20 maddede erkekleri tavlama sanatı

Erkekleri tavlama sanatına dair tüm detaylar

Erkekleri tavlama sanatı hakkında yapılmış en kapsamlı araştırma ile siz değerli okurlarımızın karşısındayız. Bu yazımızda 20 maddede erkeklerin nasıl tavlanabileceğine dair ayrıntılı bilgiler paylaşacağız.

erkekleri tavlama sanatı 7

Seçtiğimiz maddelerin günlük yaşamda kolaylıkla uygulanabilir olmasına özen gösterdik. Size sunduğumuz 20 maddelik uzman görüşlerini dikkatlice okuyup konu ile ilgili biraz pratik yaptığınızda siz de erkekleri tavlama sanatı hakkında “uzman” sayılabilecek bir yetkinliğe sahip olabileceksiniz.

İşte erkekleri kolayca etkilemenizi sağlayacak çok önemli 20 taktik:

Erkekleri tavlama sanatı 1

“Seni tanıyorum” taktiği

Erkeği tavlamak isteyen kadın, onu bütün ayrıntıları ile tanımalıdır. Erkeklerin her biri farklı ve özgün bir kişilik yapısına sahiptir. Yani erkeklerin hiçbiri tamamen bir başkasına benzemez. Bu nedenle tavlanacak erkek her şeyden önce çok iyi tanınmalıdır

İnsan her zaman iyi bildiği bir konuda daha rahat ve daha başarılı olmaktadır. Aynı şey erkekleri tavlama serüveninde de geçerlidir. Hakkında bilgi sahibi olunan bir erkeğin kalbine ulaşmak, bir yabancının yüreğine dokunmaktan çok daha kolaydır.

Erkek hakkında çok detaylı bir araştırma yapılıp ona göre erkeğe yaklaşıldığında erkek ruh ikizini bulduğunu zanneder ve kadın hakkında “sanki aynı ruhtan gelmişiz gibi beni tamamlıyor, onu kendime çok yakın hissediyorum.”  tarzında cümleler sarf eder.

Erkeği tanımanın yolu bizzat onu konuşturup gözlemlemek değildir. Bir erkeği yine kendisinden öğrenmek bazen yıllarınızı alabilir. Bu nedenle erkeğin yakın bir arkadaşı ya da ailesinden biri ile güzel diyaloglar geliştirip erkeği onlar vasıtası ile tanımak en doğru yoldur.

Fakat erkeği tanıma çabasına girildiğinde erkeğin bunu bilmesine izin verilmemelidir. Yani erkek hakkında detaylı bir araştırma yapılmalı ama bu durum erkekten sır gibi saklanmalıdır.

Erkekleri tavlama sanatı 2

“Konuş ki benim olasın” taktiği

Bir erkek, günlük hayattaki yoğun yaşamına rağmen tam anlamı ile “yalnız”dır. Çünkü onun her konuda konuşabileceği onlarca kişi olmasına rağmen erkeğin “ruhunu açabileceği” bir dostu yoktur maalesef. İşte kim erkeğin ruhuna dokunabilir ve onun kendisini ifade etmesini sağlarsa erkeğin kalbine de o sahip olacaktır.

Erkeği tavlamak isteyen kadın, erkeği konuşturmayı bilmelidir. Erkek bir defa konuşmaya başladı mı kadın kenara çekilmeli ve onun kendisini uzun uzun anlatmasına fırsat vermelidir.

Erkek, kendisini aktif olarak dinleyen birisini bulduğu zaman saatlerce konuşabilir. Bu durumda kadının sabırlı davranması gerekir. Unutulmamalıdır ki erkek ne kadar uzun konuşursa kalbini de o kadar sağlam bağlarla karşısındaki kadına bağlıyor demektir.

Konuşma sırasında erkeği yüreklendirmek için kadın erkeğe “ne kadar hoşsohbet olduğunu” söyleyebilir. Bunu duyan erkek, geçmişini ve hayallerini paylaşmak için kendisinde güç bulacaktır.

