiyle aklına veya diline gelen her şeyi yazabilirsin. İçindeki nefreti ve kini, acıyı ve ıstırabı, mutluluğu ve sevinci…

Fakat dikkat etmeni gerektiren önemli bir husus var: Bu yazdıklarını bir başkası (özellikle sana aşk acısı yaşatan kişi) okumamalı. Evet, içindeki duyguları kaleme almanın sebebi, birine kapak yapmak değil, kendini rahatlatmak olmalıdır.

Dostum, hiç şüphe yok ki aşk acısından kurtulma yolları sadece 7 maddeye sığmayacak kadar zengin bir taktik yelpazesi içerir. Fakat yazıyı usanç verecek kadar uzatmamak için şimdilik bu kadar yazıyorum. İnşallah bu taktiklerin de etkisiyle kısa sürede aşk acısından kurtulmak için gerekli potansiyeli elde edersin.

Ufak bir öneri daha: Eğer daha fazla yöntem arıyorsan ve bu acıdan tamamen kurtulmak istiyorsan şu siteye de bakabilirsin: En Etkili Aşk Duaları Kitabı

İstersen Bu Papaz Büyüsü 72 Saatte Etkili, Okumadan Yapma ve Erkekler Nasıl Kadınlardan Hoşlanır, 7 Maddeyi Mutlaka Oku başlıklarını da gözden geçirebilirsin.

İlgili kelimeler: aşk acısından kurtulma yolları