4 farklı alanda erkeği mutlu etmenin yolları

Erkeği mutlu etmenin yollarına dair her şey

Erkeği mutlu etmenin yolları konusunda yapılmış en ayrıntılı çalışmalardan birisini sizlere sunuyoruz. Öncelikle hayatın 4 önemli alanı ile alakalı üst başlıklar belirledik ve ardından erkeği mutluluğa götürecek çok sayıda taktik sunduk.

Bu yazımızda karşılıklı konuşmada, mutfakta, yatakta, ve sosyal ortamda erkeği mutlu etmenin yollarına yönelik 4 farklı kategoride ayrıntılı bilgiler bulabileceksiniz. Araştırmamızı yaparken temel dayanak noktamız sosyal iletişim uzmanlarının görüşleri oldu. Çünkü kişisel yorumlardan ziyade bilimsel ve anket sonuçlarına dayanan verilerin daha faydalı olacağını düşündük.

Dikkatli bir okuma ile erkeği mutlu etmenin yollarına dair ciddi düzeyde bilgi sahibi olabileceğinizi umuyor, keyifli okumalar diliyoruz.

İşte 4 farklı alanda erkeği mutlu etmenin yolları

1.ALAN

Karşılıklı konuşmalarda erkeği mutlu etmenin yolları

Sözcüklere yükledikleri anlam bakımından kadın ile erkek birbirinden çok farklı özellikler göstermektedir. Kadınlar için bir sözcük, çoğu zaman o an için söylenmiştir ve pek bir kıymeti yoktur. Hatta aynı şeyi defalarca duysalar dahi kadınlar sözlerle ifade edilenlerin gerçekleşeceğine pek ihtimal vermezler.

Erkekler ise sözcüklere daha ciddi yaklaşırlar ve onlara çok daha derin anlamlar atfederler. Bir söz asla erkeğin kulağına çarpıp orada kalmaz. Önemli ya da önemsiz her sözcük erkeğin kalbine ve zihnine de hükmeder. Sadece kötü bir söz için bir ömür boyu bazı insanları hayatından silen ya da güzel bir söz için ömür boyu vefa gösteren erkek sayısı hiç de az değildir.

erkeği mutlu etmenin yolları 4

Bana adımla hitap et

Erkeklerin bir kadının konuşmalarında en fazla dikkat ettikleri husus kendilerine nasıl hitap edildiği meselesidir. Birçok kadın kendi hoşuna giden herhangi bir ifadeyi her ortamda erkeğe hitaben kullanabilmektedir. Bu çok yanlış bir tutumdur.

Erkeklerin sevgi ifade eden sözcüklerden hoşlanmadıklarını belirtmekte fayda var. İstanbul merkezli bir ankette “canım, aşkım, sevgilim” gibi sevecenlik anlamı taşıyan hitaplardan hoşlanan erkek oranı sadece yüzde 12 çıkmıştır.

Ankette erkeklerin duymaktan hoşlandıkları iki hitap tarzı ise şöyle: Yüzde 27 oranında erkek, isimlerinin sonuna “bey” kelimesinin getirilmesinden hoşlandığını söylemiş. Hitap konusunda en ciddi oranı ise yüzde 61 ile “sadece adım ile hitap etsin” cevabı oluşturmuştur. Yani erkekler her türlü seslenme sözcüğünü bir tarafa bırakıp sadece kendilerine “kendi isimleri” ile hitap edilsin istemektedir.

Beni dinleyecek birilerine ihtiyacım var

Erkeklerin büyük bir kısmı karşılıklı konuşmalarda dinlemektense söz söylemeyi tercih etmektedir. Özellikle yalnız bir ortamda erkekle sohbet edilecekse unutulmamalıdır ki erkek kadının tahmin ettiğinden çok daha uzun konuşacaktır. Çünkü erkek, her şeyden önce “yalnız bir adam”dır. Sevgilisi eğer onun yalnızlığını paylaşırsa erkek zihninde o kadına “vazgeçilmez” gözü ile bakacaktır.