Konuşan bir erkek bazen birdenbire konuşmasına son verebilir ve daha fazla ilerlemeyebilir. Bu durumda kadının “Ne oldu, bana anlatmak ister misin?” gibi ifadelerle erkeği zorlaması doğru değildir. Böylesi bir durumda konuyu değiştirecek bir “Beraberce bir çay içmeye ne dersin?” cümlesi çok daha etkili olacaktır. Böyle bir tavır karşısında erkek, kendisine değer verildiğini ve konuşmaya iki tarafça kısa bir ara verildiğini anlayacaktır. Emin olun ki erkek çayda konuya tekrar dönecek ve “içini dökmeye devam” edecektir.

Erkekleri tavlama sanatı 3

“Danışmanım olur musun” taktiği

Erkekler kendilerine herhangi bir konuda fikir danışılmasından müthiş bir zevk almaktadır. Belki de bir erkeği onure etmenin ve yüceltmenin en iyi yolu budur.

Kendisine danışılan erkeğin özgüveni müthiş derecede yükselir. Erkek kendisini değerli hisseder ve kendisine bu değeri veren kişiye de minnet duygusu ile yaklaşır.

Erkeğin bilgi sahibi olduğu bir konuda ona danışmak ve eğer kadının da faydasına ise erkeğin dediği gibi davranmak erkeğin çok hoşuna gider. Tabi bu karar sonucunda işler daha iyiye gitmişse erkeği arayıp “fikirleri ile yol gösterdiği için” kendisine teşekkür etmek çok etkili bir tavlama metodudur.

Aynı şeyi erkekten pratik konularda yardım isteyerek de yapmak mümkündür. Kadınların yapmakta zorlanacağı ama erkeğin kolaylıkla yapabileceği bir işte erkekten yardım istemek de erkeğin gururunu fazlasıyla okşar.

Kendisinden yardım istenen erkek, kadına karşı sorumluluk duygusu hisseder. Bu sorumluluk çoğu zaman duygusal bir yakınlık da kurar. Çünkü erkeklerin sorumluluk duygusu ile aşkları arasında çok belirsiz bir çizgi vardır.

erkekleri tavlama sanatı 6

Erkekleri tavlama sanatı 4

“Arkasından konuş” taktiği

Erkekleri tavlama sanatının etkili metotlarından biri de “dedikodusunu yapmak” ya da  diğer adı ile “arkasından konuş” taktiğidir.

Bu taktikte kadın erkeğin bulunmadığı bir ortamda erkek hakkında övgü dolu sözler söyler. Onun ne kadar yakışıklı, başarılı veya zeki olduğuna dair sözler sarf eder. Diğer kişiler ile erkeği karşılaştırarak erkeğin üstün yönlerini güçlü biçimde vurgular.

Burada dikkat edilecek husus bu sözlerin erkeğin yakın bir arkadaşının yanında söylenmiş olmasıdır. Amaç bu yakın arkadaşın kadının söylediklerini erkeğe ulaştırmasıdır. Erkeklerde “laf taşıma” çok olağan bir durumdur. Bu nedenle kadının övgüleri büyük ihtimalle erkeğin kulağına gidecektir.

Erkek, kadının yüz yüze olmayan bu konuşmasının bir “oyun” olduğunun asla farkına varmayacak ve bu övgüleri “samimi duygular”ın dışa vurumu kabul edecektir. Bu teknikle tavlanması çok güç erkekleri dahi kolayca etkilemek son derece kolaydır.

Erkekleri tavlama sanatı 5

“Tiyatro sanatçısı değilim, hayatının kadınıyım” taktiği

Bu metot, kadının doğal halinin her türlü yapmacık hareketten daha etkili olduğunu dile getiren taktiktir. Gerçekten de kadının doğal hali erkekleri ziyadesiyle etkilemek için yeterlidir.

Flörtün ilk günlerinde kadın da erkek de “kendisini göstermek” amacıyla farklı tavırlar içine girer. Bu ilk günler için anlaşılır bir durumdur. Fakat bu tarzda farklı görünme hevesi uzun sürerse hayat bir tiyatroya döner. Bu tarz davranışlar, gelecekte ilişkiye büyük zarar verir.

Aşkta yapmacık hareketlerden sıyrılıp doğal davranışlara yönelmeyi sağlayacak olan kadındır. Kadının doğal hali, erkekte iz bırakan ve uzun yıllar kaybolmayacak bir etki yaratır.

Erkek kadının bu doğallığı karşısında adeta teslim olur ve kadın için “gerçek bir kadın” tabirini kullanmaya başlar. Zaten bir kadın için bu ifade kullanılmaya başlanmışsa artık o kadın “aşık olunan kadın” biçiminde algılanıyor demektir.

Erkekleri tavlama sanatı 6

“Hadi gülümse” taktiği

İnsanlar kiminle ağlar ve kiminle gülerlerse ona kısa sürede bağlanırlar. Çünkü birlikte ağlamak ve birlikte gülmek demek “kader yoldaşlığı” yapmak demektir. Biz burada sevdiğiniz erkekle birlikte asla ağlama ihtimalinizin olmamasını temenni ederek birlikte gülme konusuna değinmek istiyoruz.

Kadının gülümseyen yüzü, erkekler için büyük bir huzur ve mutluluk kaynağıdır. Kadının gülüşü erkek için “her şeyin yolunda gittiği” anlamına gelir. Bu durum erkeği psikolojik olarak gerilimden uzaklaştırır ve ona mutluluğun kapılarını açar.

Eğer kadın bazı hitaplarla, yerinde yapılmış esprilerle erkeği güldürmeyi başarırsa erkekle ciddi bir duygudaşlık sağlanmış olacaktır.

Erkekleri tavlama sanatı 7

“Erkekler de iltifattan hoşlanır” taktiği

Kadınlar, kimden gelirse gelsin iltifattan müthiş haz almaktadır. Çünkü iltifat kadınlar için çoğu zaman güzelliklerinin onaylanmasıdır. Kadının iltifat karşısındaki zayıflığı herkesçe bilinen bir durumdur.

Erkekler de en az kadınlar kadar iltifattan hoşlanmaktadır. Hatta kadınlar duydukları bir iltifat karşısında gülüp geçerken erkekler iltifatları yıllarca unutmazlar. Ayrıca kadınlar sık sık iltifat duyduklarından artık bu kavram onlarda etkisini kısmen yitirmiştir. Fakat erkeklerde iltifat az duyulduğu için çok etkili bir araç olmaya devam etmektedir.

Erkeklere yapılacak iltifat, doğrudan yapılmazsa yani dolaylı yollara başvurulursa çok daha etkili olacaktır.

Erkeğin bizzat şahsına değil de yaptığı işlere veya gösterdiği başarılarına yönelik iltifatlar yapılırsa erkek bu övgüyü daha kolay benimseyecektir.

Erkekleri en fazla etkileyen iltifatın ise içinde “güven” kelimesi geçen cümleler olduğunu belirtmekte fayda vardır. Kendisine güvenildiği söylenen erkek, bu güveni boşa çıkarmamak için elinden gelen her şeyi yapmaya daima hazır olacaktır.

erkekleri tavlama sanatı 9

Erkekleri tavlama sanatı 8

“Tutkularımı saklayacak değilim” taktiği

Tutkulu kadın, erkeğin hem zihninde hem de kalbinde büyük sarsıntılar yaratır. Çünkü kadının tutkusu erkeği de kadını da sürükleyecek kadar güçlüdür. Ama çoğu zaman kadınlar bu güçlü tutkularını saklarlar.

Toplumumuz kadınların arzularını ve tutkularını saklamalarının her zaman daha iyi olacağı konusunda ısrarcı davranmıştır. Bu nedenle kadınların içlerinden geçenleri özgürce yaşamaları ya da kendilerini oldukları gibi ortaya koymaları mümkün olmamıştır.

Kadınlar, devamlı tutkularını saklayan kişiler olarak bilindikleri için kadının gerçek kimliği erkekler için hep “uzak bir coğrafya” olarak algılanmıştır.

Bir kadının “istiyorum, bekliyorum, yapacağım, zevk alırım, kimseyi dinlemem” gibi yoğun tutku ifadesi içeren sözleri karşısında erkekler önceleri geçici bir şok yaşarlar. Çünkü bu durum alışılmış bir şey değildir. Ancak ilk şok atlatıldıktan sonra erkek bu güçlü ve arzulu kadının yörüngesine girmekten büyük bir haz alacaktır.

Erkekleri tavlama sanatı 9

“Sıfır kıskançlık” taktiği

Kadınlar, hoşlandıkları erkekleri doğal olarak kıskanırlar. Bazen tanımadıkları güzel bir kadının erkeğin yanında geçişinden dahi rahatsız olurlar. Hele gözlerini erkeğe diken güzel bir kadını deyim yerinde ise parçalamak isterler.