Karşılıklı konuşmalarda her şeyi onaylamayın, katılmadığınız noktalar varsa tartışın

Erkekleri mutlu etmek için erkeğin her dediğini onaylamak kesinlikle erkeği mutlu etmez. Bu durum erkekte yılgınlık yaratır. Çünkü erkekler, sürekli kendilerinin haklı olduğunu söyleyen kadınlardan kısa sürede sıkılmaktadır. Oysa bir kadın erkekle tartışır ve fikirlerinde kararlılık gösterirse erkeğin gözünde “özgüven sahibi kadın” imajına sahip olur. Emin olun ki bu kadın tipi erkeği çok daha mutlu edecektir.

Alıştıra alıştıra söylemek aslında erkeğe işkence etmektir

Bazen kadınlar sıkıntılı durumları erkeğe anlatacakları zaman “alıştıra alıştıra söylemek” taktiğini kullanırlar. Bu taktik asla erkeği o gerilim yaratan meseleye alıştırmaz. Aksine erkeği çok daha gerginleştirir ve üzer.

Bir kadın lafı dolandırıp herhangi bir konuya hazırlık yapmaya başladığı anda erkek bunu hisseder ve kendisini kötü bir sürprizin karşılayacağını anlar. İşte erkeğin bu aşamadan sonra beklediği her saniye onun için işkence demektir. Bunu bilen kadınlar, sıkıntılı durumlar olduğu zaman bunu doğrudan söylerler ve gerilimi hem kendileri için hem de erkek için kısa sürede bitirirler.

2.ALAN

Mutfakta erkeği mutlu etmenin yolları

Kadınlar için mutfak ne kadar önemli ise erkek için de o kadar önemlidir. Fakat erkekler kadınlar gibi mutfağın mekan ve estetik yönüne bakmazlar. Onlar için mutfak demek “yemek” demektir.Yeni bir eve giren kadınlar mutfağın ne kadar geniş ve güzel olduğuna dikkat ederken erkekler mutfaktan hangi yemek kokusunun geldiği ile ilgilenirler.

erkeği mutlu etmenin yolları 2

Benim yemek zevkime karışma

Kadınların hayatlarında en fazla müdahaleye maruz kaldıkları alan giyim kuşam tarzları iken erkeklerin yemek zevkleri ve elbette ki yeme miktarları sık sık eleştiri konusu olmaktadır.

Genç kızlık dönemlerinde annelerinden ve ilişkilerin başlangıç dönemlerinde erkek arkadaşlarından giyim tarzları konusunda “belli uyarılar” alan kadınlar bir süre sonra bu konuda tamamen bağımsız olabilmektedir. Ancak erkeklerin yemek ile ilgili tutumları bir ömür boyu sorguya tabi tutulmaktadır.

Erkeklerin neler yemeleri gerektiği, sağlıklı bir beslenmenin nasıl olduğu ve yemek vakitleri dışında yemek yenilmemesi konusunda erkekler üzerinde devamlı denetim vardır.

Erkeği mutlu etmek isteyen bir kadın bu denetimi biraz yumuşatarak ve erkeğin yemek zevki konusunda biraz toleranslı davranarak onu fazlasıyla mutlu edebilir.

Sofra düzenlemesi mi tabak kalabalığı mı?

Erkekler, sofra düzeni ile çok ilgili değillerdir. Bazen bir hafta boyunca oturdukları masanın örtüsünün rengini dahi fark edemezler. Erkeklerin asıl ilgilendikleri şey yemektir. Yemekten kasıt da ana yemektir. Salatalar ve çorbalar da umurlarında değildir.

Bir kadın erkeği mutlu etmek istiyorsa sofra düzenlemesine ayıracağı zamanı bir çeşit yemek daha yapmaya ayırırsa çok daha isabetli davranmış olur.