Kadınların bu kıskançlıklarını tamamen ortadan kaldırmaları mümkün değildir. Çünkü seven her kadın mutlaka kıskanır. Ama kadının erkeği kıskandığını erkeğe açık açık belli etmesi ciddi sıkıntıları da beraberinde getirmektedir.

Eğer bir kadının erkeği yoğun biçimde kıskandığını erkek hissederse bu durum, kadına bakışını büyük ölçüde değiştirir. Yapılan çok sayıda araştırmaya göre erkekler kendilerini kıskanan kadınlara acımakta ve onları “zayıf karakterli ve bağımlı” olarak görmektedir.

Elbette ki erkeklerin bu bakış açısı kesinlikle yanlıştır. Kadının kıskançlığı, zayıflıktan ya da bağımlılıktan ileri gelmez. Sadece sevgiye dayanır ve sevdikleri erkeği korumaya yönelik bir içgüdüsel davranıştır. Gerçek her ne olursa olsun erkeğin algısı maalesef olumsuz yöndedir.

Kadının erkekle özgür bir birliktelik yaşaması için “kıskançlığa hiç yer vermediği”ni ona hissettirmesi gerekir. Erkekler kıskanmayan kadınlara karşı daha rahat davranırlar ve onlara kalplerini daha rahat açarlar. Bu nedenle erkekleri tavlama yoluna giren kadınlara tavsiyemiz “sıfır kıskançlık” ile ilişkiye devam etmeleri olacaktır.

Peki ama hiçbir zaman ortadan kaldırılamayacak o meşhur “kadın kıskançlığı” gerçekten de sıfıra indirilebilir mi? Tabi ki hayır. O halde yapılacak şey kıskanmaktan vazgeçmek değil ama “kıskandığınızı belli etmemek” olmalıdır.

Erkekleri tavlama sanatı 10

“Kararlarına saygı duyuyorum” taktiği

Kadınlar bir erkekle birlikte olmaya başladıkları zaman, hemen annelik rolüne soyunurlar. Bu rol; müdahale eden, yasaklar ortaya koyan ve özgürlükleri kısıtlayan bir tarzdır.

Erkekler, kendilerini özgür bırakan kadınlardan hoşlanırlar. Bu nedenle kararlarına saygı duyan kadınların yanında olmaktan haz alırlar. Çünkü bilirler ki yanlarında bulunan kadın onu hiçbir konuda kısıtlamayacak ve ona biçim vermeye çalışmayacaktır.

Erkekler özgürlüklerine çok düşkündürler. Bunu bilen kadınlar, onları özgürlükleri içinde kendilerine bağlamayı bilirler.

Erkeğin kendi hayatına dair ciddi kararlar alınması gereken dönemeçlerde erkeğin yanında olmak son derece önemlidir. Fakat bu önemli kararlarda olumlu ya da olumsuz fikir beyan etmemek gerekir. Çünkü erkeklerde “sorumluluğu başkasına yükleme” konusunda müthiş bir savunma mekanizması gelişmiştir.

Bunu bilen kadınlar, erkeklerin hiçbir ciddi kararında fikirleri ile erkeğe yol göstermezler. Sadece erkeklerin kararları öncesinde ve kararlarının sonucunda gelişebilecek olumlu-olumsuz durumlarda “erkeğin yanında” olurlar.

Erkekleri tavlama sanatı 11

“ Beni eleştirebilirsin ama bana müdahale edemezsin” taktiği

Bir kadın, her şeyden önce bağımsız bir birey olduğunu erkeğe benimsetmelidir. Erkeğin her türlü müdahalesine kesinlikle izin verilmemelidir.

Eğer erkek, herhangi bir konuda kadına biçim vermeye çalışırsa kadın, kibarca bunun doğru olmadığını ifade etmeli ve kendi bildiğini yapma  konusunda ısrarcı davranmalıdır.

Buradaki irade sahibi olmak ve bildiğinde ısrar etmek kesinlikle takıntılı olmak ile karıştırılmamalıdır. Aksine kadın eleştiriye açık olmalı ve eğer eleştiri yerinde yapılmışsa erkeğin gösterdiği yolda ilerlemekten çekinmemelidir.

Burada eleştiriye açık olmak ile müdahaleye açık olmamak arasındaki ince çizgiyi kadın çok iyi belirlemeli ve bunu erkeğe de benimsetmelidir. Yani erkek kadının karşısında neyi ne zaman söyleyeceğini anlamalı ve duracağı yeri iyi bilmelidir.

Erkeklerin en fazla etkilendikleri kadın tipi işte bu şekilde “hem yakın olunabilen hem de kendi şahsiyetlerini korumak için sınır koyabilen kadınlar”dır.

erkekleri tavlama sanatı 8

Erkekleri tavlama sanatı 12

“Özgüvenimde bul beni” taktiği

Kendisine güvenen bir kadın, erkeğin düşünce ve duygu dünyasında büyük etkiler yaratır. Çünkü özgüven sahibi bir kadının “her şeyi yapabileceği” inancı vardır. Burada bahsi geçen “her şey” ifadesi erkeğin fantezi dünyasına göre çok geniş anlamlara gelebilir.

Eli titremeden yaşayan ve kendine güven duygusu gelişmiş bir kadın, erkeğe de cesaret aşılar. Bu tarz kadınların karşısında bulunan erkekler de daha cesur davranır ve onlar da eli titremeden yaşamaya çalışır. Hal böyle olunca korkulardan uzak ve “anların mutluluğuna kendilerini bırakmış” bir çiftin aşkı ortaya çıkar.

Erkekleri tavlama sanatı 13

“Ben periyim ama burası cennet değil” taktiği

Erkeği tavlamak isteyen bir kadın bakımlı, şık ve güzel olmalıdır. Çünkü erkeğin kalbine ulaşmadan önceki ilk durak onun gözleridir. Erkeğin gözleri doyurulmadan kalbinin doyurulması mümkün değildir.

Kadınlar, görünümleri ile bir periden farksız olmalıdır. Erkeğin yüreğini titretecek bu perinin tarifine dair şunları söylemek mümkün:

 • Saçları bakımlıdır, kuaförlere sıkça gidilir
 • Tırnaklar son derece düzgündür ve mutlaka ojelidir
 • Mutfakta bile makyajlıdır
 • Dekoltenin sihrine inanır
 • Kırmızı, siyah ve beyazın tahrik etme gücünden haberdardır
 • Her zaman baş döndürücü kokusunu sürünür

Bu özelliklere sahip peri, erkeğe cennette olmadığını göstermelidir. Çünkü cennetlik bir erkek bu özellikleri taşıyan bir periye ya da huriye “sahip”tir. Ama bu dünyada bir kadınla ancak birlikte olunabilir, ona asla sahip olunamaz. Üstelik bu peri ile birlikte olmak da o kadar kolay değildir ve erkek bunun için de ciddi bir çaba harcamak zorundadır.

Erkekleri tavlama sanatı 14

“İletişime açık olma” taktiği

Erkekler, iletişim becerisi gelişmiş kadınlarla birlikte olmaktan hoşlanmaktadır. Kadının iletişim becerisini iki kısımda değerlendirmek gerekir. Bunlardan biri erkeğe karşı iletişim, diğeri ise erkeğin arkadaşları ve ailesine karşı iletişimdir. Bu iki işletişim tarzı birbirinden oldukça farklı özellikler gösterir.

Erkekle iletişimin kendisine has özellikleri vardır. Bu çok özel bir iletişim türüdür. Her zaman söze dayanmaz. İki sevgili bazen sadece susarak da anlaşabilir. Bazen bir bakışma veya bir gülümseme saatler süren konuşmalardan daha çok şey anlatır.

Erkeğin asıl dikkat ettiği şey ise kadının arkadaşları ve ailesi ile kurduğu iletişim tarzıdır. Özellikle erkeğin kadını yakınları ile tanıştırdığı ilk buluşma son derece önemlidir.

Kadının bu görüşme sırasında iletişime açık olması, rahat davranıp insanları etkilemesi erkek için hayati bir meseledir. Çünkü tanıştırılmaya götürülen kadın, erkeğin yakınları için sadece bir “tercih” değildir, onun kişiliğinin bizzat yansımasıdır. Eğer kadın, erkeğin yakınlarında ilk buluşmada olumlu izlenim yaratırsa bu erkeğin duyguları üzerinde çok olumlu etkiler yaratır.