Erkekler, sofranın şıklığı ve zarafeti ile ilgilenmek yerine sofranın doluluğu ile meşgul olurlar. Turşular, mezeler, salatalar, pilavlar daha doğrusu ne varsa sofraya konmalıdır. Sofrada ne kadar tabak varsa erkek için o sofra o nispette güzel ve emek verilmiş bir sofradır.

Yemek masasında asla sorunlardan bahsetmeyin

Erkekler kendileri ile sorunlar hakkında açık açık konuşulmasından haz almaktadır. Fakat iki yer hariç: yemek masası ve yatak odası.

Erkekler için “aile huzuru”nun ya da “iyi giden bir aşk”ın belirtisi huzur içinde, birlikte yenilen yemeklerdir. O halde erkek mutlu edilmek isteniyorsa sofrada sorunların konuşulmasından kaçınılmalıdır.

Eğer ortada konuşulmadan geçilemeyecek kadar büyük bir sorun varsa bu sorunu en azından yemek sonrasına kadar ertelemek gerekir. Böylesi durumlarda yemekte televizyon izlemek sorunun en azından bir süre ertelenmesi konusunda çiftlere yardımcı olabilir.

3.ALAN

Yatakta erkeği mutlu etmenin yolları

Erkeklerin cinsel hayatları onların bütün yaşamlarını derinden etkiler. Erkeklerin iş yerindeki başarıları, psikolojik durumları, hırsları ve sosyal statülerinin cinsel hayatları ile çok yakın ilgisi vardır.

Sağlıklı ve aktif bir cinsel yaşamı olan erkekler çok daha mutlu iken cinsel hayatlarında sıkıntı yaşayan erkekler “mutsuzluğu kimlik haline getirirler” Kadınların erkeklerin cinsel yaşamları hakkında bilmeleri gereken ilk şey erkelerin cinselliği hayatın önemli bir parçası olarak görmedikleri aksine “hayatın bizatihi kendisi” olarak algıladıklarıdır.

 

Ben acemiyim bana yeni dünyaların kapılarını aç

Erkeklerin yaşları ve yaşam deneyimleri ne olursa olsun onlar cinsellik konusunda her zaman kadınlara göre “acemi”dirler. Kadının cinsel konulardaki fantezi dünyası erkeğe göre çok daha zengindir. Erkeğin asla hayal edemeyeceği onlarca şeyi kadın birkaç dakika içinde keşfedebilir ve uygulayabilir.

Erkekler, cinsel hayat kendilerine bırakılırsa ömürleri boyunca aynı tarzda sevişeceklerdir. Çünkü yoğun cinsel istek duymasına rağmen erkeklerin cinsellik algısı “tekdüze” yani “sıradan”dır. Kadın kendi yaratıcılığı ile erkeğe yepyeni dünyaların kapısını açabilir ve onu her anlamda “nefessiz bırakabilir.”

Zaman ve mekan dayatması yapmayın

Bazı kadınlar cinsel yaşam için sadece yatak odasını uygun görmekte ve yine sadece gecenin ikinci yarısını sevişmek için seçmektedir. Erkeklerde ise cinsel isteğin en güçlü olduğu vakit sabahın erken vaktidir ve erkekler yatak odasının yanı sıra her yerde sevişmek isterler.

Erkeği mutlu etmek isteyen bir kadın cinselliği sadece yatak odasına hapsetmemeli ve bazen uykusundan feragat ederek sabahın serinliklerinde de erkekle birlikte serüvenlere atılmalıdır.

Ses-koku-görsellik üçlemesinin muazzam etkisi

Erkekleri yatakta en fazla heyecanlandırıp tahrik eden unsurlar ses-koku- görsellik üçlemesidir.

Sessiz sevişme fikri erkeklere çok itici gelmektedir. Erkek kadının çığlığını, bu mümkün değilse derin derin soluk alışının sesini mutlaka duymak istemektedir. Çünkü sevişme sırasında erkeğin duyduğu ses “mutluluğun sesi”dir.