Erkekleri etkileme sanatı 15

“Zekiyim, zekisin ama onlar zeki değil” taktiği

Erkekleri tavlamak isteyen bir kadın, güzelliğinden önce erkeğe zekasını göstermelidir. Bu konuda aceleci olmamalı sadece fırsatını beklemelidir. Bir zeka oyununda veya güncel bir tartışmada erkeğe zekasını gösteren kadın ciddi biçimde hayranlık uyandırabilir.

Kadının zeki olanı erkeklerin hayatında çok özel bir yer tutmaktadır. Ama hemen belirtelim ki erkeklerin bir kısmı zeki kadınlardan ürkmektedir. Çünkü zeki bir kadının kolay ele geçirilemeyecek ve teslim alınamayacak yapısı erkeklerce iyi bilinmektedir. Bu konuda her halde şu yargı en doğru tespit olacaktır: “Zeki kadınlar zeki erkeklerde hayranlık uyandırır ama zeki kadınlar aptal erkekleri sadece korkutur.”

Kadının zekasını göstermesi kadar erkeği etkileyen bir başka tavır ise erkeğe zeki olduğunu söylemektir. Erkekler, zekalarının fark edilmiş olmasından çok hoşlanırlar. Erkeği  bu şekilde överken karşılaştırma yaparak “tanıdığım en zeki erkek” gibi ifadeler kullanmak etkili olabilir. Ama abartıya kaçmaktan da özellikle kaçınılmalıdır.

Erkekleri tavlama sanatı 16

“Cinsellik hayatımızın bir parçası” taktiği

Bir erkek için aşk ve cinsellik mutlaka bir arada bulunması gereken iki unsurdur. Fakat kadınların çoğu aşk hayatlarında cinselliği neredeyse “gündem dışı” kabul eder. Bu nedenle erkekle cinselliğin yaşanması bir yana bu meselenin konuşulmasından dahi çekinirler.

Aşkın içinde farkında olunsun ya da olunmasın cinselliğin ciddi etkisi vardır. Sevgililer birbirlerini cinsel yönden de arzulamaktadır. Bu nedenle “cinselliğin inkarı” aşkı öldürebilir. Buna karşın aşkın sadece cinsellik üzerine kurulması da ilişkinin sürekliliği açısından sıkıntılar yaratabilir.

 

Kadın, erkeğe cinselliğin yaşamın bir parçası olduğunu ve bu meseleyi dışlamadığını belirtmelidir. Cinselliğin bir engel olarak kadın ile erkeğin arasına girmemesi için kadın, daha ilişkinin başlangıç aşamasında seks hayatını “olağan bir durum” olarak sunmalıdır. Ama cinsel tercihlerinde kadınlar, erkeğin arzularından önce kendi doğrularına göre davranmalıdır.

Bazen argo konuşma, seks hayatı hakkında konuşurken fikirlerini açıkça belirtme ve bu konuda tutkularını saklamama erkeğin kadına bakışını değiştirecek ve sevgiyi arzu ile birleştirecektir.

Erkekleri tavlama sanatı 17

“Sen özgür ruhlu bir bireysin” taktiği

Erkeklere yapılacak en etkili iltifat onun “özgür ruhlu” olduğunu söylemektir. Bu metot aslında erkeği övmekten ziyade ona biçim verme çabasıdır.

Özgür ruhlu olduğu söylenen bir erkeğin bütün tutumları bir tarafa itilir, erkek her türlü kabulden arındırılır ve ona istenilen her şey yaptırılabilir.

Bu metot eğer erkek her hangi bir konuda ikna edilecekse çok fazla işe yarar. Çünkü erkeğin sınırları bu övgü ile ortadan kaldırılır. Özgür ruhlu bir erkek her tür çılgınlığı yapabilir. Bu çılgınlıkların ilki de hiç kuşkusuz ki “aşk”tır.

Erkekleri tavlama sanatı 18
“ Bitmeyen gizem” taktiği

Erkekler gizemli kadınlardan hoşlanır. Çünkü erkekler daha çocukluklarından itibaren keşfetme arzusu içindedir. Her tür elektronik eşyayı merak etmekten tutun da çevredeki her mekanı incelemeye varana dek erkeğin keşfetme arzusu her an aktif bir şekilde işlemektedir.