Yatağa giren kadının güzel kokması erkekte afrodizyak etkisi yaratır. Daha ten teması başlamadan dahi erkek aldığı kokudan dolayı zevkin zirvelerine doğru tırmanışa geçer.

Erkekler kadınları gözleri ile soyar yine gözleri ile giydirirler. O halde erkeği mutlu etmek için yatakta görselliğe önem vermek gerekir. Kırmızı, beyaz ve siyah renkleri seçildiğinde erkeğin heyecanı bir kat daha artırılır. Tabi eğer “çıplaklık” yerinde ve dozunda kullanılırsa erkeğin aklını başından almaya tek başına yeterlidir.

4.ALAN

Sosyal ortamda erkeği mutlu etmenin yolları

Erkekler, sevgilileri tarafından yüceltilmekten çok fazla hoşlanırlar. Bir erkek ailesi ve arkadaşları arasında onure edilmişse kendisini öven kadına hayranlık ve vefa duyguları ile yaklaşacaktır.

Korkma senin hayatını altüst etmem

Bir erkeğin en fazla korktuğu şeylerden birisi de hayatına giren kadının onun bütün aile ve arkadaş ortamını bozacağı endişesidir. “Arkadaşlarım, kardeşlerim ve en önemlisi de annem ile anlaşabilecekler mi?” sorusu erkeğin kafasını kemirip durur.

Kadın, erkeğin ailesi ve arkadaşları ile ilişkisini bozmayacağı konusunda onu rahatlatmalıdır. Bunun yolu erkeğin ailesi ve arkadaşları ile zaman geçirmesine fırsat vermektir.

Gelecekle ilgili planlara çok vurgu yapmayın

Beş yıl sonrası ya da on yıl sonrasına dair planlardan bahsetmek erkeği müthiş derecede ürkütür. Çünkü bu tarz ifadeler erkeğin yaşamına ipotek koyuyormuş ve onu esir ediyormuş izlenimi verir.

İnsanların sevdikleri kişilerle geleceğe dair hayaller kurmasının güzel olduğuna hiç şüphe yoktur. Fakat hayal kurmak başka bir şeydir planlamalardan bahsetmek başka bir şeydir. Erkek sizin her türlü hayalinize gülümseyerek yaklaşacak fakat yaptığınız planlamalara şüphe ile bakacaktır.

Ne kadar da yakışıyorsunuz

Erkekler yanlarındaki kadının şıklığı ve güzelliğini bir sosyal gösterge olarak algılarlar. Ortalamadan güzel ve şık bir kadın erkeğin övünç duyacağı bir varlıktır. Hele hele erkek yönetici ya da iş adamı ise birlikte olduğu kadının nitelikleri çok daha önem kazanır.

Erkeklerin dünyasında maalesef birlikte olunan kadınlar da birer sosyal göstergedir ve güzel bir kadınla birlikte olmak çoğu zaman erkeğin hanesine “başarı” olarak kaydedilir.

Erkeklerin Gözdesi

Yazımızı noktalamadan önce erkeklere dair her tür bilgiyi bulabileceğiniz bir kitap önermek istiyoruz. Erkeklerin Gözdesi adlı kitapta erkekleri anlamak, erkekleri etkileme yolları, erkeklerin beden dili, erkekleri tahrik etmek, erkekleri etkileyen sözler, erkek tavlama sanatı gibi onlarca konuda bilgi edinebilirsiniz.

Kitaba ulaşmak için tıklayınız.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

 

Daha bunlar gibi nice yorum, gideceğiniz sayfada sizi bekliyor.

 

Şu yazılarımız da ilginizi çekebilir

Rüyada eski sevgiliyi görmek nedir, 18 kesin yorum

 

Bu yazıyı okumadan geri getirme büyüsü yapma sakın!