Erkeğin tam olarak bilmediği şeylere karşı merakı devamlı canlı iken bir şeyi çözdüğünü anladığı anda bu merakı ve ilgisi kaybolur.

Aynı durum ileriki yaşlarda bir kadınla tanıştığında da kendisini göstermektedir. Erkeklerin en çok merak edip takip ettikleri kadınlar “gizemli kadınlar”dır. Bir erkek geçmişini tam olarak bilmediği ve ne yapacağını tam olarak kestiremediği kadınlara karşı çok daha ilgilidir. Bu konuda uzmanların şu sözü rehber edinilmelidir:

“Siz erkeği mümkün olduğunca ayrıntılı tanımaya çalışın, fakat erkeğin sizi bütün ayrıntıları ile tanımasına asla izin vermeyin.”

Erkekleri tavlama sanatı 19

“Kısa molalar verme” taktiği

Erkekleri tavlamak isteyen bir kadın, günün her vakti erkeğin yaşamında olmamaya dikkat etmelidir. Hatta bazı günler hiç aranmaması da çok etkili olabilmektedir. Çünkü erkekler yaşamlarının merkezine çok fazla sokulan bir karaktere ne kadar severlerse sevsinler genellikle tahammül edemezler.

Aşk, bir görüşte başlasa bile onu alevlendiren ve güçlendiren “özlem”dir. Eğer erkek, görme arzusu veya konuşma isteğini gönlünde şiddetle hissetmezse aşık olması da mümkün değildir.

Kadınların yapması gereken şey, mümkün olduğunca az aramak ve kendisini “aranır” hale getirmektir.

Bu konuda sosyal iletişim uzmanlarına kulak vermekte fayda var. Uzmanların bu konudaki fikirleri kısaca şöyle özetlenebilir:

 • Erkek işte iken aramayın
 • Bayram, doğum günü gibi özel günlerde sadece yazılı mesajla yetinin
 • Eğer erkeğin başına kötü bir şey gelirse aramak yerine bizzat yanında bulunun.
 • 6 gün kuralına uyun, yani 6 günü aşan ayrılıklar yaşamamaya gayret edin
 • Yalnız buluşmalar ile arkadaş grubu içindeki buluşmaların dozunu iyi ayarlayın

Tabi burada erkeğin aramalarına da değinmek gerekir. Erkeğin her buluşma teklifine olumlu yanıt verilmemesi ve her aramaya anında cevap verilmemesi de yine uzmanların görüşleri arasındadır.

 

Erkekleri tavlama sanatı 20

“Erkeğin Gözdesi”  ve “Yatağın Gözdesi” taktiği

Son taktik olarak siz sevgili okurlarımıza Erkeklerin Gözdesi ve eki durumundaki  Yatağın Gözdesi kitaplarını önemek istiyoruz.

Erkekleri etkileme, erkeklerin zevk noktaları, erkekleri etkileyen sözler, erkekleri mutlu etmenin yolları, erkekleri tahrik etme, erkeklerin beden dili gibi onlarca konuda çok detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz bu kaynak başucu kaynağınız olacak.

Kitaba ulaşmak için tıklayınız.

Gideceğiniz sayfada okuyacağınız yorumlar birçok kişiyi hayrete düşürdü, eminiz ki siz de hayretler içerisinde kalacaksınız. Çünkü mucizeye şahit olacaksınız. Bu şaşırtıcı yorumları okumak ve kitabı indirmek için yukarıda verdiğimiz linke tıklayın.

İşte o yorumlardan sadece bir kısmı: Gideceğiniz sayfada bunlar gibi nice mucizevi yorum var... Mucizeye şahit olacaksınız! Bu sayede hayatınız değişecek. (Telefonu döndürüp yorumları daha net okuyabilirsiniz.)

 

Daha bunlar gibi nice yorum, gideceğiniz sayfada sizi bekliyor.

 

Konu ile alakalı şu yazılar da ilginizi çekebilir

Eski sevgiliyi nasıl tekrar kazanırız, 5 olağanüstü cevap

12 harika taktikle erkekler nasıl azar